TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

 • Start
 • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

TransInfo

InfoRail

Łomianki na zakupach. 2 x MAXI z własnej kieszeni
InfoBus.pl - Opublikowano: 24.03.2017 14:23:31 3 komentarze
Łomianki na zakupach. 2 x MAXI z własnej kieszeni

24 marca spółka Komunikacja Miejska Łomianki ogłosiła przetarg na zakup 2 sztuk fabrycznie nowych autobusów komunikacji miejskiej klasy MAXI.

Nie znamy jeszcze ani SIWZ-u ani szacunkowej wartości zamówienia, natomiast wiadomo, że przewoźnik kupi autobus z własnych środków. Termin dostawy to 150 dni od momentu zawarcia umowy.

W zakresie doświadczenia oferenci musza wykazać, że w okresie ostatnich trzech lat wykonali co najmniej dwa zamówienia na dostawę minimum po 1 sztuce fabrycznie nowych niskopodłogowych z silnikami o zapłonie samoczynnym (ON) spełniającymi normę czystości spalin Euro 6, autobusów klasy MAXI ? dwunastometrowych. Z kolei wadium wynosi 50 000 PLN.

O tym kto powalczy o ten kontrakt dowiemy się 4 maja, kiedy zaplanowano otwarcie ofert.

Zakupowa historia

Ostatni przetarg na dostawę nowych autobusów Komunikacja Miejska Łomianki zorganizowała w zeszłym roku. Wówczas w postępowaniu na dostawę pięciu autobusów klasy MAXI wpłynęła tylko jedna propozycja ? od spółki Solaris Bus &Coach z autobusami Solaris Urbino 12 III generacji, które zostały dostarczone w II połowie 2016 roku. I to w liczbie 6 egzemplarzy, gdyż firma zastrzegła sobie prawo opcji i możliwość rozszerzenia zamówienia o 50 % wartości zamówienia podstawowego, wycenionego na 1,35 mln euro.

Producent z Bolechowa za 5 sztuk modelu Urbino 12 w wersji "ekonomicznej" zaproponował sumę 4 674 000 PLN netto, co daje jednostkową cenę netto na poziomie 760 000 PLN.

Pojazdy wyposażono m.in. w silniki Cummins ISB6.7E6 o mocy 280 KM zintegrowane ze skrzyniami biegów Voith Diwa 6, klimatyzację całopojazdową firmy Eberspächer oraz monitoring wizyjny zapewniający zapis z 4 kamer w autobusie. Wszystkie autobusy pomalowane w barwy oraz schemat wymagany przez ZTM Warszawa, czyli pomidorową czerwień, kolor żółty oraz czarny.

Koniec wysokiej podłogi

Pozostaje tylko pogratulować KM Łomianki regularnej wymiany taboru, której celem jest konsekwentne dążenie do wycofywanie z ruchu autobusów wysokopodłogowych. Według naszych wyliczeń pozostało ich 4 sztuki ? Jelcz 120M. Najpewniej nowe pojazdy je wyeliminują i tym samym Łomianki dołączą do grupy miast tylko z niską podłogą.

- Nasi mieszkańcy zasługują na najwyższe standardy, dlatego stopniowo będziemy starali się zwiększać liczbę autobusów z klimatyzacją - stwierdził prezes KMŁ - Bogdan Marcińczyk.

-"Od początku mojej kadencji staramy się podwyższać mieszkańcom standardy życia. Odkąd Komunikacja Miejska Łomianki zaczęła przynosić zyski, możemy inwestować w jakość, innowacyjność i europejskie standardy - podsumował z kolei burmistrz Tomasz Dąbrowski.


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
KM Łomianki
przetarg
tabor
 • Marcinek – 26.03.2017

  Raczej nie z własnych środków, bo ostatnio KMŁ ogłaszała przetarg na sfinansowanie tego zakupu.

 • Kamil – 27.03.2017

  może Autosan coś sprzeda.

 • Maja – 28.03.2017

  Super :D :D

Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....