TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

 • Start
 • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

TransInfo

InfoRail

Kto wygra w Chodzieży? Autosan? Solaris? Ursus? [SONDA]
InfoBus.pl - Opublikowano: 16.03.2017 16:15:22 7 komentarzy
Kto wygra w Chodzieży? Autosan? Solaris? Ursus [SONDA]

Już jutro odbędzie się kolejny MIDI-pojedynek. MZK Chodzież otwiera oferty na zakup łącznie pięciu autobusów, a my tradycyjnie zapraszamy do naszej zabawy w typowanie wyniku.

W Chodzieży na pewno Solaris będzie chciał się zrewanżować Ursusowi za Bolesławiec, a dla Autosanu może to być dobry moment na zdobycie pierwszego w tym roku miejskiego kontraktu.

Dwa zadania

Przypomnijmy, że przewoźnik chce kupić pojazdy spod znaku LE w dwóch osobnych zadaniach:

 • pierwsze dotyczy 4 szt. autobusów spalinowych klasy MIDI wraz z dodatkowym wyposażeniem, usługami serwisu gwarancyjnego oraz pogwarancyjnego oraz usługami szkolenia. Co warto podkreślić, zamawiającemu zależy na pojazdach niskowejściowych, wyposażonych w silnik diesla Euro 6. Zamawiający wymaga jednocześnie, aby udział elementów z Unii Europejskiej przekraczał 50%. Szacunkową wartość czterech pojazdów MZK wycenił na 841 390.76 EUR netto. Czas dostawy to 6 m-cy.

 • drugie zadanie obejmuje dostawę fabrycznie nowego autobusu elektrycznego klasy MIDI, jednoczłonowego, niskowejściowego plus świadczenie usług serwisu gwarancyjnego oraz serwisu przez okres 15 lat od upływu przewidzianego w umowie okresu gwarancji. Do tego dochodzą szkolenia dla co najmniej 3 serwisantów. Zamawiający wymaga jednocześnie, aby udział elementów z Unii Europejskiej przekraczał 50 %. Szacunkowa wartość elektrobusu wg MZK to 431 148.05 EUR netto. Czas dostawy to 9 m-cy.

Do przetargu MZK będą mogli przystąpić oferenci, którzy wykażą się środkami finansowymi lub zdolnością kredytową w wysokości co najmniej 1 500 000 PLN. W zakresie doświadczenia potencjalni wykonawcy muszą udowodnić, że w ciągu ostatnich 3 lat dostarczyli łącznie co najmniej 3 fabrycznie nowe autobusy jednoczłonowe niskowejściowe wyposażone w silnik diesla Euro 6.

Konkurs w tle

Przy okazji zakupu nowego taboru, Miejski Zakład Komunikacji w Chodzieży chciał, aby ich wygląd zaprojektowali mieszkańcy, dlatego ogłosił konkurs pod nazwą "Pomaluj swój autobus".

Spośród zgłoszonych propozycji wybrano trzy projekty, na które można było oddawać głosy za pośrednictwem Facebooka. Wygrał wariant utrzymany w zielonej kolorystyce, z umieszczonym z boku logiem miasta. To projekt nr 3 w naszej galerii. Obok pozostałe rysunki, na które można było głosować.

Jak poinformował MZK, zwycięski projekt Oliwera, ucznia Miejskiego Gimnazjum w Chodzieży, będzie inspiracją dla wyglądu nowych autobusów, które w tym roku wyjadą na chodzieskie ulice. Gratulujemy pomysłu!

Szersze tło

Chodzież w ramach swojego unijnego projekt nie tylko kupi pięć nowych autobusów niskopodłogowych, w tym jeden pojazd elektryczny, ale wybuduje także intermodalny węzeł przesiadkowy. Ponadto, powstanie system roweru miejskiego z 50 rowerami. Zaplanowano też budowę siedmiu parkingów Park&Ride oraz sieci ciągów pieszo?rowerowych wraz z parkingami Bike&Ride.

-"Ten projekt będzie w Chodzieży prawdziwą rewolucją, odmieni sposób poruszania się po mieście, mam nadzieję, że wpłynie też na mentalność mieszkańców. Liczymy na to, że coraz więcej osób będzie poruszało się po mieście komunikacją zbiorową, że Chodzież będzie coraz mniej zatłoczona" ? powiedział PAP burmistrz Jacek Gursz.

Zakończenie całej inwestycji planowane jest z końcem 2017 r. lub na początku 2018 roku.


Sonda: Kto wygra zadanie na dostawę 4 autobusów klasy MIDI dla MZK Chodzież?

Autosan z Sancity 9 LE
27 (50 %)
Ursus z CS8‚5LE
6 (11.1 %)
Solaris z Urbino 8‚9 LE
19 (35.2 %)
inny producent
2 (3.7 %)
Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
MZK Chodzież
sonda
 • MK – 16.03.2017

  Podobno SOR ma zamiar wystartować w przetargu

 • FanMAN – 16.03.2017

  A gdzie MAN?

 • sancity – 16.03.2017

  MAN nie robi takich króciaków.

 • lolo – 16.03.2017

  Sor i Ursus są za szerokie.

 • Brazer – 16.03.2017

  Tylko Solaris spełnia wymagania

 • SŁAWEK OPOLE – 17.03.2017

  STAWIAM NA AUTOSANA

 • sopbus – 17.03.2017

  Ja też.

Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2018 W 2018 skończymy 18 lat!.Nasz portal działa od 2001 roku. Początkowo pod nazwą InfoBus.pl, obejmując tylko tematykę autobusową. Jednak wraz ze wzrostem...