TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

 • Start
 • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

TransInfo

InfoRail

KZK GOP wchodzi w autobusy elektryczne [FILM]
INFOBUS.PL - Opublikowano: 26.09.2017 11:51:57 5 komentarzy
KZK GOP wchodzi w autobusy elektryczne [FILM]

W czerwcu KZK GOP podpisało z Narodowym Centrum Badań i Rozwoju umową na zakup 68. autobusów elektrycznych z programu e-Bus. Teraz Zarząd przesłał swoja propozycję SIWZ-u. O tym podczas Battery Experts Forum 2017 w Gliwicach mówił Krzysztof Sobański, dyrektor ds. przewozów, KZK GOP, który opisał wymagania wobec autobusów o napędzie elektrycznym z punktu widzenia organizatora transportu zbiorowego w aglomeracji górnośląskiej.

Przypomnijmy, że KZK GOP zgłosiło akces do programu e-Bus z projektem na zakup 68 autobusów elektrycznych, w tym:

 • 37 szt. klasy MAXI
 • 31 szt. klasy MEGA

Pierwsze trzy, testowe e-pojazdy maja pojawić się w 2019 r.. Reszta - 65 egzemplarzy - do 2021 r.

- "Przewiduje się, że w pierwszej kolejności autobusy elektryczne będą obsługiwały linie nr 10, 12 i 910. W dalszym etapie najprawdopodobniej do obsługi autobusami elektrycznymi włączone zostaną linie: 37, 109, 110, 115, 193, 632, 673 " – można przeczytać w informacji przygotowanej dla katowickich radnych.

Przypomnijmy, że pierwsze trzy elektrobusy (marki Solaris) w sieci KZK GOP pojawią się już niebawem - dzięki zakupom PKM Sosnowiec. Kolejnych 10 przyjedzie w 2018 r. - dzięki zakupom PKM Katowice (aktualnie trwa przetarg).

Zgodnie z zaproponowanym SIWZ-em (bazującym na doświadczeniach obu PKM-ów), KZK GOP chce autobusów wyposażonych w litowo-jonowe baterie z 8-letnią gwarancją, ładowane poprzez stacje ładowarek pantografowych. Planowane lokalizacje to parking przy Centrum Handlowym 3 Stawy oraz Baza Autobusowa przy ul. Mickiewicza 59. Ładowarki mają się pojawić także przy kilku centrach przesiadkowych. Z pierwszych informacje wynika, że 28 e-busów (z rządowego projektu) KZK GOP przekaże PKM Katowice. Reszta trafi do PKM Sosnowiec i PKM Gliwice. Dodajmy, że PKM Katowice planuje budowę nowej zajezdni dla autobusów, z uwzględnieniem właśnie obsługi pojazdów elektrycznych.


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
KZK GOP
PKM Katowice
PKM Gliwice
PKM Sosnowiec
elektrobus
 • www – 26.09.2017

  To już jakieś przegięcie. Trzy PKM-y wygrywają "przetargi", a teraz organizator komunikacji płacący PKM-om jeszcze kupi im elektrobusy? Trudno zrozumieć taką logikę. Czy KZK to przypadkiem nie jest finansowane przez wszystkie gminy? Z czego wynika wybór konkretnych przewoźników? Znowu będzie jak z Karlikami, które jeździły głównie z Katowic do Bytomia, a płaciły wszystkie gminy? Nie, nie był to przypadkiem jeden z powodów irytacji i likwidacji linii tramwajowej w Gliwicach:-(

 • sytur – 27.09.2017

  A co z PKM Świerklaniec? Obsługuje wiele linii w Piekarach, które z tego co wszyscy wiemy, należą do KZK GOP, co z Bytomiem? Widać kto dużo w łapę daje KZK GOP

 • SwierkolPKM – 28.09.2017

  W Świerklańcu będą hybrydy z kolei. ;)

 • Autobusiarz – 28.09.2017

  A co ma na celu kupowanie az 70 autbusow przeciez PKM sosnowiec i katowice juz wymienili pawie wszystkie autobusy na nowe ? czy to oznacza ze kzk gop bedzie 3 przewoznikiem ?? a co z przewoznikami Meteor irex aska pawelec lazar kłosok ??

 • karol – 03.11.2017

  kzkgop idzie do likwidacji razem ze SKUP

Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....