TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

TransInfo

InfoRail

Liniowy debiut MAN Lion's City w Monachium
InfoBus.pl - Opublikowano: 20.07.2020 13:00:14
Liniowy debiut MAN Lions City w Monachium.

W lipcu MAN Lion's City E rozpoczął regularną obsługę mieszkańców Monachium w sieci Münchner Verkehrsgesellschaft (MVG).

Elektrobus z logo lwa można zobaczyć na muzealnej linii autobusowej "Museenlinie 100" między stacjami Hauptbahnhof i Ostbahnhof.

Bawarski elektryk

Tym samym MAN rozpoczyna ze swoim nowym autobusem elektrycznym intensywne testy drogowe w celu zdobycia doświadczenia. Użytkowany w Monachium 12-metrowy autobus MAN Lion's City E z układem drzwi 2-2-2 może zabrać na pokład do 88 pasażerów i ma zasięg do 270 km. Pojazd ma zarówno barwy, jak i standard wyposażania typowy monachijskiego operatora transportu publicznego.

W demonstracyjnym pojeździe, w pełni elektryczny układ napędowy wytwarza od 160 kW do maksymalnie 240 kW. Energia do tego pochodzi z sześciu modułów akumulatorów litowo-jonowych o pojemności 480 kWh. Zdaniem producenta, dzięki temu elektryczny lew niezawodnie zapewnia zasięg 200 km (a do 270 km w sprzyjających warunkach) i to przez cały okres eksploatacji akumulatorów. Dzięki mocy ładowania do 150 kW ebus można całkowicie naładować w ok. trzy godziny.

Przypomnijmy, że Lion's City E korzysta z technologii ogniw akumulatorowych Grupy VW, a baterie dostosowane są do szczególnych wymagań użytkowania autobusów miejskich. MAN zastosował tutaj również zaawansowany system zarządzania temperaturą.

Wszystkie modele MAN Lion`s CityE powstają w starachowickich zakładach koncernu.

21 ebusów do 2021

-"Cieszymy się, że firma MAN testuje u nas jeden z pierwszych swoich autobusów elektrycznych. Nie możemy się doczekać, aby zobaczyć, jak się to sprawuje i jakie doświadczenie dzięki niemu uzyskamy. Nasz cel na najbliższe dziesięć lat jest jasny - chcemy zdystansować się od ropy naftowej i przejść na stronę zerowej emisji. W tym celu potrzebujemy niezawodnych autobusów elektrycznych o dużym zasięgu "- mówi szef MVG Ingo Wortmann i dodaje:

-"W autobusach elektrycznych ważne są mocne akumulatory, niewielka waga pojazdów i możliwie jak najwyższa efektywność systemów ogrzewania i chłodzenia" – podkreśla Ingo Wortmann.

MVG obecnie korzysta z sześciu autobusów elektrycznych marki Ebusco na linii 100. Kolejne zostały już zamówione i mają przybyć do Monachium w tym roku. Pierwszy kontrakt na 16 pojazdów wygrały firmy Ebusco (8 szt. modelu Ebbusco 2.2) i Mercedes-Benz (8 szt. eCitaro G). Zgodnie z planami do końca 2020 r. MVG odbierze 12 ebusów, a cztery przegubowe przybędą w 2021 r.

Drugie zamówienie – na cztery elektrobusy – także poszło do firm Ebusco (2) i Mercedes (2), które tym samym zwiększą w 2021 r. liczbę nowych elektrycznych autobusów MVF do 20 szt.

Tym samym do 2021 r. flota autobusów elektrycznych MVG ma obejmować co najmniej 26 pojazdów. Autobusy będą w 100% korzystały z zielonej energii - podobnie jak metro i tramwaje.

Testowa flota MAN

Przypomnijmy, że w grudniu 2019 r. spółka MAN Truck & Bus dostarczyła pierwsze swoje dwa 12-metrowe autobusy elektryczne do Hamburger Hochbahn AG i Verkehrsbetriebe Hamburg-Holstein GmbH. Monachium jest tym samym drugie kolejce.

Natomiast jeszcze w tym roku na europejskie ulice wyjedzie flota demonstracyjna składająca się z 15 autobusów elektrycznych MAN Lion's City E, które będą obsługiwać pasażerów w pięciu krajach europejskich (Niemcy, Hiszpania, Luksemburg, Belgia i Francja).

MAN przekaże również 18-metrowy autobus elektryczny przewoźnikom Kölner Verkehrs-Betriebe AG (KVB) w Kolonii i Transports Metropolitans de Barcelona (TMB) w Hiszpanii.

Zgodnie z planem, pierwsze seryjnie produkowane 12-metrowe autobusy MAN Lion's City E w wersji solo zostaną dostarczone klientom w IV kwartale 2020 r. Z kolei w pełni elektryczny Lion's City GE w wersji przegubowej autobusem pojawi się około sześć miesięcy później i powinien wejść do produkcji seryjnej w pierwszej połowie 2021 roku.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
test
elektrobus
MAN
Niemcy

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....