TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

TransInfo

InfoRail

Lubelskie trolejbusowe podstacje w nowym wydaniu
MPK LUBLIN - Opublikowano: 13.09.2012 22:52:49
Lubelskie trolejbusowe podstacje w nowym wydaniu

Gdyby nie unijne pieniądze być może nadal przypominałyby pomieszczenia z minionej epoki, a pracujący tam ludzie borykaliby się z wieloma trudnościami. Teraz to zupełnie inna technologia, która bez problemu radzi sobie z wyzwaniami XXI w. Mowa o trzech podstacjach prostownikowych zasilających trakcję trolejbusową w Lublinie. Właśnie zakończyła się ich modernizacja. Objęła one podstacje przy ul. Szczerbowskiego, Garbarskiej i Kraśnickiej. Dodatkowo w pomieszczeniach przy ul. Szczerbowskiego utworzono Centrum Dyspozycji Mocy –tzw. Centrum Sterowania Podstacjami, które umożliwia zdalne sterowanie urządzeniami zasilającymi trakcję trolejbusową. Wymienione zostały stare, wyeksploatowane urządzenia na nowe, a budynki zostały gruntownie odnowione.

Standard oraz warunki pracy operatorów podstacji prostownikowych uległy diametralnej zmianie. Po modernizacji oraz utworzeniu Centrum Sterowania Podstacjami jeden pracownik jest w stanie sprawować nadzór nad zasilaniem całej istniejącej sieci trolejbusowej w Lublinie. Przy starych urządzeniach każda z podstacji wymagała ciągłych napraw i konserwacji, co w połączeniu z urządzeniami pochodzącymi z lat 70-tych stwarzało problemy z podstawowymi częściami zamiennymi.

Modernizacja była możliwa dzięki funduszom z Unii Europejskiej w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego 2007-2013. MPK w Lublinie pozyskało na ten cel z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego ponad 26 mln zł. Całkowita wartość projektu wynosi ponad 60 mln zł i obejmuje również wymianę taboru trolejbusowego –zakup 30 szt. nowych trolejbusów.  Prace przy modernizacji rozpoczęły się w czerwcu 2011 r. i zgodnie z harmonogramem zakończyły z początkiem września br. Roboty prowadziło konsorcjum: Lider - ZUE S. A. z Krakowa oraz Partner –Elektrobudowa S. A. z siedzibą w Katowicach.

Dodajmy, że modernizując infrastrukturę Lublin przygotowuje się do odebrania kolejnej partii nowoczesnych trolejbusów. 31 lipca br. Zarząd Transportu Miejskiego w Lublinie podpisał umowę z firmą Solaris Bus&Coach. Oznacza to, że już w przyszłym roku do Lublina przyjedzie 20 nowoczesnych Trollino 12, dofinansowanych tym razem z RPO. –„Trolejbusy będą wyposażone w dodatkowy napęd (silnik spalinowy), który pozwoli im pokonywać odcinki tras niewyposażone w trakcję trolejbusową –tłumaczy Justyna Góźdź, rzeczniczka ZTM Lublin. - Dostawa trolejbusów odbywać się będzie w dwóch transzach. Pierwsza partia, osiem trolejbusów zostanie dostarczona z początkiem września 2013 roku. Kolejnych 12 trolejbusów przyjedzie do Lublina maksymalnie do końca kwietnia 2014 roku. Zakup taboru jest współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Programu Operacyjnego Rozwój Polski Wschodniej 2007 –2013, Działanie: III.1 Systemy miejskiego transportu zbiorowego.
Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na

Sprawdź też:
MPK Lublin
trolejbus
Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....