TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

TransInfo

InfoRail

Malmö odbiera gazowe hybrydy Exqui.City
InfoBus - Opublikowano: 19.03.2014 20:38:31 1 komentarz
Malmö odbiera gazowe hybrydy Exqui.City
Belgijski producent Van Hool przekazał pierwszy egzemplarz dwuprzegubowego autobusu Exqui.City dla Malmö. Łącznie szwedzkie miasto zamówiło 15 szt. tych 24-metrowych pojazdów hybrydowych. Wszystkie egzemplarze wyjadą na linie w czerwcu br., natomiast ich dostawy mają zakończyć się w kwietniu br. Właścicielem wyjątkowych konstrukcji będzie transportowa grupa Nubina, największy operator transportu publicznego w Skandynawii, która zamówiła autobusy Van Hool jeszcze jesienią 2012 r. To jednocześnie pierwsze tego typu „tram-busy”w tym rejonie Europy. Wcześniej podobne 24-metrowe, dwuprzegubowe pojazdy marki Volvo zostały wprowadzono do ruchu w Goteborgu, natomiast są one zasilane tradycyjnym silnikiem Diesla. Wersje Exqui.City dla Malmöwyróżniają się układem hybrydowym, gdzie główny napęd stanowi silnik na biogaz, spełniający normę Euro 6.Początek realizacji szwedzkiego kontraktu zbiegł się w czasie z podpisaniem przez Van Hool kolejnych kontraktów na dostawy modeli Exqui.City. W wersji hybrydowej (spalinowo- elektrycznej) 15 tego typu autobusów pojedzie na francuską Martynikę. Od drugiej połowy 2015 r. będą obsługiwać tam wydzieloną trasę pomiędzy Fort-de- France i Le Lamentin o długości 12,8 km. To bardzo podobny projekt do systemu w Metz (Francja), gdzie 27 egzemplarzy Exqui.Cities od października ubiegłego roku obsługuje lokalny system BRT. Kolejne ważne zamówienie na dostawę Exqui.City nadeszło z Norwegii, gdzie miasto Bergen zdecydowało się na zakup dwóch jednostek tego typu. Ich wyposażenie jest bardzo zbliżone do wersji zamówionej przez Malmö. Mają 24 m długości, podwójny przegub i układ hybrydowy z silnikiem na biogaz. Ich dostawa przewidziana jest na II połowę br. Exqui.City łączy w sobie elastyczność autobusu z efektywnością tramwaju. Wyróżnia go futurystyczny design i wysoki poziom komfortu. To m.in. pełna klimatyzacja, niski poziom hałasu i wyjątkowe, miękkie oświetlenie. Łatwy dostęp na pokład pojazdu umożliwia czworo, szerokich drzwi. Modułowa konstrukcja pojazdu pozwala na budowę autobusu w dwóch długościach: 18 i 24 m. W zakresie napędu Exqui.City może występować jako trolejbus, hybryda, pojazd na ogniwa paliwowe oraz elektrobus. Do tej pory tego typu pojazdy zamówiły takie miasta jak Metz, Barcelona, ​​Parma, Genewa, Luksemburg, Malmö, Martynika i Bergen.
Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Malmö
hybryda
Van Hool
  • koń – 19.03.2014

    Yezu, co za paskudztwo.

Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....