TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

 • Start
 • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

TransInfo

InfoRail

Kurs - dobrym sposobem na zatrudnienie kierowców
InfoBus.pl - Opublikowano: 05.07.2018 08:06:33 1 komentarz
Kurs - dobrym sposobem na zatrudnienie kierowców

MPK-Łódź zatrudniło ponad 120 kierowców, którzy wcześniej brali udział w kursach na prawo jazdy kategorii D, przygotowanych przez przewoźnika.

Już 124 kierowców po kursach zostało przyjętych do pracy w MPK-Łódź (okres 07.2017 – 07.2018). Do końca 2018 r. zatrudnionych zostanie jeszcze 43 kierowców. Kolejnych 16 kandydatów rozpoczęło właśnie szkolenie z obsługi pasażera. Po zajęciach teoretycznych rozpoczną kurs na kat. D, a zatrudnieni mają zostać do lutego 2019 r.

To efekt zmiany formuły naboru przyszłych kierowców przez MPK-Łódź, co miało miejsce w lutym 2017 r. Spółka zdecydowała się wówczas na organizowanie kursów na kierowców autobusów ze względu na to, że na rynku pracy od dłuższego czasu jest niedobór wykwalifikowanych pracowników z prawem jazdy kategorii D i uprawnieniami do przewozu osób.

W kwietniu ubiegłego roku odbył się pierwszy kurs, w którym wzięło udział 16 osób. Za praktyczne szkolenie kierowców odpowiadała Auto Szkoła "WOTA". Łącznie kurs ukończyło w niej 150 kandydatów na kierowców autobusów. Nowy przetarg na szkolenie kierowców autobusów wygrał Łódzki Ośrodek Szkolenia Kierowców i Diagnostów, który do końca 2019 r. ma przeszkolić do 190 osób.

Koszt kursu jest uzależniony od uprawnień, jakie kandydaci na kierowców już posiadają. Najwyższy jest dla osób, które mają kat. B. Wówczas wynosi on 6 tys. zł. Jednak na początku kursanci płacą tylko zaliczkę w wysokości 940 zł, a później spłacają pozostałą wartość kursu w 22 ratach po 230 zł.

Podczas kursu na kierowców oprócz szkolenia z zagadnień obowiązkowych, wynikających z przepisów ogólnych, kandydaci mają czterodniowe zajęcia z obsługi pasażera. Ćwiczą wówczas pod okiem przygotowanych do tego celu wewnętrznych instruktorów z MPK – Łódź, którzy posiadają ukończony kurs pedagogiczny oraz dodatkowe szkolenia trenerskie. Jeden z modułów poświęcony jest wyłącznie pomocy osobom niepełnosprawnym.

W MPK – Łódź zatrudnionych jest 1032 kierowców. Spółka cały czas prowadzi nabór na prowadzących. Wymagania formalne wobec kandydatów to:

• ukończony 24 rok życia;

• prawo jazdy kat. B lub C (w przypadku kandydatów na kurs kierowców)

• prawo jazdy kat. D i uprawnienia do przewozu osób (w przypadku kandydatów do pracy)

• wykształcenie średnie, mile widziane średnie techniczne;

• mile widziane 2 lata doświadczenia zawodowegoSpodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
kierowca
MPK Łódź
 • Sebbastian Pioro – 05.07.2018

  Najlepszym sposobem jest zapewnienie kierowcom dobrych zarobków adekwatnych do odpowiedzialnosci jaka ponosza przy wykonywaniu swoich obowiazków... Uwazam, ze gdyby kierowcom płacono 5000 na r3kę miesięcznie - nie bylo by problemu z ich pozyskaniem. Niestety dzis mozna zarobic twe same pieniadze co za kierownica autobusu na kasie w supermarkecie, gdzie odpowiedzialnosć jest zadna a i stress o polowę mniejszy... Zdjecie to jakis fejk - kierowca nie ma prawa byc asystentem niepelnosprawnego (no mchyba, ze ten co wpycha wózek nien jest kierowcą tego wozu)...

 • Sebastian Rożentalski – 05.07.2018

  Najpierw płaca i szacunek,bo kierowcy i motorniczowie robią czarną robotę.

 • Zdzich – 05.07.2018

  Panowie zarobki zarobkami ale zawsze trzeba być człowiekiem.Kilka już ładnych lat przepracowałem jako kierowca autobusu miejskiego.Zawsze starałem się pomagać osobie niepełnosprawnej w wejściu i opuszczeniu pojazdu.Raz spotkałem się z osobą poruszającą się na wózku elektrycznym od której dostałem zwykłe zjeby że za wolno wyszedłem z kabiny i otworzyłem podjazd.Ręce opadają....Ale zgadzam się że mało zarabiamy,stres czasami jest straszny.

 • Ela Kowal – 08.07.2018

  Niech przestaną robić z kierowców służących dla pasażerów! Oczywiście też wyższe zarobki, bo np. w Radomiu to jest jałmużna a nie uczciwe wynagrodzenie za odpowiedzialną pracę!!!

Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....