TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

TransInfo

InfoRail

Mamy autobusowego Mistrza Polski 2017. Z Łodzi!
InfoBus.pl - Opublikowano: 23.10.2017 10:00:54
Mamy autobusowego Mistrza Polski 2017. Z Łodzi; fot. FB MPK Łódź

20 października dobiegł końca odbywający się w Płocku VII Ogólnopolski Konkurs Kierowców Autobusów Komunikacji Miejskiej. Dwa lata temu, w Warszawie, tytuł najlepszego kierowcy wywalczył Waldemar Stefaniak, kierowca MPK-Łódź z Zajezdni Limanowskiego. Można powiedzieć, że teraz Łódź obroniła mistrzowską pozycję.

Po dwóch latach, w kolejnym konkursie znów kierowca łódzkiego MPK (tym razem z zajezdni Nowe Sady) okazał się najlepszy, pokonując 61 kierowców z innych miast w Polsce! Autobusowym mistrzem roku 2017 został Sebastian Mlonka! Drugi był Daniel Stachowiak z MPK Wrocław. Na trzecim miejscu ex aequo uplasowali się: Michał Olichwiruk z KM Płock i Piotr Trojański z MPK Kraków. Grupę nagrodzonych kierowców - na piątym miejscu - zamyka Mirosław Barczyński z KM Piła.

Od teorii do praktyki

Na początku wszyscy kierowcy musieli rozwiązać test wielokrotnego wyboru z przepisów. Prowadzący musieli udzielić odpowiedzi na 70 pytań w czasie 30 minut. Następnie przyszedł czas na konkurencje praktyczne, które podzielono na dwa bloki - precyzyjny i tor przeszkód na czas. W części, gdzie ważna była dokładność, każdy z kierowców musiał dojechać na określoną odległość do przeszkody, podjechać na przystanek tak, aby zamontowany na ramieniu lusterka wskaźnik laserowy trafił w środek leżącej na ziemi tarczy oraz przejechać odcinek drogi ze stałą prędkością 25 km/h.

Konkurencja, w której ważny był czas składała się ze slalomu oraz tzw. "Lancelota", czyli trafienia zamontowaną z przodu autobusu lancą w otwór o średnicy 10 cm. Dodatkowo był też wjazd tyłem do garażu i parkowanie ukośne do przodu. A wszystko to utrudniała piłeczka tenisowa, która nie mogła spaść z talerza przytwierdzonego tuż pod szybą czołową autobusu.

Po tych konkurencjach tylko 10 najlepszych kierowców przeszło do decydującej fazy konkursu, która odbyła się drugiego dnia zawodów. Na finalistów czekały trzy konkurencje. Pierwsze polegało na zaprezentowaniu umiejętności związanych z obsługą pasażerów. Zadaniem kierowcy było przejechanie kontrolnego przystanku w sytuacji możliwie zbliżonej do warunków rzeczywistych. Na przystanku do autobusu wsiadały: osoba niepełnosprawna na wózku, osoba niedowidząca oraz pasażerowie, którzy utrudniali podróż pozostałym. Obsługę każdej z tych osób oceniał oddzielny sędzia.

W drugiej części finału, jego uczestnicy wykonywali w autobusie zadania z zakresu udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej, zorganizowanej i przeprowadzonej przez PCK odział Płock.

Kolejnym zadaniem finałowym była konkurencja pod nazwą "usterka". Przedstawiciele serwisu firmy "Solaris Bus&Coach" SA przygotowali "zestaw" 15 usterek w autobusie. Były to głównie usterki mechaniczne (np. poluzowanie poręczy w przestrzeni pasażerskiej) oraz elektryczne (m.in. usunięcie żarówek lub bezpieczników). Zadaniem zawodników było wykrycie możliwie największej liczby usterek w czasie 15 minut. W tym zadaniu ważna była również forma zapisu na karcie drogowej.

W drodze na podium

Po dwóch dniach zaciętej rywalizacji najlepszy okazał się Sebastian Mlonka z MPK Łódź Sp. z o.o. zdobywając nagrodę główną – Puchar Prezesa Izby Gospodarczej Komunikacji Miejskiej, tytuł "Najlepszego kierowcy w komunikacji miejskiej za rok 2017" oraz nagrodę pieniężną w wysokości 6.000 złotych ufundowaną przez firmę Solaris Bus&Coach S.A., a także nagrody od Prezydenta Miasta Andrzeja Nowakowskiego i SPR Wisły Płock.

Miejsce drugie zajął Daniel Stachowiak z MPK Wrocław Sp. z o.o., otrzymał nagrodę pieniężną w kwocie 5.000 zł, ufundowaną przez firmę Volvo Polska sp. z o.o.,

Trzecie miejsce otrzymali ex aequo: Michał Olichwiruk z KM-Płock Sp. z o.o. – otrzymując nagrodę pieniężną w wysokości 4.000 zł, ufundowaną przez firmę Medcom Sp. z o.o. oraz Piotr Trojański z MPK Kraków SA – otrzymując nagrodę pieniężną w kwocie 4.000 zł, ufundowaną przez firmę Dräger Polska Sp. z o.o.
(obaj zawodnicy otrzymali w ostatecznym rozrachunku jednakową liczbę punktów)

Piąte miejsce zajął Mirosław Braczyński z MZK Piła Sp. z o.o. – otrzymując nagrodę pieniężną w wysokości 2.000 zł, ufundowaną przez firmę Voith Turbo Sp. z o.o.

Gratulujemy wszystkim uczestnikom i organizatorom. Tak właśnie powinniśmy promować miejską komunikację.


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
konkurs
kierowca
IGKM

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....