TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

TransInfo

InfoRail

Londyn z największą flotą elektrobusów w Europie!
InfoBus.pl - Opublikowano: 13.09.2016 15:48:45
Londyn z największą flotą elektrobusów w Europie!

9 września na londyńskich ulicach pojawiło się aż 51 nowych autobusów elektrycznych BYD-ADL Enviro200EV , które trafiły na linie 507 i 521. To pierwszy efekt mariażu brytyjskiej marki ADL z chińskim BYD.

Tym samym stolica Anglii przejęła od amsterdamskiego lotniska Schiphol tytuł największej floty autobusów elektrycznych w Europie. To jednak nie koniec. Do końca 2016 r. w stolicy Anglii pojawią się jeszcze 22 egzemplarze i wówczas Londyn będzie mógł pochwalić się taborem liczącym aż 73 elektrobusów. Jak szybko obliczyli urzędnicy ? dzięki temu posunięciu Londyn zaoszczędzić 700 ton emisji CO2 rocznie.

Mówią VIPy

Jak powiedział burmistrz miasta Sadiq Khan: -?To ważne, że inwestujemy technologię, która pozowali nam oczyścić toksyczne powietrze i zrobimy wszystko, aby zapobiec tysiącom zgonów rocznie, które powstają z tego powodu. Mamy kompleksowy plan poprawy naszego powietrza, a transformacja londyńskiego taboru autobusowego odgrywa tutaj kluczową rolę. Te dwie pierwsze elektryczne linie autobusowe w sercu Londynu to kolejny krok w kierunku wycofania tradycyjnych autobusów diesla z naszych dróg. Przyniesie to rozległe korzyści w zakresie jakości powietrza i zapewni nam pozycję prawdziwego światowego lidera w zakresie technologii Low Emission Vehicle.?

Z kolei dyrektor zarządzający TfL Leon Daniels dodał: -?Teraz sieć transportowa w stolicy staje się naprawdę zielona, co oznacza lepszą jakość powietrza i lepsze podróże.?

W Londynie obecny był także Isbrand Ho, dyrektor zarządzający BYD Europe, który podkreślił: -?Dzisiejsze święto jest zwieńczeniem wielu lat ciężkiej pracy i cieszymy się, że tutaj, wraz z naszymi partnerami TfL, Go-Ahead i ADL, inaugurujemy start największej flotę elektrycznych autobusów w Europie. Jesteśmy dumni, że wcześniej ten tytuł miało lotnisko Schiphol Amsterdam z taborem 35 naszych elektrobusów. To dla nas początek ofensywy na brytyjskim rynku ? mamy teraz w Wielkiej Brytanii specjalny zespół, nowe biuro, nowych przedstawicieli, a zaraz utworzymy w Londynie magazyn części zamiennych. Jesteśmy też w kontakcie z kilkoma potencjalnymi klientami i chcemy pomagać brytyjskim operatorem w poprawie jakości powietrza.?

Zielony plan

Docelowo Londyn chce przekonwertować 300 szt. autobusów jednopokładowych (operujących w centrum Londynu) na pojazdy o zerowej emisji. I to wszystko do 2020 r. Z kolei wszystkie pojazdy piętrowe z centrum (3100 szt.) do 2019 mają mieć napęd hybrydowy.

Realizacja tego ambitnego planu właśnie się rozpoczęła. Londyńska flota 51 elektrobusów BYD-ADL Enviro200EV składa się z 12-metrowych pojazdów zbudowanych w Wielkiej Brytanii w ramach partnerstwa między BYD (podwozie znane z modelu K9 + akumulatory litowo żelazowo fosforanowe) i Alexander Dennis Limited (nadwozie z modelu Enviro200). Wszystkie egzemplarze obsługuje firma Go-Ahead London z bazą w Waterloo, która została przebudowana. Zainstalowano tutaj 43 stanowiska do nocnego ładowania, a dalszych 5 stanowisk jest usytuowanych w pobliżu zajezdni Mandela Way, gdzie stacjonuje 5 pojazdów. Wszystkie infrastrukturalne prace BYD zrealizował wspólnie z grupą energetyczną SSE.

Brytyjsko-chińskie elektrobusy są zabudowywane w zakładzie ADL w Falkirk. Dzięki aluminiowej konstrukcji ich pojemność to 90 pasażerów, w tym 21 z na miejscach siedzących. Są one m.in. wyposażone w układ hamulcowy z modułem rekuperacji oraz wszelkie udogodnienia dla pasażerów ? począwszy od ładowania USB po wygodne, miękkie siedzenia. Pojazdy można na co dzień spotkać na trasach 507 i 521, z których - według danych TfL - korzysta około 7 milionów pasażerów rocznie.

Mega rynek

W Wielkiej Brytanii, oprócz 51 autobusów obsługujących Londyn, eksploatowanych jest także pięć elektrycznych autobusów piętrowych ? także z napędami BYD, które obsługuje firma London Metroline, Jak zapowiada ADL, takie konstrukcje również będą powstawać w Wielkiej Brytanii - w kooperacji z BYD.

Warto tutaj dodać, że brytyjski rynek wchłania najwięcej nowych autobusów rocznie. To świetny punkt do dalszej ekspansji. BYD doskonale zdaje sobie z tego sprawę, dlatego przez dwa lata producent testował na swój koszt dwa elektryczne autobusy K9 w Londynie. Zdaniem producenta, sprawdzian ten wykazał ich wysoką niezawodność i możliwość operowania przez 16-godzin bez konieczności ładowania. To ostatecznie przekonało Londyn, a przede wszystkim ADL ? największego w Wielkiej Brytanii producenta autobusów - do współpracy z Chińczykami. A ta z kolei decyzja - naszym zdaniem - może mieć duży wpływ na przyszły obraz autobusowego rynku w całej Europie. I to już niebawem.


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
BYD
ADL
elektrobus
TfL
Londyn
Anglia

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....