TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

TransInfo

InfoRail

MAN ponownie w Nowym Sączu. Pierwszy test
InfoBus.pl - Opublikowano: 01.02.2019 09:00:15 2 komentarze
MAN ponownie w Nowym Sączu. Pierwszy test; fot,. UM Nowy Sącz

Pierwszy z 24 nowych autobusów jeździ po Nowym Sączu. Pojazd przechodzi testy techniczne i nie wozi pasażerów. O przedłużającej się dostawie pisaliśmy w InfoBusie już TUTAJ

W Nowym Sączu rozpoczęły się testy nowych autobusów MPK, które wiosną mają zasilić tabor miejskiej spółki. Na razie po ulicach miasta jeździ jeden z 24 zamówionych pojazdów, których producentem i dostawcą jest marka MAN.

Spóźniony lew

Przypomnijmy, że w początkach stycznia br. nowy prezes MPK Nowy Sącz, Krzysztof Migacz, podczas zwołanej konferencji prasowej poinformował media, a za ich pośrednictwem mieszkańców miasta, że dostawa 24 nowych autobusów będzie, niestety opóźniona o pół roku. Szczegółowo odniósł się także do tego, czym zostało ono spowodowane.

-"Mówiąc o nowoczesnym taborze nie sposób nie zauważyć, że częściowa wymiana naszych pojazdów na nowe wynika nie tylko z konieczności ekonomicznej, ale i z obowiązku dbałości o czystość powietrza. Dwadzieścia cztery autobusy, na które czekamy, są wykonywane przez firmę MAN, a umowa na ich produkcję została podpisana początkiem stycznia ubiegłego roku. Niestety, pomimo upływu czasu, nadal korzystamy ze starych pojazdów, których stała naprawa jest wysoce nieopłacalna" – mówił podczas spotkania z dziennikarzami.

Od poniedziałku - 28 stycznia - rozpoczęły się, tak jak zapowiadał prezes Migacz, testy wyczekiwanych autobusów miejskich.

Nowosądecki standard

Po Nowym Sączu jeździ obecnie jeden z 24 testowanych niskopodłogowych autobusów MPK dostarczonych przez firmę MAN. Na oparciach foteli ma dłoń, usuniętą obecnie z grona oficjalnych, miejskich symboli.

Mieszkańcy mogą być trochę zdezorientowani, bo testowany autobus jeździ po ulicach miasta, zatrzymuje się na przystankach, tak jak inne miejskie autobusy, ale nie wpuszcza do środka i nie zabiera pasażerów. Działanie takie jest konieczne, jeśli weźmie się pod uwagę fakt, że tylko w ten sposób można zweryfikować poprawność działania systemu łączności na linii pojazd-dyspozytor (GPS, GPRS).

-"Testy autobusu dostarczonego przez producenta, firmę MAN, kładą szczególny nacisk na rzetelne sprawdzenie działania Inteligentnych Systemów Transportowych ITS. Jest on wyposażony między innymi w system poboru opłat, czyli bilet elektroniczny, autolokalizację pojazdu oraz system automatycznej informacji pasażerskiej w skład której wchodzi ekran LCD oraz system głosowego informowania o przystankach na linii – powiedział Artur Maciuszek ze spółki MPK Nowy Sącz.

Ponadto zamówiony przez MPK Nowy Sącz MAN Lion`s City ma rampę dla osób poruszających się na wózkach inwalidzkich oraz specjalną przestrzenią dla wózków pośrodku pojazdu. Przy każdym z wejść zamontowane zostały specjalne nagrzewnice zapobiegające zamarzaniu wewnątrz wody i śniegu a automatyczny system klimatyzacji z nawiewami przyokiennymi zapewni latem równomierne chłodzenie wnętrza autobusu.

Ze względu na konieczność zapewnienia bezpieczeństwa kierującego i pasażerów zarówno wewnątrz jak i na zewnątrz pojazdu zamontowano kompleksowy monitoring z systemem rejestracji na twardym dysku. Spółce ułatwi to dochodzenie swoich praw w przypadkach spornych, szczególnie tych wynikających z ryzykownych zachowań pieszych i innych kierujących. Dodatkowo pasażerowie będą mogli skorzystać z zamontowanych wewnątrz ładowarek USB. Nowy ekologiczny, komfort podróży podkreśla oświetlenie LED.


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
tabor
MAN
MPK Nowy Sącz
Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....