TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

TransInfo

InfoRail

Łódź: Ostrzelany autobus MPK
InfoBus.pl - Opublikowano: 03.12.2015 17:42:48
Łódź: Ostrzelany autobus MPK

3 grudnia, o godzinie 5:00 nieznany sprawca rozbił 2 szyby w prawym boku przejeżdżającego ul. Żeromskiego (za al. 1 Maja) autobusu Mercedes Conecto linii 86 jadącego w kierunku Pl. Dąbrowskiego.

Według pierwszych doniesień szyby zostały rozbite na skutek strzałów. Aktualnie policjanci prowadzą postępowanie, które ma wyjaśnić okoliczności i przebieg tego zdarzenia. W tym celu zabezpieczony został monitoring z pojazdu oraz okolicznych kamer.

W autobusie wybita została szyba w przedniej części III-ch drzwi i nad prawymi kołem z przodu pojazdu. Na szczęście nikomu z pasażerów nic się nie stało. Autobus został unieruchomiony do czasu przyjazdu Policji a następnie przejechał na Zajezdnię Nowe Sady, gdzie od razu rozpoczęła się jego naprawa.

Jest to pierwszy w tym roku tego typu przypadek, jednak w poprzednich latach zdarzało się raz bądź dwa razy w roku, że amatorzy strzelectwa za cel obierali sobie tramwaj bądź autobus. Jednak to nie jedyny sposób w jaki pojazdy czy przystanki komunikacji miejskiej w naszym mieście są bezmyślnie niszczone.

Do tego typu zdarzeń (aktów wandalizmu) w naszym mieście dochodzi niestety średnio raz dziennie. Łódzkie tramwaje i autobusy są w ten sposób niszczone świadomie przez mieszkańców naszego miasta. Każdorazowo straty z tego powodu zdarzeń wynoszą w granicach kilkuset - do ponad tysiąca złotych. Powodują również zatrzymania w ruchu, konieczność uruchomienia komunikacji zastępczej i zmiany trasy pojazdów oraz wycofanie tramwaju bądź autobusu z ruchu na czas jego naprawy na czym cierpią pasażerowie.

Tym razem nikt nie ucierpiał, jednak przypomnijmy zdarzenie z 22 maja, kiedy to o godzinie 21:38 nieznany sprawca rzucił butelką w szybę tramwaju linii 15 dojeżdżającego do przystanku Pomorska / Kilińskiego, jadącego w stronę ronda Solidarności. Tamto zdarzenie miało niestety jeszcze poważniejsze konsekwencje - siedząca na wysokości szyby 22-letnia pasażerka została ranna odłamkami szkła i z raną twarzy i oka trafiła do szpitala Barlickiego.

Obok tego typu sytuacji nie możemy przechodzić obojętnie, ponieważ sprawcy nie mogą czuć się bezkarni. Do wyjaśniania tego typu zdarzeń każdorazowo wzywamy służby miejskie, które dzięki monitoringowi i relacjom świadków są w stanie ustalić okoliczności i przede wszystkim ująć sprawców.

PK-Łódź przyłącza się do prośby Policji do osób, które były świadkami zdarzenia o zgłoszenie się w celu odnalezienia i ukarania sprawcy. W większości tego typu aktów wandalizmu sprawcy szybko uciekają z miejsca zdarzenia i trudno jest ich później odnaleźć i ukarać.

-?Tylko od stycznia do sierpnia w pojazdach komunikacji miejskiej odnotowaliśmy ponad 100 aktów wandalizmu. Straty szacujemy na około 60 tys. zł. Najczęściej niszczone są kasowniki (są wyrywane), siedzenia (palone, malowane, mazane), okna (malowane, rysowane, wyrywane blokady okien), przystanki - wybijane szyby, malowane wiaty, wyrywane gabloty z rozkładami jazdy etc.? ? mówi Sebastian Grochala, rzecznik prasowy MPK-Łódź

Przykłady dewastacji:

26.01.2015 60,00 NN sprawca uszkodził obudowę środkowego kasownika na wagonie

27.01.2015 150,00 Pieszy NN podczas przebiegania obok jadącego autobusu uderzył w prawe zewnętrzne lusterko, po czym oddalił się. 04.02.2015 1 799,03 Pieszy dobiegał do odjeżdżajacego z przystanku autobusu, uderzył w czwarte drzwi, powodując wybicie szyby.

07.02.2015 405,10 Wybicie szyby 10.02.2015 228,50 kradzież kasownika na drugim wagonie

14.02.2015 1 402,70 pieszy wybił szybę w drugich drzwiach. 18.02.2015 2 599,54 Pasażer podczas wysiadania II-mi drzwiami kopnął w nie powodując wybicie szyby w lewym skrzydle. 23.02.2015 135,37 pieszy rzucił butelką w przejeżdżający autobus, po czym zbiegł z miejsca zdarzenia.

26.03.2015 485,25 pieszy rzucając kamieniem wybił szybę w przejeżdżającym autobusie 25.04.2015 474,00 W tramwaju jadącym w kier. Chochoła na al. Włókniarzy, na odcinku od ul. Kopernika do ul. Drewnowskiej, motorniczy stwierdził kradzież trzech kasowników w II wagonie przez nieznanych sprawców. 01.08.2015 651,35 nieznani sprawcy wybili szybę w drugich drzwiach autobusu i oddalili się z miejsca zdarzenia.


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
wypadek
Łódź
MPK Łódź

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....