TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

TransInfo

InfoRail

Lubin - ruszył system GPS
Dariusz Chryc - Opublikowano: 01.04.2007 15:06:58
Lubin - ruszył system GPS

We wtorek 27.marca b.r. w Lubinie (woj. dolnośląskie) uruchomiony został monitoring autobusów komunikacji miejskiej w oparciu o system globalnego pozycjonowania GPS. System, dostarczony przez firmę ELTE to w Lubinie nie nowość. Już kilka lat temu działał analogiczny, lecz na chwilę obecną już przestarzały. Na 10 węzłowych przystankach uruchomiono nowe, diodowe (w przeciwieństwie do starych mozaikowych) tablice informacji pasażerskiej, które podają zarówno aktualny czas, temperaturę powietrza jak też informują o rzeczywistym czasie przyjazdu autobusu danej linii.

System na bieżąco nanosi informację o opóźnieniach bądź ewentualnych przyspieszeniach kursu co pozwala na wyświetlanie aktualnych danych uwzględniających odchylenia od planowanego czasu kursowania. Gdy autobus jest w odległości około 400 metrów od przystanku system wyświetla na tablicy informację o treści \'już\'. W każdym autobusie komunikacji miejskiej zamontowano mikrokomputer GPS odbierający informację z satelitów systemu globalnego pozycjonowania, a następnie dane o lokalizacji pojazdu przesyłane są do centrali skąd następuje ich przetwarzanie oraz dalszy przesył, drogą radiową, do elektronicznych tablic informacyjnych. Wartym przypomnienia jest fakt, iż ta inwestycja to tylko jedna z wielu poczynionych przez lubińskiego przewoźnika miejskiego, jakim jest tutejszy PKS.

W ubiegłym roku dokonano zakupu 12 nowych autobusów, z czego 4 to nowoczesne wozy niskopodłogowe - wszystkie marki IRISBUS IVECO. Wprowadzono także nową barwę dla wszystkich pojazdów - jest to kolor żółty. W autobusach zamontowano też elektroniczne tablice informacyjne oraz system głosowej zapowiedzi przystanków. Ponadto wszystkie autobusy pozbawiono jakichkolwiek reklam zarówno zewnętrznych jak i wewnątrz pojazdów, co zdaniem pasażerów poprawia komfort podróży oraz wrażenie estetyki, zaś na wybranych przystankach zamontowano 10 automatów biletowych.

W ubiegłym roku doceniono pozytywne zmiany - PKS Lubin wyróżniony został przez Federację Konsumentów symbolem ‑PRZYJAZNY AUTOBUS, a 7 kierowców dyplomem za sumienną i życzliwą obsługę pasażerów. W tym roku Federacja zamierza wyróżnić kolejnych kierowców.
Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na

Sprawdź też:
GPS
Irisbus
Iveco
Lubin
PKS
ELTE
Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....