TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

 • Start
 • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

TransInfo

InfoRail

Lux Express przyspiesza do Budapesztu, Pragi i Brna
InfoBus.pl - Opublikowano: 28.06.2016 13:11:30 3 komentarze
Lux Express przyspiesza do Budapesztu, Pragi i Brna

Kraków staje się transportowym hubem dla autokarowego przewoźnika i w oparciu o to polskie miasto estońska firma buduje swoją południową siatkę połączeń.

Od 4 lipca przewoźnik wprowadzi znaczące zmiany w przejazdach z Krakowa do Pragi, Brna, Budapesztu, Wiednia i Bratysławy. Na pasażerów czekają dodatkowe kursy międzynarodowe, bardziej dogodne godziny połączeń oraz atrakcyjniejsze ceny. Wówczas ruszą 3 kursy dziennie do Budapesztu, 2 kursy dziennie do Brna i Pragi oraz 1 kurs dziennie do Wiednia i Bratysławy. Dokładny rozkład jest następujący:

? Kraków-Budapeszt: 8:00, 16:00, 23:50

? Budapeszt-Kraków: 8:00, 16:00, 23:50

? Kraków-Brno-Praga: 15:30, 23:40

? Praga-Brno-Kraków: 17:00, 23:40

? Kraków-Bratysława-Wiedeń: 23:40

? Wiedeń-Bratysława-Kraków: 16:20

Oprócz zmodyfikowanego rozkładu z nowymi połączeniami międzynarodowymi przewoźnik oferuje bardzo atrakcyjne ceny biletów. Koszt przejazdu do Budapesztu, Bratysławy i Wiednia dla jednej osoby zaczyna się od 42 zł w obie strony, zaś do Pragi i Brna ? od 62 zł. Bilet w jedną stronę kosztuje odpowiednio od 21 zł i od 31 zł. Podróż dla całej rodziny (2 dorosłych i 2 dzieci) na tej samej trasie to koszt około 170 zł w obie strony przy uwzględnieniu promocji.

Linie nocne

-?Jako Lux Express widzimy duży potencjał Krakowa, ponieważ odnotowujemy spore zainteresowanie połączeniami z tego miasta. Pasażerowie wybierają nasze autokary ze względu na wysoki komfort podróży i liczne udogodnienia, jak chociażby osobiste centrum multimedialne. A wszystko to w atrakcyjnej cenie? ? mówi Hannes Saarpuu, prezes Grupy Lux Express. -?Dodatkowe połączenia oraz zmodyfikowany rozkład jazdy, jaki wprowadzamy wraz z początkiem okresu wakacyjnego, to odpowiedź na oczekiwania naszych pasażerów. Dzięki temu podróż autokarami Lux Expressu będzie jeszcze bardziej efektywna czasowo? ? dodaje Hannes Saarpuu.

Właśnie dlatego w rozkładzie przewoźnika znajdują się połączenia nocne, które pozwalają wykorzystać ten czas na przejazd, a dzień poświęcić na zwiedzanie. Lux Express ma również nadzieję, że wygodne kursy zwiększą wśród pasażerów zainteresowanie takimi kierunkami jak Brno i Bratysława, których popularnością ustępują Pradze, Budapesztowi czy Wiedniowi.


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Lux Express
Kraków
Czechy
Austria
Węgry
 • Borewicz – 29.06.2016

  Pasażerowie wybierają przewoźnika, ale kierowcy się nie garną do LuxExpress, ciekawe dlaczego. Taka sama sytuacja jest u konkurencji

 • Maliniak – 29.06.2016

  No tak, ale stolica poszkodowana, bo z przesiadkami, zwijają się czy co?

 • Kowal – 01.07.2016

  Borewicz: dlatego, że kierowcy w luxexpressie mówią czteroma językami, a jak Polacy znaja dwa to już jest sukces. Za każdym razem jak jechałem to kierowcą był Litwin albo Estończyk właśnie dlatego, że znają języki. Wszystkie zapowiedzi były w czterech językach mówione.

Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....