TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

TransInfo

InfoRail

Małopolskie ważenie busów
WITD KRAKÓW InfoBus.pl - Opublikowano: 13.10.2015 12:00:38 2 komentarze
Kontrola małopolskich minibusów

W dniach 7 i 9 października br., inspektorzy Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego w Krakowie przeprowadzili na terenie województwa małopolskiego kontrole pojazdów przeznaczonych do przewozu osób. Kontrole polegały na każdorazowym ważeniu ?busa? celem określenia, czy wpisana do dowodu rejestracyjnego maksymalna ilość osób nie została zawyżona.

Działania miały na celu weryfikację zapisów zawartych w dowodach rejestracyjnych, dotyczących wpisów wartości masy własnej i maksymalnej ilości pasażerów, jaka może być przewożona pojazdem. Kontrole były prowadzone równocześnie w Krakowie, Zakopanem, Tarnowie i Nowym Sączu.

Inspektorzy poddali ważeniu 121 pojazdów, z czego w 29 przypadkach stwierdzono niezgodności masy własnej. Wpisana do dowodów rejestracyjnych dopuszczalna ilość osób, która może być przewożona tymi pojazdami, została nieprawidłowo oznaczona. W związku z powyższym, zatrzymano dowody rejestracyjne, celem dokonania niezbędnych korekt.

-"Rekordzista zaniżył masę własną autobusu o ponad 700 kilogramów. W dowodzie rejestracyjnym wpisanych zatem było o 10 pasażerów więcej, niż faktycznie pozwalała na to konstrukcja pojazdu. W obliczeniach przyjmuje się, że jeden pasażer waży średnio 71 kilogramów" - pisze na swoim blogu Alvin Gajadhur.

Zaniżanie faktycznej masy własnej pojazdu ma na celu określenie jak największej liczby pasażerów możliwych do przewiezienia w autobusie. Im niższa jest wpisana masa własna w dowodzie rejestracyjnym, tym większą można określić ładowność tego pojazdu, czyli również większą liczbę pasażerów. Taka praktyka stanowi jednak realne zagrożenie dla bezpieczeństwa przewożonych osób, jak również innych uczestników ruchu drogowego.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
ITD
kontrola
Małopolska
  • gggg – 14.10.2015

    Chyba cud ze ITD sie wziela za busy....

  • infobus_zaw – 31.10.2015

    Proponuje zważyć wszystkie te zabudowane przez Autocuby one wszystkie mają zaniżoną masę własnąSwoją drogą kontrole mas busów spowodowały to że przewoźnicy przerzucają się na sprowadzone z anglii nie mające wyglądu busy wyglądające jak budy do sprzedawania kurczaków, foodtrucki itp przekładają kierownicę i drzwi gdzie nawet nikt nie zobaczy że z lewej drzwi zniknęły a pojawiły się z prawejKomfortu i bezpieczeństwa takie tez nie zapewniają ale są zgodne z przepisami..

Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....