TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

TransInfo

InfoRail

MAN Lion's Coach ma 20 lat!
InfoBus.pl - Opublikowano: 29.09.2016 15:29:51
fot. MAN

Dwadzieścia lat partnerstwa biznesowego pomiędzy firmą transportową "Der Krostitzer 'a MAN'em i Neoplanem zostało uczczone przekazaniem specjalnego pojazdu na hanowerskich targach IAA. Lars Tscheschke, dyrektor ds. serwisu w "Der Krostitzer" uroczyście odebrał symboliczny klucz do 7500 egzemplarza autokaru MAN Lion's Coach.

Właściciel firmy, Maik Eckinger dokonując pierwszego zakupu taboru w 1996 roku postawił na Neoplana Cityliner'a. Obecnie Flota "Krostitzer" składa się z dwunastu autokarów, z których osiem to pojazdy marek MAN lub Neoplan. "Nasza firma będąc klientem, który ma skonkretyzowane wymagania zawsze stawia na sprawdzonych dostawców, którzy dodatkowo są w stanie zapewnić na profesjonalne wsparcie. Dodatkowo chcąc osiągnąć jak najwyższą efektywność ekonomiczną oraz zaoferować naszym pasażerom najwyższym poziom komfortu to wybór mógł być tylko jeden. Stąd od lat stawiamy na autokary MAN i Neoplan." - powiedział Lars Tscheschke podczas przekazania pojazdu.

Autobus, który odebrał "Krostitzer" to trójosiowy pojazd o długości 13,26 m długości. Będzie on wykorzystywany przy świadczeniu zleceń największego przewoźnika turystycznego w środkowych Niemczech, firmy Polster & Pohl. Główne zalety tego pojazdu to duży bagażnik o pojemności 10,7 m3 i liczne systemy elektroniczne wspomagające kierowcę w celu zapewnienia wyjątkowo bezpiecznej i komfortowej podróży. Potwierdza to podwójna masa koła zamachowego, w układzie napędowym, co pozwala na jeszcze bardziej płynną jazdę. Autokar jest wyposażony w sześciocylindrowy silnik MAN D2676 o mocy 440 KM, którą osiąga przy 1800 rpm/min. Pojazd może pomieścić maksymalnie 52 pasażerów.

W ramach wyposażenia "Safety Pack" ten nowoczesny autokar jest wyposażony w system utrzymania pasa ruchu (LGS) z dotykowym ostrzeżeniem, jak również adaptacyjny tempomat (ACC). Najnowsza generacja wspomagania awaryjnego hamowania (EBA) jest dostępna jako standardowe rozwiązanie. Oświetlenie wejścia i kamery do monitoringu drugich drzwi wpływają na jeszcze większą poprawę bezpieczeństwa.

MAN wprowadził do sprzedaży serię Lion's Coach w 1996 roku, który od tego momentu jest produkowany w Turcji przez spółkę zależną MAN AS. Od początku był przemyślany jako alternatywa dla taniego Lion's Star. W 2002 roku nastąpił facelift całej serii, co zapoczątkowało sprzedaż drugiej generacji modelu Lion's Coach. Obecnie klienci mogą wybierać pomiędzy trzema silnikami o mocy od 400 do 480 KM oraz od 420 do 500 KM przy wyborze jednostki typu D26. Dostępne są dodatkowo pojazdy o trzech długościach (od 12 do 13,8 m).

"Autobusy MAN Lion's Coach stały się rzeczywiście mocnym punktem naszej oferty i to słusznie, moim zdaniem. Ich poziom bezpieczeństwa i komfortu są naprawdę przekonujące " - wyjaśniał Heiko Haumer, wiceprezes MAN'a ds. sprzedaży.


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
MAN
Neoplan
Lion's Coach
IAA
Krostitzer
Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....