TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

 • Start
 • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

TransInfo

InfoRail

Legnica stawia na Autosana
Aleksander Kierecki - Opublikowano: 25.08.2010 20:11:29 4 komentarze
Legnica stawia na Autosana

Jak poinformowało nas Towarzystwo Miłośników Komunikacji Miejskiej w Legnicy (www.tmkm.legnica.org.pl) –19 sierpnia br. Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne sp. z o.o. w Legnicy odebrało z fabryki w Sanoku nowe pojazdy. Są to dwa niskowejściowe autobusy Autosan A8V \'Wetlina\', których oficjalna prezentacja nastąpi 31 sierpnia w zajezdni przy ul. Domejki. Nowe nabytki są jednymi z najmniejszych autobusów niebiesko-białej floty. Mierzące 8 metrów długości minibusy mogą pomieścić w sumie 32 osoby każdy. W tylnych drzwiach posiadają obniżoną podłogę, co umożliwia przewóz wózka inwalidzkiego lub dziecięcego. Autosany wyposażono w monitoring oraz –tu nowość –rejestratory nagrywające rozmowy kierowców z pasażerami. Zamontowano też pierwsze w legnickim MPK kasowniki z obsługą kart elektronicznych. W przyszłości, sprzęt ten może posłużyć do wdrożenia, wzorem innych miast, biletów miesięcznych nowej generacji.


Autosan SA zapewnia 2 lata gwarancji na całe pojazdy oraz 12 lat na nadwozie. Zgodnie z warunkami umowy, nowe autobusy mają zapewniać 15 lat eksploatacji przy rocznym przebiegu rzędu 70 000 km. Wartość kontraktu to prawie 800 000 zł netto. Jak niedawno zapewniali w mediach przedstawiciele MPK, \'Wetliny\' mają trafić na linie nocne oraz najmniej uczęszczane trasy miejskie.


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
MPK Legnica
Autosan
 • JaRkO – 25.08.2010

  Te barwy pasują do Wetlinek. Może w przyszłości zdecydują się na Sancity LF

 • tantus – 26.08.2010

  Określenie "stawia na Autosana" przy zakupie dwóch Wetlin to chyba jednak przesada ;) Ale nie miałbym nic przeciwko pojawieniu się Sancity 12LF w Legnicy. Myślę, że byłoby im do twarzy w legnickich barwach. No i miałbym blisko :D

 • AK – 26.08.2010

  może rzeczywiście ten tytuł trochę na wyrost, ale to nowy krok w dziejach MPK, które do tej pory "stawiało" na inne marki.

 • Michał – 26.08.2010

  Warto przypomnieć, że właścicielem 6% udziałów w legnickim MPK jest nadal Solaris Bus & Coach. Dotąd specyfikacje przetargowe były wyraźnie sprzyjające producentowi z Bolechowa, natomiast od momentu zmiany Prezesa Zarządu, najpierw Legnica "stawia" na używane Many, teraz zaś na pojazdy z Sanoka.

Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....