TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

TransInfo

InfoRail

Łódź zmodernizuje autobusową zajezdnię
InfoBus.pl - Opublikowano: 30.05.2018 16:23:38
Łódź zmodernizuje autobusową zajezdnię

W zajezdni autobusowej Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego przy ul. Limanowskiego w Łodzi podpisano w środę, 30 maja, umowę na modernizację obiektu opiewającą na ponad 73 mln zł. Podczas prac zajezdnia ma działać normalnie - codziennie będzie wyjeżdżać z niej 180 autobusów.

-"Zajezdnia, która powstała w 1971 roku, doczekała momentu, w którym powinna zmienić swoje oblicze. Zadanie jest niezwykle trudne, bo w ciągu 24 miesięcy trwania budowy zajezdnia ma pracować normalnie. W obiekcie stacjonuje obecnie ponad 200 autobusów. W ramach modernizacji ma w niej powstać m.in. nowych 98 stanowisk do ładowania i postoju autobusów elektrycznych" - poinformował prezes łódzkiego MPK Zbigniew Papierski.

W ramach inwestycji wyburzone zostaną istniejące obecnie hale przeglądowo-naprawcze oraz budynek biurowy. Według reprezentującego wykonawcę - spółkę ALSTAL - Zbigniewa Litkowskiego, w podpisanej w środę umowie, MPK określiło dokładny harmonogram i kolejność prac na terenie zajezdni, tak aby umożliwić jej funkcjonowanie.

Głównym obiektem będzie budynek warsztatowy o powierzchni ponad 6,8 tys. m kw, w której znajdzie się m.in. 25 stanowisk do obsługi pojazdów MPK, a także myjnia, stacja kontroli pojazdów i część administracyjna. W tej części przewidziano pomieszczenia socjalne dla 500 kierowców oraz 130 mechaników - na jednej zmianie pracuje ich odpowiednio: 60 i 40. Na terenie zajezdni powstanie tez nowa stacja paliw.

Jak dodał Papierski, w najbliższym czasie MPK podpisze umowę na zakup pierwszych w Łodzi 17 autobusów elektrycznych. Kolejne takie autobusy - planuje się, że jeszcze w tej perspektywie UE ich liczba na łódzkich ulicach zostanie zwielokrotniona - będą trafiały już do zmodernizowanej zajezdni.

-"Na razie przymierzamy się do obsługi czterech linii autobusami elektrycznymi; na mieście mamy pięć stacji ładowania i stanowiska do szybkiego oraz nocnego ładowania. Na pewno będą to linie przebiegające przez centrum" - zaznaczył Papierski.

Nowym obiektem przy ul. Limanowskiego będzie siedziba Zakładu Przewozu Osób Niepełnosprawnych, która przeniesiona zostanie z ul. Tramwajowej wraz z wiatami dla 28 busów ZPON i zapleczem dla ponad 60 jego pracowników.

W trakcie modernizacji zajezdni całkowicie wyburzony zostanie budynek biurowy z charakterystycznym przeszklonym wykuszem tzw. bocianim gniazdem, który znany jest łodzianom z tego, że "zagrał" w realizowanym w latach 70. popularnym serialu telewizyjnym "Daleko od szosy".

-"Układ zajezdni przy ul. Limanowskiego został zaprojektowany od nowa; w przyszłości znajdzie się w niej także siedziba biura MPK, które przeniesie się z ul. Tramwajowej. Koniec inwestycji przewidziany jest na II połowę 2020 roku" - dodał Papierski.(PAPSpodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
umowa
MPK Łódź
zajezdnia

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....