TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

TransInfo

InfoRail

Lublin ma dodatkowe 34 mln na zakup autobusów i trolejbusów
InfoBus.pl - Opublikowano: 30.09.2019 12:00:19
Lublin ma dodatkowe 34 mln na zakup autobusów i trolejbusów; fot. UM Lublin

Lublin ma dodatkowe 34,4 mln zł na projekty transportowe, co pozwoli ZTM w Lublinie zamknąć trzy przetargi na zakup nowego taboru. O brakujących funduszach pisaliśmy w InfoBusie TUTAJ

Miasto Lublin otrzymało dodatkowe wsparcie finansowe dla projektów transportowych realizowanych w ramach Programu Operacyjnego Polska Wschodnia 2014-2020. Zwiększenie dofinansowania umożliwi kontynuację działań w zakresie wymiany taboru komunikacji miejskiej na mniej uciążliwy dla środowiska, pomimo nieustannie rosnących kosztów realizacji takich inwestycji.

-"Dodatkowe środki, które przekazujemy na przyjazny, ekologiczny transport poprawią jakość życia w mieście. Wspieramy zrównoważoną mobilność i zwiększamy dostępność. Nowoczesny tabor umożliwia korzystanie z usług osobom o zróżnicowanych potrzebach, w szczególności tych z ograniczoną zdolnością ruchową i niepełnosprawnościami. Prawie 35 milionów zł dofinansowania z Programu Polska Wschodnia to korzyść dla mieszkańców, dla których komunikacja będzie bardziej atrakcyjna. To także korzyść dla środowiska, do którego trafi mniej zanieczyszczeń" – mówi Artur Soboń, Sekretarz Stanu w Ministerstwie Inwestycji i Rozwoju.

Trolejbusy i elektrobusy

Przyznane środki finansowe przyczynią się do poprawy mobilności transportowej oraz upłynnienia ruchu w mieście. Przełoży się to na realne korzyści dla mieszkańców tj. poprawę komfortu oraz skrócenie czasu podróżowania komunikacją miejską.

-"Nowoczesna, ekologiczna komunikacja miejska z korzyścią dla mieszkańców i środowiska - taki efekt osiągnie Lublin dzięki dodatkowym środkom unijnym, które pozwolą na kontynuację rozwoju nisko i zeroemisyjnego taboru komunikacji miejskiej. To kolejny krok Lublina w kierunku szeroko pojętej elektromobilności" - mówi Krzysztof Żuk, Prezydent Miasta Lublin.

Brakująca kasa

Zwiększone na wniosek Lublina dofinansowanie z PO RPW zapewni możliwość realizacji łącznie trzech projektów transportowych, które stały pod znakiem zapytania z powodu wzrostu cen. W pierwszej kolejności możliwe będzie rozstrzygnięcie trzech przetargów taborowych. Trafi na połowa z dodatkowej gotówki. A to dokładnie 17 244 600 zł brutto. Pieniądze te pozwolą na zamówienie łącznie 35 nowych pojazdów z napędem elektrycznym oraz infrastrukturą towarzyszącą. Będzie to:

  • 20 elektrobusów klasy MAXI z ładowarkami wolnymi oraz szybkimi - o którym to zamówieniu pisaliśmy TUTAJ, gdzie najkorzystniejsza oferta Solarisa (na 62,4 mln zł) przekracza budżet ZTM o 9,5 mln zł;

  • 5 przegubowych trolejbusów - o czym pisaliśmy TUTAJ, gdzie jedyna i najkorzystniejsza oferta także od Solarisa opiewa na 14,7 mln zł, podczas gdy budżet ZTM wynosi 12,1 mln zł. Brakuje 2,6 mln zł;

  • 10 przegubowych trolejbusów - o którym to zamówieniu pisaliśmy TUTAJ, gdzie również jedyną propozycję złożył Solaris - na sumę 29,5 mln zł, a ZTM zarezerwowało na ten cel o ponad 5 mln zł mniej.

To jednak nie koniec. W planach jest ogłoszenie jeszcze dwóch przetargów na dostawy nowego taboru. Będzie to dodatkowych 12 elektrobusów oraz 9 autobusów z silnikami diesla.

Poniżej przedstawiamy szczegółowe dane dotyczące powyższych projektów.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
przetarg
elektrobus
trolejbus
ZTM Lublin
Solaris

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....