TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

TransInfo

InfoRail

Lubelskie trolejbusowe podstacje w nowym wydaniu
MPK LUBLIN - Opublikowano: 13.09.2012 22:52:49
Lubelskie trolejbusowe podstacje w nowym wydaniu

Gdyby nie unijne pieniądze być może nadal przypominałyby pomieszczenia z minionej epoki, a pracujący tam ludzie borykaliby się z wieloma trudnościami. Teraz to zupełnie inna technologia, która bez problemu radzi sobie z wyzwaniami XXI w. Mowa o trzech podstacjach prostownikowych zasilających trakcję trolejbusową w Lublinie. Właśnie zakończyła się ich modernizacja. Objęła one podstacje przy ul. Szczerbowskiego, Garbarskiej i Kraśnickiej. Dodatkowo w pomieszczeniach przy ul. Szczerbowskiego utworzono Centrum Dyspozycji Mocy –tzw. Centrum Sterowania Podstacjami, które umożliwia zdalne sterowanie urządzeniami zasilającymi trakcję trolejbusową. Wymienione zostały stare, wyeksploatowane urządzenia na nowe, a budynki zostały gruntownie odnowione.

Standard oraz warunki pracy operatorów podstacji prostownikowych uległy diametralnej zmianie. Po modernizacji oraz utworzeniu Centrum Sterowania Podstacjami jeden pracownik jest w stanie sprawować nadzór nad zasilaniem całej istniejącej sieci trolejbusowej w Lublinie. Przy starych urządzeniach każda z podstacji wymagała ciągłych napraw i konserwacji, co w połączeniu z urządzeniami pochodzącymi z lat 70-tych stwarzało problemy z podstawowymi częściami zamiennymi.

Modernizacja była możliwa dzięki funduszom z Unii Europejskiej w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego 2007-2013. MPK w Lublinie pozyskało na ten cel z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego ponad 26 mln zł. Całkowita wartość projektu wynosi ponad 60 mln zł i obejmuje również wymianę taboru trolejbusowego –zakup 30 szt. nowych trolejbusów.  Prace przy modernizacji rozpoczęły się w czerwcu 2011 r. i zgodnie z harmonogramem zakończyły z początkiem września br. Roboty prowadziło konsorcjum: Lider - ZUE S. A. z Krakowa oraz Partner –Elektrobudowa S. A. z siedzibą w Katowicach.

Dodajmy, że modernizując infrastrukturę Lublin przygotowuje się do odebrania kolejnej partii nowoczesnych trolejbusów. 31 lipca br. Zarząd Transportu Miejskiego w Lublinie podpisał umowę z firmą Solaris Bus&Coach. Oznacza to, że już w przyszłym roku do Lublina przyjedzie 20 nowoczesnych Trollino 12, dofinansowanych tym razem z RPO. –„Trolejbusy będą wyposażone w dodatkowy napęd (silnik spalinowy), który pozwoli im pokonywać odcinki tras niewyposażone w trakcję trolejbusową –tłumaczy Justyna Góźdź, rzeczniczka ZTM Lublin. - Dostawa trolejbusów odbywać się będzie w dwóch transzach. Pierwsza partia, osiem trolejbusów zostanie dostarczona z początkiem września 2013 roku. Kolejnych 12 trolejbusów przyjedzie do Lublina maksymalnie do końca kwietnia 2014 roku. Zakup taboru jest współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Programu Operacyjnego Rozwój Polski Wschodniej 2007 –2013, Działanie: III.1 Systemy miejskiego transportu zbiorowego.
Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na

Sprawdź też:
MPK Lublin
trolejbus

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....