TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

TransInfo

InfoRail

Lubelskie: Gimbusa tanio sprzedam
KURIER LUBELSKI ZA PAP 23.09.2008 - Opublikowano: 24.09.2008 13:04:37
Lubelskie: Gimbusa tanio sprzedam
Gimbusy miały być pomocą dla małych, wiejskich gmin, a okazały się ich zmorą. Koszty utrzymania tych autobusów są tak wysokie, że samorządy zaczęły się ich pozbywać. W Lubyczy Królewskiej gimbus od początku września stoi w garażu - pisze Kurier Lubelski. Gmina uznała, że jego użytkowanie jest nieopłacalne. Samorząd wynajął do przewozu uczniów prywatną firmę. –Tak jest taniej. Na samo paliwo wydawaliśmy miesięcznie 10 tys. zł, a do tego dochodziły jeszcze koszty remontów czy choćby części zamiennych –wylicza Jerzy Głąb, wójt Lubyczy Królewskiej.
Posiadanie gimbusa wiąże się również z zatrudnieniem etatowego kierowcy i ubezpieczeniem pojazdu. Z kalkulacji gmin wynika, że wynajęcie firmy przewozowej jest bardziej opłacalne. Właśnie z tego powodu wójt gminy Stare Bogaczowice w woj. dolnośląskim w tym roku zrezygnował z gimbusa. Włodarz Lubyczy Królewskiej dzisiaj zrobiłby to samo. –Wydzierżawiliśmy gimbusa. Będzie go użytkował prywatny przedsiębiorca –dodaje Głąb.
Podobne rozwiązanie zastosowały już wcześniej m.in. gminy Tomaszów Lubelski i Krasnobród. Wkrótce po otrzymaniu autokarów samorządy oddały je lokalnym przewoźnikom.
–Najpierw przekazaliśmy autokar w użytkowanie Autonaprawie, a w ubiegłym roku sprzedaliśmy –mówi Sylwester Lizut z Urzędu Miasta w Krasnobrodzie. –Zastąpiliśmy gimbusa busikami, którymi łatwiej dojechać do małych miejscowości. Można też podzielić dzieci na grupy wiekowe.
Absurdów rządowego programu jest jednak więcej. Cztery lubelskie gminy, które miały otrzymać rządowe gimbusy jeszcze w lipcu 2007 r., wciąż na nie czekają. Chodzi o Sitno, Ryki, Werbkowice i Stanin. W tym ostatnim od lat notuje się jeden z najwyższych przyrostów naturalnych w naszym województwie. –A nam taki gimbus by się przydał. Rocznie wydajemy na szkolne dowozy 250 tys. zł. Na razie musimy sobie radzić sami. Mam nadzieję, że autokar otrzymamy jeszcze w październiku –liczy Krzysztof Gajowy, wójt Stanina.
Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
gimbus
Lublin
Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....