TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

 • Start
 • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

TransInfo

InfoRail

Łódź: Solarisy dla MPK
MPK ŁÓDŹ 25.09.2011 - Opublikowano: 25.09.2011 20:18:27 5 komentarzy
Łódź: Solarisy dla MPK

- Macie najnowocześniejsze autobusy w Polsce. Zmieniacie się na lepsze z czego się cieszę i życzę mieszkańcom naszego miasta, aby te tendencje były wciąż utrzymywane –powiedział Marek Cieślak, pierwszy wiceprezydent Łodzi w czasie uroczystego przekazania do eksploatacji nowych autobusów.

Czterdzieści pięć nowoczesnych autobusów marki Solaris to efekt sfinalizowania umowy podpisanej 9 maja br. z firmą Solaris Bus &Coach S.A. Spółka kupiła piętnaście przegubowych autobusów Solaris Urbino 18 oraz trzydzieści solowych Solarisów Urbino 12.

Wszystkie są wyposażone w system monitoringui, automaty biletowe, nowoczesne i bardzo czytelne tablice z informacją pasażerską oraz klimatyzację.

- Cieszę się, że pozytywne zmiany są zauważalne –stwierdził Radosław Podogrocki, wiceprezes zarządu MPK –Łódź. –Zmieniamy się, staramy się być coraz lepsi od początku tego roku. Powierzenie usług przewozowych naszemu przedsiębiorstwu dało perspektywy rozwoju. Ccuałbym, aby takie pozytywne zmiany zaczęły następować w naszym taborze tramwajowym.

Autobusy, które kupiło MPK-Łódź Sp. z o.o. jeżdżą nie tylko w 22 krajach Europy, ale także poza jej granicami. Firma dostarczyła 225 nowoczesnych autobusów miejskich do Dubaju w Zjednoczonych Emiratach Arabskich. Mają opinię solidnych i trwałych. Zresztą, dotychczasowe doświadczenia z tymi autobusami, które MPK ma w swoim taborze
(62 sztuki) taką opinię potwierdzają.

- Niewątpliwie MPK –Łódź jest liderem w odnowie taboru autobusowego. To przedsiębiorstwo należy do światowej dziesiątki, które ma tak nowoczesne autobusy marki Solaris –mówił w czasie uroczystości Wiesław Cieśla, doradca prezesa zarządu Solaris Bus &Coach do spraw kluczowych klientów. –Cchcielibyśmy nadal brać udział w tym procesie, dostarczać do MPK nowe autobusy, bo jesteście bardzo solidną firmą.

Dziennikarze obecni na uiroczystości przekazania do eksploatacji autobusów byli zachwyceni nowymi pojazdami. Ich zdziwienie budziła duża ilość różnych przycisków w kabinie kierowcy: trzeba nieźle się w tym wszystkim orientować, żeby bezpiecznie prowadzić takie auto –mówili.

Obecnie MPK-Łódź Sp. z o.o. posiada 366 autobusów, z czego aż ponad 90 procent to pojazdy niskopodłogowe, co daje pod tym względem jeden z najlepszych wyników w Polsce. Średni wiek autobusów eksploatowanych w Łodzi, też jest jednym z najniższych w Polsce i wynosi niewiele ponad 7 lat.

Zgodnie z polityką odnowy taboru MPK-Łódź Sp. z o.o., autobusy przegubowe są eksploatowane średnio przez 11 lat, zaś jednoczłonowe przez 13 lat.

 

 

Podstawowe dane:

 

 

URBINO 12

URBINO 18

DŁUGOŚĆ

12.000 m

18.000 m

POJEMNOŚĆ SILNIKA

9.200 cm ³

9.200 cm ³

MOC SILNIKA

231 kW

231 kW

MOMENT OBROTOWY

1.237 Nm

1.237 Nm

LICZBA MIEJSC SIEDZĄCYCH

31

44

LICZBA MIEJSC STOJĄCYCH

64

121

SILNIK

EEV

EEV


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
MPK Łódź
Łódź
Solaris
 • starveling – 25.09.2011

  W Pozku obecnie tabor autobusowy jest w 100% złożony z niskaczy.

 • iio – 25.09.2011

  To znaczy zależy jak liczysz, czy niskowejściowe+niskopodłogowe, czy osobno. MANy Nxxx2 są rzekomo niskowejściowe. A Ik435 chyba już nie jeździ, więc nie trzeba się o to martwić.

 • sphinx – 25.09.2011

  Solówki i przeguby z taką samą mocą?

 • kiła – 26.09.2011

  Tylko 90%?? I oni mówią ze mają najnowocześniejsze autobusy w Polsce. Czy to pycha czy głupota ale w każdym razie żałosne.

 • stach – 08.10.2011

  @kiła. Tak najnowocześniejszy, bo po za niską podłogą jest informacja głosowa w dwu kanałach. Kanał wewnętrzny informuje automatycznie o kolejnych przystankach a zewnętrzny o numerze linii i kierunku jazdy, który jest uruchamiany tzw. Pilotem przez pasażera, który takiej informacji potrzebuje.

Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....