TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

TransInfo

InfoRail

Łódź: Koniec targów o S8
DZIENNIK ŁÓDZKI 5.02.2008 - Opublikowano: 06.02.2008 09:37:44
Łódź: Koniec targów o S8
Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad 'ostatecznie usankcjonowała' północny przebieg tej drogi, a więc przez Łódź, Łask, Zduńską Wolę i Sieradz, a nie przez Bełchatów i Wieluń. Wykonawca inwestycji ma być znany do końca roku. Według Andrzeja Maciejewskiego z GDDKiA , w informacji o warunkach przetargu zagościł na stałe już wariant łódzki ekspresówki. Na pierwszy ogień pójdzie wart ponad miliard odcinek z Warszawy do Piotrkowa Trybunalskiego, którego budowa rozpocząć się ma jeszcze w tym roku. Odcinek Syców - Kępno - Wieruszów - Walichnowy jest przewidziany na lata 2010-2011, a budowa najbardziej spornej części, czyli Walichnowy - Łódź - autostrada A1 rozpocznie się za trzy lata i będzie kosztować ponad 1,2 mld zł.
Co istotne, najprawdopodobniej obędzie się bez trudnych negocjacji przebiegu transeuropejskiego korytarza transportowego (TEN-T), co było warunkiem uzyskania 70 proc. dotacji na inwestycję z Funduszu Spójności. Było, bo TEN-T co prawda biegnie przez konkurencyjny bełchatowsko-wieluński wariant S8, ale wybrany przez GDDKiA i rząd przebieg północny ma być w 50 proc. sfinansowany przez Fundusz Rozwoju Regionalnego. Nie wiadomo jeszcze, jak rozwiązana zostanie kwestia nakładania się ekspresówki na płatną autostradę A1 między Piotrkowem a Łodzią. Przed rokiem w GDDKiA wyliczono, że odszkodowania Skarbu Państwa dla prywatnego operatora autostrady za bezpłatne przejazdy kierowców jadących ekspresówką przekroczyłyby 7 mld zł, czyli prawie dwukrotnie więcej niż wartość całego odcinka S8 na terenie województwa łódzkiego. Maciejewski odpowiada tylko, że 'ostateczne rozstrzygnięcia w tej sprawie będą efektem przetargu na budowę autostrady A1'.
O wariancie łódzkim S8 decydowały m.in. rządy Leszka Millera i Marka Belki. Podtrzymał go rząd Jarosława Kaczyńskiego, ale w czerwcu ub.r. GDDKiA skłaniała się ku przebiegowi bełchatowskiemu jako zgodnemu z wytycznymi Komisji Europejskiej.
Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
droga
budowa
autostrada
GDDKiA
Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....