TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

TransInfo

InfoRail

Lubelski duet: Gutek i Ziutek
MPK LUBLIN InfoBus.pl - Opublikowano: 18.06.2015 21:07:04 1 komentarz
Gutek na linii T w Lublinie

Duet trolejbus i autobus, a do tego powrót do lat 70. ubiegłego wieku ? to formuła tegorocznej linii turystycznej ?T?. W okresie wakacyjnym zapraszamy do odbycia niezapomnianej podróży w przeszłość i poznania Lublina z nietypowej perspektywy ? z pokładu zabytkowych pojazdów. Już 5 lipca br. rusza kolejny, piąty sezon kursowania wakacyjnej linii turystycznej.

W tym roku, obok trolejbusu Ziutek, na linii turystycznej będzie kursować także autobus Jelcz 272 MEX o imieniu Gutek. Będzie to debiut na linii turystycznej, odrestaurowanego przez MPK Lublin, zabytkowego autobusu. Dodatkowo, cała koncepcja linii będzie utrzymana w konwencji lat 70. XX wieku. Rozkłady jazdy, tablice kierunkowe będą w stylistyce minionej epoki. Również kierowca, konduktor i przewodnik będą mieli na sobie ubrania nawiązujące do tamtego okresu.

Linia będzie kursować w każdą niedzielę lipca i sierpnia. Trolejbus i autobus odjeżdżać będą ze wspólnego przystanku Brama Krakowska 03 na ul. Lubartowskiej o godzinach: 15:00, 16:00 i 17:00.

Na trasie pojazdy będą mijać wiele zabytków i miejsc istotnych dla historii Lublina, a przewodnik opowie pasażerom o obiektach, które widać za oknem. Dodatkowo, zainteresowani będą mogli zgłębić tajniki dotyczące popularnych ?trajtków? i ?ogórków?. O historii tych pojazdów będą mówić członkowie Lubelskiego Towarzystwa Ekologicznej Komunikacji. Przejażdżka będzie trwać około 45 minut. 

Na linii ?T? obowiązują wszystkie rodzaje i ceny biletów oraz uprawnienia do przejazdów bezpłatnych i ulgowych zgodnie z aktualną taryfą oraz obowiązującą uchwałą i stosowanymi ustawami. U konduktora będzie można kupić bilety czasowe 30-minutowe normalne i ulgowe w cenach: 2,80 i 1,40 zł.

Linia turystyczna ?T? to wspólny projekt Zarządu Transportu Miejskiego w Lublinie, Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego - Lublin Sp. z o.o., Lubelskiego Towarzystwa Ekologicznej Komunikacji oraz Lubelskiego Stowarzyszenia Pilotów i Przewodników Turystycznych ?Pogranicze?.  ?T? w swoim obecnym kształcie kursuje od 2010 r. W latach 2010-2013 była obsługiwana turystycznym trolejbusem Ziutek, z kolei w roku 2014 do obsługi został skierowany przegubowy autobus Ikarus. Od początku funkcjonowania linia turystyczna cieszy się niesłabnącym zainteresowaniem, zarówno ze strony turystów jak i mieszkańców. W sezonie letnim korzysta z niej średnio ok. 800 osób.


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
MPK Lublin
linia turystyczna
  • Maro – 19.06.2015

    Ten Ziutek ma tyle wspólnego z prawdziwym ZIU-9B/UP, co nic, oprócz nadwozia, które i tak nie ma oryginalnych drzwi, nie wspomnę już o silniku i osprzęcie i do tego jest przerobiony na barek, więc nici mi z takiej historii. Odwiedził kiedyś Tychy, ale nawet nie chciałem nim jechać, zero oryginalności. Przydałbym się prawdziwie odrestaurowany na tamte lata pojazd.

Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....