TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

TransInfo

InfoRail

Lębork z kompletem nowych autobusów. 5 x Solaris
- Opublikowano: 18.09.2019 12:00:18 1 komentarz
Lębork z kompletem nowych autobusów; fot. UM Lębork

14 września br. - w ramach Dni Otwartej Zajezdni - ZKM Lębork pochwaliło się kompletem nowych Solarisów. W sumie to 5  szt. fabrycznie nowych autobusów.

W sierpniu br. zakończyła się dostawa ostatniego autobusu dla lęborskiego Zakładu komunikacji Miejskiej w ramach zadania "Dostawa autobusów miejskich" w ramach projektu "Lęborski Węzeł Przesiadkowy". Łącznie za 5 mln 464 tys. zł ZKM zakupił pięć fabrycznie nowych autobusów niskopodłogowych firmy Solaris, w tym:

  • 4 szt. pojazdów klasy MAXI - Solaris Urbino 12

  • 1 pojazdu klasy MIDI - Solaris Urbino 10

Zakup ten w 85% został dofinansowany z Regionalnego Programu Operacyjnego Województw Pomorskiego.

Otwarte Drzwi

14 września br. w ramach Dni Otwartej Zajezdni ZKM-u przy ul. Warszawskiej 15A w obecności burmistrza Lęborka, radnych i mieszkańców zaprezentowano nowe pojazdy. Była możliwość poznania szczegółów technicznych nowoczesnych autobusów, usiąść za kierownicą oraz zwiedzić bazę w tym salę z archiwalnymi zdjęciami taboru lęborskiej komunikacji na przestrzeni kilkudziesięciu. W tym roku Zakład Komunikacji Miejskiej obchodzi jubileusz 45-lecie działalności, symbolizował to tort z autobusowym akcentem.

Zakup najnowszych autobusów marki Solaris znacznie odnowił tabor lęborskiej komunikacji. Średni wiek 11 autobusów będących na stanie ZKM-u spadł do 7,2 roku. Zakup nowych pojazdów pozwolił na skasowanie czterech najstarszych, dwudziestoletnich pojazdów. Wymiana taboru zwiększyła możliwości przewozowe przewoźnika. Ilość miejsc dla pasażerów wzrosła o 27,5% (z 701 do 894).

Przypomnijmy, że pierwsze Solarisy na ulicach Lęborka pojawiły się w styczniu 2019 roku i egzemplarze te mają na licznikach ponad 40 tys. km każdy.

Lęborski standard

Wszystkie Nowy Urbino 12 dla Lęborka to autobusy w niespotykanej w Polsce dotąd wersji wyposażenia. Każdy pojazd umożliwia podróż maksymalnie 89 pasażerom. 31 osób może liczyć na przejażdżkę na miejscach siedzących. Skorzystać mogą w z dedykowanych dla Solarisa foteli Ster 8MU. Z niskiej podłogi mamy dostępnych aż 17 siedzeń. Wejście na pokład jest możliwe dzięki dwóm wejściom w niespotykanym w Polsce w autobusach miejskich klasy MAXI układzie 1-2-0. Zastosowano płaty drzwiowe firmy Ventura, a ich napęd to urządzenia od BODE.

W Lęborku chcieli solówek ze średnimi lub dużymi silnikami. Producent z Bolechowa kompletując powerpack'a miał na uwadze to wprost wyrażone oczekiwanie. Sercem pojazdu jest silnik DAF MX-11. To jednostkowa napędowa o pojemności skokowej nieco ponad 10, 8 l, która oczywiście spełnia normę Euro 6. Po uwzględnieniu wymagań przetargowych wydaje się, że Solarisa zamontował wersję silnika o mocy 210 kW i 1200 Nm maksymalnego momentu obrotowego. Motor zblokowany jest z sześciobiegową skrzynią biegów ZF Ecolife.

Naturalną wentylację przestrzeni pasażerskiej zapewnia dziewięć uchylnych okien. Nie mogło oczywiście zabraknąć klimatyzacji i gniazd z portami USB. Poręcze posiadają diodowe podświetlenie. Biletomat i system informacji pasażerskiej dostarczył bydgoski Pixel. Nowością w Lęborku są głosowe zapowiedzi przystanków.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
  • Michał Piwowarczyk – 18.09.2019

    Układ drzwi 1-2-0... brawo 🤦‍♂️ Po Siedlcach jak widać przykład poszedł na pomorze... w 2007 zakupiono 4 lion'sy w układzie 2-2-0 i co ? Cierpią wszyscy po dziś dzień...

  • Combino – 19.09.2019

    @Michał Piwowarczyk: to najpierw zorientuj się gdzie jest Lębork i zobacz jak w tym mieście jest (w skrócie: uwierz,taki układ spokojnie tam wystarczy).

Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....