TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

TransInfo

InfoRail

MAN dogadał się ze związkowcami
PAP InfoBus.pl - Opublikowano: 26.03.2018 09:00:54
MAN dogadał się ze związkowcami

Związki zawodowe działające w firmie Man Bus w Starachowicach (Świętokrzyskie) zaakceptowały 23 marca ostatnie propozycje płacowe zarządu zakładu. Przewodniczący zakładowej "S" Jan Seweryn powiedział PAP, że choć związkowcy nie są do końca zadowoleni, ale podpiszą porozumienie.

Spór dotyczący podwyżek płac rozpoczął się pod koniec grudnia ubiegłego roku. NSZZ Solidarność z zakładu przedstawiła wówczas władzom firmy pismo z dziewięcioma postulatami dotyczącymi spraw pracowniczych. Wśród nich były m.in. propozycje podwyżki wynagrodzenia o 300 zł oraz włączenie na stałe w płacę zasadniczą 8 proc. premii, jakie otrzymują po półrocznej ocenie poszczególni pracownicy. Inny z postulatów odnosił się do uregulowania kwestii stabilności zatrudnienia w zakładzie. Według związkowców wiele osób pracuje tam na umowach terminowych i są zatrudniane przez agencję pracy tymczasowej.

Dwustronne rozmowy trwały kilka miesięcy. Na początku marca wszystkie trzy związki zawodowe działające w przedsiębiorstwie (NSZZ "S", Związek Zawodowy Metalowcy, Związek Zawodowy Inżynierów i Techników) uzgodniły wspólne stanowisko w sprawie rozwiązania konfliktu płacowego. Związkowcy domagali się w 2018 roku podwyżki płac o 8 proc. plus 1 proc. na podwyżki indywidualne oraz włączenia 8 proc. premii w stawkę osobistego zaszeregowania pracownika.

Zarząd MAN Bus się nie zgodził na żądania związkowców i zaproponował nowe warunki rozwiązania konfliktu – w 2018 roku podwyżki płac miały wynieść 6,5 proc., a 8 proc. premii miało zostać włączone w stawkę osobistego zaszeregowania pracownika. Zarząd obiecał również wyrównanie tych podwyżek od 1 stycznia.

Jak mówił w środę w rozmowie z PAP Seweryn, związkowcy byli skłonni te warunki zaakceptować. Rozbieżność zdań dotyczyła jednak przyszłego roku. Pracownicy domagali się 5 proc. podwyżki, plus 1 proc. na podwyżki indywidulane. Druga strona sporu była skłonna zgodzić się na 3,5 proc.

-"Podjęliśmy decyzję, że akceptujemy również te warunki przyszłoroczne. Robimy to jednak z bólem serca, ale więcej nie udało się wynegocjować. Stanowisko zarządu było bardzo twarde, co nas dziwi. Przy takiej produkcji, przy takich zyskach powinni docenić trud pracowników" – podkreślił w piątek Seweryn.

Dodał, że związki zawodowe podpiszą to dwuletnie porozumienie dotyczące podwyżek płac najpóźniej w poniedziałek.

"Ważne jest jeszcze to, że 134 osoby przejdą z umów w agencji pracy tymczasowej do MAN Bus. Oprócz tego 176 osób pracujących w firmie dostanie stałe umowy o pracę" – zaznaczył związkowiec.

Z zarządem MAN Bus nie udało się PAP skontaktować. (PAP)


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
fabryka
MAN
związek

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....