TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

TransInfo

InfoRail

Liniowy debiut Sprintera City 75. W Niemczech
InfoBus.pl - Opublikowano: 22.01.2019 11:00:54
Sprinter City 75 debiutuje w Niemczech

Po premierze na IAA 2018, nowe miejskie minibusy marki Mercedes-Benz zadebiutowały na regularnych liniach. Cztery takie autobusy typu Sprinter City 75 pojawiły się w Göppingen, w Niemczech.

W styczniu br.. firma Omnibusverkehr-Reisen Frank & Stöckle otrzymała cztery pierwsze Nowe Sprintery City 75. Miejskie autobusy obsługuję regularne połączenia w Göppingen i okolicach. Z racji ich eksploatacyjnego debiutu w uroczystym przekazu udział wzięli Rolf Grübszef, szef sprzedaży Mercedes-Benz Buses i Max Witzel, dyrektor sprzedaży minibusów Mercedes-Benz. Kluczyki do nowych pojazdów odebrali Manfred i Carsten Frank, właściciele firmy Omnibusverkehr-Reisen Frank & Stöckle.

-"1 stycznia włączyliśmy do ruchu nowe Sprintery City 75 do ruchu miejskiego w Göppingen. Ich zakup podyktowany był ich mniejszymi gabarytami - duże autobusy typu Citaro obsługujące nasze linie nie mogły obsługiwać centrum miasta i dlatego, aby zaoferować naszym pasażerom pełen komfort podróżowania postawiliśmy na model City 75. Pojazd ten spełnia nasze wymagania i jest bardzo atrakcyjny pod względem wzornictwa" - podkreślił Manfred Frank.

Nowy City 75

Najnowsza generacja minibusów Mercedes-Benz Sprinter City 75 dzięki swojej pojemności może odegrać kluczową rolę w miejskim segmencie MINI. Przy długości 8,5 m nowy minibus może pomieścić aż 38 pasażerów. Dzięki nowej tylnej osi i "bliźniakom" dopuszczalna masa całkowita pojazdu wynosi 6,8 tony, a standardowe zawieszenie pneumatyczne zapewnia wysokim poziom komfortu jazdy. Dodajmy, że City 75 jest dostępny tylko w konfiguracji dwuosiowej, czyli inaczej niż jego poprzednik.

Niezależna konstrukcja szkieletu City 75 umożliwia rozstaw osi na poziomie 5095 mm, co przede wszystkim daje bardziej przestronną niskopodłogową platformę we wnętrzu pojazdu. Dzięki większej odległości pomiędzy osiami można ją teraz wyposażyć w składane siedzenia, miejsca na wózki inwalidzkie i wózki dziecięce, fotele wyposażone w system szybkiej wymiany lub miejsca stojące.

Przykładowo firma Frank & Stöckle w niskopodłogowej strefie zamontowała pięć składanych siedzeń + wygospodarowała miejsce na wózek inwalidzki i miejsca stojące.

Oprócz tego w pojeździe mamy nowy układ poręczy, wyświetlacz informacji pasażerskiej i gniazda ładowania USB zainstalowane zarówno w strefie niskiej podłodze, jak i przy siedzeniach.

Coś dla kierowcy

W Nowym Sprinterze zmieniło się też miejsce pracy kierowcy. Prowadzący ma teraz do dyspozycji m.in. nowoczesną, wielofunkcyjną kierownicę, system multimedialny MBUX z ekranem dotykowym o wysokiej rozdzielczości i elektryczną roletę przeciwsłoneczną. Ponadto miejsce pracy kierowcy i przestrzeń pasażerskie są wyposażone w oddzielne, wydajne systemy klimatyzacji.

W odniesieniu do bezpieczeństwa, minibus City 75 standardowo wyposażony jest w szereg systemów wspomagających. Wśród nich są Active Brake Assist, Headlamp Assist i Crosswind Assist. Aby ułatwić pracę kierowcom w porze nocnej i po zmroku, używane są również reflektory High Performance.

Nowy Sprineter oferuje w standardzie automatyczną skrzynię biegów 7G-TRONIC Plus z nową funkcją HOLD, która automatycznie utrzymuje pojazd na postoju przy wzniesieniach i pochyłościach, jednocześnie ułatwiając podjazd.

Czekamy na polską premierę!


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
MINI
Sprinter
Mercedes-Benz
Niemcy

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....