TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

TransInfo

InfoRail

Małopolskie autobusy z ulgowymi ulotkami
InfoBus.pl - Opublikowano: 18.01.2019 12:00:14
Małopolskie autobusy z ulgową ulotką

W małopolskich autobusach pojawiły się ulotki o ulgach ze wzorami dokumentów, które mają wyeliminować przypadki odmowy sprzedaży biletów z należną zniżką.

Zarząd Województwa Małopolskiego podpisał 246 umów w sprawie refundacji dopłat do przewozów z tytułu stosowania obowiązujących ulg ustawowych. W zamian każdy z nich musi posiadać w każdym pojeździe: rozkład jazdy, cennik biletów wraz z ulgami ustawowymi oraz wzór dokumentów uprawniających do zakupu biletów ulgowych.

Ulgowa broszura

W związku ze zgłaszanymi do Urzędu Marszałkowskiego Województwa Małopolskiego incydentami, w których kierowcy wykonujący krajowe autobusowe przewozy pasażerskie odmawiali uprawnionym pasażerom sprzedaży biletów z należną ulgą, a także sygnałami Fundacji Nowe Spojrzenie dotyczącymi nierespektowania ulg przez przewoźników dla osób uprawnionych, opracowana została broszura, która zawiera wykaz wszystkich ulg ustawowych i wzorów dokumentów uprawniających do ulgowych przejazdów w krajowych przewozach autobusowych.

– Mam nadzieję, że nasze działania informacyjne przyniosą efekty i złagodzą pojawiające się sytuacje konfliktowe – powiedział Łukasz Smółka, wicemarszałek Województwa Małopolskiego. – Zarząd Województwa Małopolskiego reaguje na wszelkie kwestie zgłaszane przez mieszkańców naszego regionu. Liczę na to, że przystępna informacja omawiająca najważniejsze kwestie związane z uprawnieniami do ulgowych przejazdów zdecydowanie wpłynie na zmniejszenie skali występujących incydentów – wyraził nadzieję Wicemarszałek Smółka.

– Chciałbym podziękować samorządowi Małopolski za otwartość na potrzeby osób niepełnosprawnych. Przekazanie przewoźnikom broszury informującej o uprawnieniach do ulgowych przejazdów, podniesie jakość przewozów autobusowych. Jest mi niezmiernie miło, że z owoców naszej współpracy będą mogli korzystać, zarówno mieszkańcy jak przyjezdni, odwiedzający liczne Małopolskie kurorty – powiedział Piotr Figiel, wiceprezes Fundacji Nowe Spojrzenie. – Będziemy zachęcać pozostałe samorządy województw do upowszechnienia wśród przewoźników informacji o przysługujących podróżnym ulgach – zadeklarował Wiceprezes Figiel.

Broszury zostały przekazane każdemu przewoźnikowi. Są też dostępne do pobrania dla pasażerów na stronie Urzędu Marszałkowskiego Województwa Małopolskiego 


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
bilet
ulga
Małopolskie
  • Grzegorz Czyżycki – 21.01.2019

    Kwestia odmowy respektowania ulg ustawowych przez przewoźników, lub stosowania ich niewłaściwej wysokości, nie jest jedynie problemem Małopolski. Sam spotkałem się z kilkoma podobnymi przypadkami w innych regionach kraju, gdzie albo odmawiano sprzedaży biletu ulgowego (np. PKS Słupsk), albo też w przypadku osoby niewidomej żądano osobnej legitymacji dla przewodnika (sytuacja w PKS Zduńska Wola). Niestety w głównej mierze wynika to z niewiedzy kierowców, szczególnie jest to widoczne na przykładzie wspomnianych wcześniej niewidomych i niedowidzących. Kilkanaście lat temu, nasi szanowni posłowie ograniczając zakres ulg (oczywiście nie dla siebie, bo jak powiedziała wówczas pewna Pani Poseł lewicy ze Świnoujścia "nie będzie dokładała do pracy posła ze swojej kieszeni"), w przypadku osób z uprawnieniami 0-4O (narząd wzroku wprowadzili kilka wariantów ulg (dla komunikacji autobusowej są to 4 progi, zależnie od rodzaju autobusu i stopnia niepełnosprawności stosowane są po dwa warianty).

Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....