TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

TransInfo

InfoRail

Ładowarki USB w autobusach to standard. Od 4 lat
InfoBus.pl - Opublikowano: 28.09.2018 13:00:17 1 komentarz
Ładowarki USB w autobusach to standard. Od 4 lat

Ładowarki USB w nowych autobusach komunikacji miejskiej to już dzisiaj standard. Mało kto pamięta, ale pierwsze takie urządzania pojawiały się w Polsce zaledwie cztery lata temu. W tym roku częstochowska firma Drabpol przekroczyła poziom 11 000 ładowarek USB dostarczonych na polski rynek.

Głównym dostawcą ładowarek USB w Polsce jest firma Drabpol, która dostarcza je zarówno do producentów (rynek OEM), jak i na rynek wtórny - do przewoźników.

Jako pierwsi z ładowarek w pojazdach komunikacji miejskiej mogli pasażerowie we Wrocławiu (MPK Wrocław) oraz Komunikacji Miejskiej TPBUS w Tarnowie Podgórnym. Zaraz potem dołączyły do nich wrocławskie oraz krakowskie tramwaje oraz autobusy firmy TRANSKOM z Koziegłów. W kolejnych miesiącach z ładowarek USB korzystać mogli pasażerowie w Toruniu, Bydgoszczy, Kołobrzegu oraz Lublinie , a także w gdyńskich trolejbusach. Z kolei pierwszym przewoźnikiem w stolicy, który wprowadził to udogodnienie dla swoich pasażerów była Szybka Kolej Miejska.

Te pierwsze wdrożenia miały miejsce w 2014 r. Obecnie w porty USB standardowo wyposażane prawie wszystkie nowo kupowane pojazdy - zarówno autobusy, trolejbusy, jak i tramwaje. Najwięcej ładowarek USB od Drabpolu zamówiła do tej pory – na rynek OEM - firma Solaris Bus & Coach, zaś na rynek wtórny - MPK Kraków.

W poręczy i zagłówku

Ładowarki Drabpolu mogą być instalowane w pojazdach w sposób łatwiejszy i tańszy w porównaniu do systemów dystrybucji zasilania 230V, a dzięki mnogości zestawów instalacyjnych ładowarki mogą zostać dostosowane do niemal każdej powierzchni, fotela lub rurki w pojeździe.

Oprócz gotowych zestawów montażowych do poręczy firma oferuje rozwiązania do zabudowy w ścianach pojazdu oraz w zagłówkach foteli. Porty w zagłówkach foteli czy w ścianach pojazdu z pewnością docenią pasażerowie podróżujący autokarami, z kolei ładowarki w poręczy sprawdzą się zatłoczonych autobusach czy tramwajach komunikacji miejskiej.

Ładowarkowy rozwój

Wszystkie ładowarki mogą być podłączone bezpośrednio do systemów zasilania prądem stałym 12V DC i 24V DC i są wyposażone w diodę LED, która pomaga przyciągnąć uwagę pasażerów i zachęca do użycia ładowarki.

Dzięki zaawansowanym ładowarki współpracują ze wszystkimi urządzeniami. Ładowarka potrafi automatycznie wykryć konfigurację urządzenia i dostosowuje proces ładowania do szybkiego ładowania – niezależnie czy używamy systemu Android, Apple lub innego typu urządzenia.

Firma Qualcomm Technologies stale pracuje nad tym, aby ładowanie telefonów czy tabletów było jeszcze szybsze. Na początku pojawiła się technologia Qualcomm Quick Charge 1.0, która wprowadziła pierwsze rozwiązanie szybkiego ładowania pozwalające na ładowanie nawet o 40% szybsze od konwencjonalnego. Rok później jej następczyni – Quick Charge 2.0 - poprawiła wynik do nawet 75%. Obecnie Qualcomm Technologies nadal "przekracza granice" z Quick Charge 3.0, najszybszą, najbardziej wydajną technologią ładowania.

Quick Charge 3.0 jest opracowana tak, aby ładować urządzenia do czterech razy szybciej niż konwencjonalnie. Ładuje dwa razy szybciej od Quick Charge 1.0 i jest nawet o 38% bardziej wydajna niż Quick Charge 2.0.

A wydawałoby się, że to "tylko" ładowarka…Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
komponenty
Drabpol
  • janko842 – 30.09.2018

    Już wcześniej Autosan montował ładowarki m.in w pojazdach dla Rzeszowa.

Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....