TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

TransInfo

InfoRail

LiAZ i Scania w Iranie. Ponad 2000 autobusów!
InfoBus.pl - Opublikowano: 14.02.2017 14:12:30
LiAZ i Scania w Iranie. Ponad 2000 autobusów!

Szwedzka Scania i rosyjska Grupa GAZ podpisały umowy na dostawę łącznie 2250 autobusów do kilku irańskich miast. Warunkiem jest montaż pojazdów w oparciu o lokalne firmy zabudowujące. Oba kontrakty pokazują, że jest wyraźna potrzeba, aby rozwinąć i odnowić system transportu publicznego w Iranie.

Cztery miasta Scania

Scania podpisała umowę na dostawę 1350 autobusów do obsługi komunikacji publicznej w Isfahanu i czterech innych miastach Iranu. Pierwsze dostawy mają zostać zrealizowane na koniec 2017 r. O specyfice tych kontraktów świadczy fakt, że protokoły z autobusowych ustaleń zostały podpisane w Teheranie, w obecności premiera Szwecji Stefan Löfven i szwedzkiego ministra spraw europejskich i handlu Ann Linde. W podpisaniu umowy wziął udział także Henrik Henriksson prezes i dyrektor generalny Scania oraz Hamid Akbari Rad, członek zarządu irańskiego partnera Scania Oghab Afshan.

Scania jako partnera wybrała firmę Oghab Afshan i razem z nim chce dostarczyć do Isfahan 350 autobusów i do czterech innych miast łącznie 1000 autobusów. Najprawdopodobniej będą to modele z obniżoną podłogą na podwoziach Scania z szerokiej oferty Oghab Afshan, czyli dwuosiowe modele 3112, trzyosiowe  Arian  i przegubowe Parsa .

Co może zdziwić, ale Iran jest w gronie 10 najlepszych dla Scanii rynków autobusowych na całym świecie. To m.in. zasługa lokalnego partnera, prywatnej firmy Oghab Afshan, która została autobusowym przedstawicielem Szwedów w 2000 roku i zatrudnia blisko 1100 osób, w tym 860 w swojej fabryce.

-"Wspólnie z naszymi partnerami, jesteśmy przeprowadzić w Iranie kompleksową operację przemysłową oraz dysponujemy rozległą siecią serwisową" - powiedział Henrik Henriksson. - Czekamy na dalszy rozwój tego rynku i chcemy tutaj zapewnić najlepsze usługi i zrównoważone rozwiązania transportowe."

Dodajmy, że dystrybutorem pojazdów ciężarowych Scania Iranie jest firma, Mammut Diesel.

GAZ w Iranie

Z kolei rosyjska grupa GAZ podpisała memorandum z burmistrzami takich irańskich miast jak Tabriz, Karaj, Kum i Urmia na dostawę łącznie 900 autobusów. Obie stromy zgodziły się że pojazdy powstaną w ramach montowni GAZ Group w Iranie. Najprawdopodobniej chodzi o autobusy bazujące na niskopodłogowym modelu LiAZ 5292 z silnikami YaMZ.

-"Umowa podpisana przez GAZ na dostawę autobusów do Iranu jest znaczącym wydarzeniem, wskazując nowy, strategiczny etap w naszej współpracy. Iran jest obecnie bardzo obiecującym rynkiem ? powiedział Vadim Sorokin, przewodniczący Grupy GAZ. ? Dlatego jesteśmy zainteresowani organizacją pełnej sieci dystrybucji i usług dla wszystkich naszych produktów. Dotyczy to także obsługi posprzedażnej na całym terytorium Iranu. Możemy dostarczać tutaj zarówno lekkie pojazdy dostawcze, jak i autobusy miejskie, autokary i ciężkie samochody ciężarowe."Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Scania
GAZ
Iran
Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2018 W 2018 skończymy 18 lat!.Nasz portal działa od 2001 roku. Początkowo pod nazwą InfoBus.pl, obejmując tylko tematykę autobusową. Jednak wraz ze wzrostem...