TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

TransInfo

InfoRail

Kutno z pierwszymi elektrobusami. Od Solarisa
InfoBus.pl - Opublikowano: 23.03.2020 13:00:05
Kutno z pierwszymi elektrobusami. Od Solarisa

Pierwsze trzy elektryczne autobusy Solaris Urbino 12 electric dotarły już do Kutna. Łącznie będzie ich sześć. To pierwsze elektrobusy we flocie Miejskiego Zakładu Komunikacji w Kutnie.

Pierwsze trzy elektryczne autobusy Solaris Urbino 12 electric dotarły już do Kutna. Łącznie będzie ich sześć.

To pierwsze elektrobusy we flocie Miejskiego Zakładu Komunikacji w Kutnie.

Od kwietnia

Pojazdy trafią na ulice miasta już w kwietniu br. Każdy z nich nosi imię ważnej postaci związanej z naszym miastem, w tym m.in. Tomasza Klepy - pierwszego burmistrza Kutna w II RP, twórcę anestezjologii polskiej dra Stanisława Pokrzywnickiego, czy pisarza Szaloma Asza.

Autobusowe zamówienie to ostatni element dużego projektu unijnego, który miasto realizowało na przestrzeni ostatnich lat. Dotychczas zmodernizowano bazę MZK oraz rozbudowano budynek dyspozytorni. Przy ul. 3-go Maja wybudowano zatokę postojową, zamontowano 50 nowych wiat przystankowych oraz elektroniczne tablice informacyjne. Wprowadzono także elektroniczny system wspomagania zarządzania całą siecią komunikacji miejskiej.

Kutnowskie elektryki

Przypomnijmy, że umowa na autobusy elektryczne dla MZK Kutno podpisana została 3 czerwca. Kontrakt o wartości blisko 14 milionów PLN brutto zrealizowany zostanie w dwóch transzach:

  • 3 pojazdy trafią do Kutna w marcu 2020,

  • 3 pozostałe pojazdy – w sierpniu 2020.

Kutno zamówiło u polskiego producenta 6 nowoczesnych, bezemisyjnych autobusów elektrycznych Solaris Urbino 12 electric. Do napędu elektrobusów posłuży centralny silnik trakcyjny TSA o mocy 160 kW. Energia niezbędna do jego napędzania gromadzona będzie w zestawie baterii typu Solaris High Power o pojemności 116 kWh. Pojazdy zostaną przystosowane do zajezdniowego ładowania poprzez złącze plug-in, jak i szybkiego ładowania w standardzie OppCharge – poprzez pantograf opuszczany ze stacji ładującej na zamontowane na dachu pojazdu szyny kontaktowe.

Kontrakt opiewa na 13 951 890 PLN brutto. A to daje 1 890 500 PLN netto za elektrycznego Nowego Urbino 12 bez SIP. A więc bardzo przyzwoicie. Zamówione przez MZK Kutno pojazdy zostaną wyposażone w szereg elementów wpływających na poprawienie komfortu oraz poziomu bezpieczeństwa pasażerów. Wśród nich wymienić można układ klimatyzacji przestrzeni pasażerskiej, system monitoringu wizyjnego, energooszczędne oświetlenie w technologii LED czy zamontowane w poręczach gniazda USB, dzięki którym pasażerowie będą mogli naładować swoje urządzenia mobilne. Na pokładzie elektrobusów z Bolechowa nie zabraknie również systemu detekcji i gaszenia pożaru. Zgodnie z zamówieniem, podpoznański producent wyposaży pojazdy w kabiny kierowcy typu zamkniętego, będące rozwiązaniem podnoszącym bezpieczeństwo kierujących pojazdem.

19 miasto

Dzięki podpisanej umowie, Kutno zostało 19 miastem w Polsce, do którego trafią elektryczne autobusy z Bolechowa. Ogółem, w całej Europie są to już 62 miasta, od mroźnej północy aż po gorące południe kontynentu. Łączny dystans pokonany do tej pory przez bezemisyjne pojazdy wyprodukowane przez podpoznańskiego producenta przekroczył już 14 milionów kilometrów.

Dodajmy, że pod koniec 2019 roku MZK Kutno odebrało także pięć nowych Solarisów klasy MIDI, o których pisaliśmy w InfoBusie TUTAJ.

Dwa z nich spółka kupiła za gotówkę, natomiast pozostała trójka wzięta została w siedmioletni leasing. Były to pierwsze kutnowskie autobusy w różanych barwach.


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
tabor
elektrobus
Solaris
MZK Kutno

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....