TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

 • Start
 • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

TransInfo

InfoRail

Kto wygra w Świerklańcu? Volvo? Solaris? [SONDA]
InfoBus.pl - Opublikowano: 19.04.2017 13:08:23 14 komentarzy
Kto wygra w Świerklańcu? Volvo? Solaris? [SONDA]

Jutro, 20 kwietnia 2017 r., Przedsiębiorstwo Komunikacji Miejskiej Międzygminna Świerklaniec otworzy oferty w przetargu na zakup 10 autobusów z napędem hybrydowym, w tym dwóch pierwszych w Polsce hybrydowych midibusów. Zapraszamy do naszej zabawy w typowanie zwycięscy przetargu w Świerklańcu ? w sondzie na dole artykułu. Tymczasem kilka informacji ułatwiających wybór.

Przewoźnik podzielił zamówienie na dwa zadania:

 • Pierwsze to dostawa 2 sztuk fabrycznie nowych autobusów niskopodłogowych, dwuosiowych o napędzie hybrydowym (spalinowo-elektrycznym) o długości całkowitej od 8,5 metra do 10,70 metra (zwanych przez PKM "autobusami ANH10");

 • Drugie to dostawa 8 sztuk fabrycznie nowych autobusów, niskopodłogowych, dwuosiowych o napędzie hybrydowym (spalinowo-elektrycznym) o długości całkowitej od 11,8 metra do 12,15 metra (zwanych przez PKM "autobusami BNH12").

Nie znamy wartości szacunkowej zamówienia. Wiadomo, że wadium dla zadania I to 70.000,00 PLN, a dla zadania II ? 300.000,00 PLN. W zakresie doświadczania oferenci muszą się wykazać dostawą jednego hybrydowego MIDI i sześciu MAXI.

Dodajmy, że zamawiający dopuścił składnie ofert częściowych. W pierwsze części mamy murowanego faworyta ? na ten moment tylko Volvo dysponuje autobusem o napędzie hybrydowym klasy MIDI. Chyba, że na Śląsku pojawią się hiszpańscy sprzedawcy Castrosua. To jednak mało prawdopodobne.

W drugiej części będzie już zdecydowanie ciekawiej. Tutaj spodziewamy się ofert m.in. od Solarisa, Volvo i MAN. Jak będzie? Przekonamy się jutro.

Zakupowa historia

Przypomnijmy, że aktualnie Świerklaniec jest jednym z największych użytkowników hybrydowych autobusów w Polsce. To efekt zakupu w 2014 r. czterech autobusów hybrydowych marki Volvo, w tym 3 egzemplarzy autobusów Volvo 7700LH (wyprodukowanych w latach 2010-2011) oraz 1 fabrycznie nowego autobusu Volvo 7900LH. Zdaniem przewoźnika pojazdy zużywają do 39% paliwa mniej, tym samym emitują do otoczenia mniej szkodliwych spalin. Są w pełni klimatyzowane i można je spotkać na tarnogórskich liniach miejskich 1 i 64.

Idąc za ciosem, PKM w 2014 r. dokupił jeszcze 10 szt. używanych Volvo 7700 z Frankfurtu (rocznik 2008) i kilka używanych autobusów Mercedes-Benz Citaro. W 2015 r. firma ponownie postawiła na pojazdy fabrycznie nowe i zamówiła 5 szt. Solarisów Urbino 12, a w 2016 r. ? 4 szt. Nowe Urbino 18.

Zapraszamy do zabawy w typowanie zwycięzcy!


Sonda: Która marka Twoim zdaniem wygra przetarg PKM Świerklaniec i co się wydarzy?

W I i II zadaniu wygra Volvo
6 (18.2 %)
W I zadaniu wygra Volvo a w II - Solaris
8 (24.2 %)
W I wygra Volvo a w II - MAN
11 (33.3 %)
W I wygra ktoś inny a w II - Volvo
0 (0 %)
W I wygra ktoś inny a w II - Solaris
4 (12.1 %)
W I wygra ktoś inny a w II ? MAN
1 (3 %)
Inny scenariusz
3 (9.1 %)
Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
PKM Świerklaniec
przetarg
sonda
 • tyrue – 19.04.2017

  Pierwsze zadanie będzie na 100% należało do Volvo. W drugim może mieć zacięta rywalizacja. Świerklaniec ma już hybrydy Volvo, więc ma pewnie wyrobione zdanie na ich temat. W PKM nigdy nie brakowało Solarisow, a ten znając jego poczynania napewno dorzuci niska cenę. Natomiast Świerklaniec od kilku lat preferuje już MANy i myślę, że to właśnie MAN może tutaj nieźle zawojować, w końcu to jego podwórko.

 • PolskiTransportPubliczny – 19.04.2017

  W obu zadaniach wygra Solaris ;) Zdziwicie się, gdy wystawią Urbino 10,5 Hybrid :D

 • sikro – 19.04.2017

  Solaris albo MAN. Rację ma przedmówca, Solaris może skusić się na hybrydowego 10,5. Przecież to pierwsze polskie hybrydowe zamówienie klasy MIDI, wątpię, że Solaris to przepuści.

 • kka – 19.04.2017

  A VOLVO jaki ma model hybrydy MIDI ? Nie mogę znaleźć informacji na ten temat

 • kka – 19.04.2017

  Solaris odpada na bank. Kłania się czytanie ze zrozumieniem. Wymagane jest doświadczenie dostawy jednego autobusu hybrydowego MIDI.

 • farafiu – 19.04.2017

  A po cholerę komu doświadczenie w MIDI jak składa ofertę częściową na jeden 12metrowce? Masz w ofercie 12 metrów? Daj doświadczenie i to samo tyczy się z drugą kategorią. Volvo sprzedało do Wielkiej Brytanii kilka.

 • tyrek – 19.04.2017

  Solaris przecież sprzedał jeden czy dwa modele za granice.

 • syty – 20.04.2017

  Ktoś coś wie co z otwarciem ofert?

 • 195 – 21.04.2017

  Volvo zgarnie całe zamówienie. Są wyniki przetargu i Volvo złożyło ofertę mieszczącą się w kwocie, którą zamawiający przeznaczył na przetarg. Solaris jak było do przewidzenia złożył ofertę tylko w drugiej części przetargu i zaproponował wyższą kwotę niż Volvo.

 • Volvoviec – 21.04.2017

  Midi Volvo ,Solówki Volvo i Solaris. W solówkach tańsze Volvo.Chociaż i tak budżet przekroczony

 • tymek – 21.04.2017

  Czemu MAN znowu nie startował? Odpuszczają sobie praktycznie większość przetargów. No to mamy 10 Volvo w Świerklańcu. A już liczyłem na Solarisa IV

 • potrer – 21.04.2017

  Dlaczego MAN odpuścił sobie przetarg na własnym podwórku? Szkoda wielka. Ale będą tego zalowali w przyszłości, kiedy ich własne podwórka zajmie Solaris i Volvo. I jestem ciekawy co teraz zrobi Świerklaniec po sytuacjach które już miał z #5405. To była chyba najbardziej awaryjne hybryda w Polsce. Teraz zamówia sobie 10 takich samych? No ja bym sie tam zastanowił.

 • Marcinek – 21.04.2017

  Cena czyni cuda...

Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2018 W 2018 skończymy 18 lat!.Nasz portal działa od 2001 roku. Początkowo pod nazwą InfoBus.pl, obejmując tylko tematykę autobusową. Jednak wraz ze wzrostem...