TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

TransInfo

InfoRail

Kurytyba idzie w elektryczność. Test Volvo
InfoBus.pl - Opublikowano: 11.07.2016 17:47:35 1 komentarz
Kurytyba idzie w elektryczność. Test Volvo

Pierwsze miasto w Brazylii rozpoczyna długoterminowy test elektrycznej hybrydy Volvo 7900 Electric Hybrid z możliwością szybkiego ładowania. Pojazd przez 6 miesięcy kursować będzie w Kurytybie.

-?To kolejny krok Kurytyby w kierunku zrównoważonego rozwoju. Chcemy, aby w coraz większym stopniu wykorzystywać nowe technologie i zmniejszać nasz poziom emisji zanieczyszczeń. Chcemy myśleć o takich rozwiązaniach, które przynoszą korzyści dla jak największej liczy ludzi" ? podkreśla Gustavo Fruet, burmistrz Kurytyby.

I Volvo zaproponowało brazylijskiemu miastu takie rozwiązanie ? pośrednie między klasyczną hybrydą, a już 100-procentowym elektrykiem. To zgodnie z terminologią szwedzkiego producenta, elektryczny autobus hybrydowy , który dzięki technologii plug-in może być ładowany w trasie. Kolejny plus to elastyczność operacyjna, czyli pojazd może pracować całkiem długo w trybie 100% napędu elektrycznego (np. w określonych obszarach z zakazem emisji zanieczyszczeń lub hałasu) oraz w trybie hybrydowym z silnikiem diesla. O tym jakie sa różnice w poziomie hałasu możecie przekonać się na tym filmie:


Globalny partner

Co warto podkreślić, brazylijski projekt jest wynikiem globalnego partnerstwa pomiędzy Volvo i Siemens, który obejmuje wspólna realizację szybkich stacji ładowania. Pojemność Volvo 7900 Hybrid wynosi do 91 pasażerów. testowany pojazd nie tylko wyróżnia się nowoczesną stylistyką, ale także oferuje podwyższony, w tym m.in. darmowe Wi-Fi. Tego typu modele można spotkać w Europie w Goteborgu, Hamburgu, Luksemburgu i Sztokholmie.

-?Ten pojazd to jeszcze jeden krok w kierunku elektromobilności Volvo w Ameryce Łacińskiej. Mamy wieloletnie doświadczenie z Kurytyby, gdzie znajduje się siedziba Grupy Volvo dla tego kontynentu. To tutaj wdrażaliśmy pierwsze rozwiązania z zakresu BRT, a teraz robimy ważny krok w zakresie niskoemisyjnego transportu? ? powiedział Luis Carlos Pimenta, prezes Volvo Bus Ameryce Łacińskiej.

Pojazd można spotkać w linii Juvev?-Agua Verde, która ma długość 11,2 km i korzystania z niej ok. 2200 pasażerów dziennie. Stacja ładowania baterii produkcji Siemensa znajduje się na przystanku przy ulicy Menezes Doria, w dzielnicy Hugo Langue, blisko Uniwersytetu Federalnego Paraná, który jest także członkiem grupy zarządzającej tym projektem.


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Brazylia
Volvo
elektrobus
hybryda
pantograf
Siemens
  • Marcin – 12.07.2016

    Nauczycie się wreszcie pisać poprawnie po polsku? Część zdań jest kompletnie bez sensu, bo brakuje w nich słów. Inne też są super :"ale także oferuje podwyższony, w tym" co podwyższony?; "ma długość 11,2 km i korzystania z niej" korzystania?

Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....