TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

TransInfo

InfoRail

Łomża planuje zakupy gazowych i elektrycznych autobusów
InfoBus.pl - Opublikowano: 12.10.2018 11:00:23
Łomża inwestuje w ładowarki i CNG

11 października w Łomży zainstalowano dwie ładowarki do pojazdów elektrycznych - od spółki Engie. Jedną przy zajezdni MPK. Przy okazji prezydent miasta Łomży opowiedział o taborowych planach miasta.

11 października dwie stacje szybkiego ładowania samochodów elektrycznych zostały uruchomione w Łomży. Dwuletnią umowę na ich obsługę podpisał z firmą Engie prezydent miasta Mariusz Chrzanowski. Do 30 czerwca przyszłego roku będzie można doładowywać auta bez żadnych opłat.

- Nie boimy się nowoczesności, chcemy być miastem nowoczesnym – podkreślił Mariusz Chrzanowski, prezydent Łomży.

Ładowarki stanęły w dwóch lokalizacjach. Jedna na Starym Rynku, obok Ratusza o mocy 2x20 kW, druga zaś o mocy 2x11 kW w Miejskim Przedsiębiorstwie Komunikacji przy ul. Spokojnej. Na podstawie podpisanej umowy firma Engie przez kolejne dwa lata będzie odpowiedzialna za obsługę systemu w Łomży. Są to pierwsze stacje ładowania elektrycznego w naszym mieście. Do 30 czerwca przyszłego roku nie będą pobierane żadne opłaty za ładowanie pojazdów, gdyż będzie to okres próbny.

- To najnowsza dostępna obecnie na świecie technologia, która mam nadzieję stanie się w krótkim czasie użyteczna dla mieszkańców miasta oraz osób podróżujących do Łomży lub przez nasze miasto. Zdecydowaliśmy się rozwijać infrastrukturę dla aut elektrycznych, bowiem jest to kierunek w którym zmierza transport w miastach. Cieszę się, że już dzisiaj Łomża dołączyła do miast i samorządów gotowych na rozwój elektrycznych pojazdów – dodał Mariusz Chrzanowski.

Autobusowe plany

Zgodnie z zapisami wprowadzonej niedawno w życie ustawy o elektromobilności, jednostki samorządu terytorialnego będą zobowiązane do zakupu aut na prąd. W 2020 roku prądem zasilanych ma być 10 proc. pojazdów, a 2023 mają one stanowić 30 proc. taboru miejskiego. Co więcej, zadania publiczne zlecane mogą być przez samorządy wyłącznie podmiotom, których przynajmniej 30 proc. floty pojazdów użytkowanych przy wykonywaniu tego zadania będą stanowiły pojazdy elektryczne lub pojazdy napędzane gazem ziemnym (dotyczy to także komunikacji miejskiej).

Jak podkreśla prezydent Mariusz Chrzanowski Miasto Łomża nie boi się nowych wyzwań. Dodaje, że w najbliższym czasie ma być podpisana umowa ze spółką skarbu państwa PGNiG w zakresie autobusów napędzanych gazem ziemnym. W ramach współpracy po ulicach Łomży ma jeździć ich 10 takich pojazdów.

Dodatkowo planowany jest zakup dwóch małych autobusów zeroemisyjnych.

- Rozwój ekologicznego transportu, zarówno w miejskiej flocie, w szczególności komunikacji miejskiej i pojazdów wykorzystywanych przez podległe instytucje, czy firmy wykonujące zadania zlecane przez miasto, oznacza czystsze powietrze, przeciwdziałanie niskiej emisji oraz wzrost komfortu życia mieszkańców – podsumowuje prezydent.

Dodaje, że oprócz zalet ekologicznych, inwestycje w niskoemisyjne "empeki" mają stanowić krok do planowanej na przyszły rok bezpłatnej komunikacji miejskiej.

Oferta Engie

Dyrektor Departamentu Nowych Technologii w Engie Janusz Grądzki podkreśla, że "w związku z polityką masowego rozwoju elektromobilności w Polsce" ta firma dostarcza samorządom wielu rozwiązań, które mają służyć rozwojowi lokalnej infrastruktury na rzecz elektromobilności.

- Oferujemy stacje ładowania o różnych parametrach – wolne, szybkie oraz ultraszybkie, dopasowane do indywidualnych potrzeb klienta samorządowego. Mamy możliwość wprowadzenia systemu zarządzania energią w punkcie – mówi. Jak dodaje, firma Engie zainstalowała na całym świecie 58 tys. ładowarek do aut elektrycznych w 980 miastach.

Firma ENGIE podała w komunikacie, że zatrudnia 650 pracowników w dziewięciu biurach, a serwis jest prowadzony w dwunastu województwach; obsługiwanych jest ponad 1,2 tys. klientów. Firma poinformowała także, że dostarcza także ciepło do 2,4 tys. gospodarstw domowych.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
ładowarka
elektrobus
CNG
MPK Łomża
Engie

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....