TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

TransInfo

InfoRail

Kurytyba idzie w elektryczność. Test Volvo
InfoBus.pl - Opublikowano: 11.07.2016 17:47:35 1 komentarz
Kurytyba idzie w elektryczność. Test Volvo

Pierwsze miasto w Brazylii rozpoczyna długoterminowy test elektrycznej hybrydy Volvo 7900 Electric Hybrid z możliwością szybkiego ładowania. Pojazd przez 6 miesięcy kursować będzie w Kurytybie.

-?To kolejny krok Kurytyby w kierunku zrównoważonego rozwoju. Chcemy, aby w coraz większym stopniu wykorzystywać nowe technologie i zmniejszać nasz poziom emisji zanieczyszczeń. Chcemy myśleć o takich rozwiązaniach, które przynoszą korzyści dla jak największej liczy ludzi" ? podkreśla Gustavo Fruet, burmistrz Kurytyby.

I Volvo zaproponowało brazylijskiemu miastu takie rozwiązanie ? pośrednie między klasyczną hybrydą, a już 100-procentowym elektrykiem. To zgodnie z terminologią szwedzkiego producenta, elektryczny autobus hybrydowy , który dzięki technologii plug-in może być ładowany w trasie. Kolejny plus to elastyczność operacyjna, czyli pojazd może pracować całkiem długo w trybie 100% napędu elektrycznego (np. w określonych obszarach z zakazem emisji zanieczyszczeń lub hałasu) oraz w trybie hybrydowym z silnikiem diesla. O tym jakie sa różnice w poziomie hałasu możecie przekonać się na tym filmie:


Globalny partner

Co warto podkreślić, brazylijski projekt jest wynikiem globalnego partnerstwa pomiędzy Volvo i Siemens, który obejmuje wspólna realizację szybkich stacji ładowania. Pojemność Volvo 7900 Hybrid wynosi do 91 pasażerów. testowany pojazd nie tylko wyróżnia się nowoczesną stylistyką, ale także oferuje podwyższony, w tym m.in. darmowe Wi-Fi. Tego typu modele można spotkać w Europie w Goteborgu, Hamburgu, Luksemburgu i Sztokholmie.

-?Ten pojazd to jeszcze jeden krok w kierunku elektromobilności Volvo w Ameryce Łacińskiej. Mamy wieloletnie doświadczenie z Kurytyby, gdzie znajduje się siedziba Grupy Volvo dla tego kontynentu. To tutaj wdrażaliśmy pierwsze rozwiązania z zakresu BRT, a teraz robimy ważny krok w zakresie niskoemisyjnego transportu? ? powiedział Luis Carlos Pimenta, prezes Volvo Bus Ameryce Łacińskiej.

Pojazd można spotkać w linii Juvev?-Agua Verde, która ma długość 11,2 km i korzystania z niej ok. 2200 pasażerów dziennie. Stacja ładowania baterii produkcji Siemensa znajduje się na przystanku przy ulicy Menezes Doria, w dzielnicy Hugo Langue, blisko Uniwersytetu Federalnego Paraná, który jest także członkiem grupy zarządzającej tym projektem.


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Brazylia
Volvo
elektrobus
hybryda
pantograf
Siemens
  • Marcin – 12.07.2016

    Nauczycie się wreszcie pisać poprawnie po polsku? Część zdań jest kompletnie bez sensu, bo brakuje w nich słów. Inne też są super :"ale także oferuje podwyższony, w tym" co podwyższony?; "ma długość 11,2 km i korzystania z niej" korzystania?

Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....