TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

 • Start
 • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

TransInfo

InfoRail

Kto będzie jeździł na liniach 908 i 930 we Wrocławiu?
InfoBus.pl - Opublikowano: 28.11.2016 17:48:18 5 komentarzy
fot. Marcin, flickr.com

Urząd Miejski we Wrocławiu ogłosił dzisiaj przetarg na trzyletnią obsługę dwóch linii autobusowych. Umowa będzie ważna przez trzy lata. W tym okresie wybrany operator wykona pracę eksploatacyjną w wymiarze ok. 1,2 mln wzkm.

Do przetargowej puli trafiły dwie linie autobusowe. To połączenia oznaczone numerami 908 i 930. Zapewniają komunikację między Wrocławiem a miejscowościami w Gminie Wisznia Mała. Wrocławski magistrat zaplanował, że ich obsługa będzie realizowana przez trzy lata, począwszy od lutego 2017 r.

Obsługa liniowa ma być zapewniona przez pięć autobusów. Siedem typu B ma mieć długość co najmniej 9 m. Muszą umożliwiać podróż przynajmniej 60 pasażerom, w tym 20 na miejscach siedzących. Niska podłoga ma się znajdować przynajmniej w pierwszym oraz drugim wejściu.

Ponadto urzędnicy wymagają trzech autobusów typu C. W stosunku to opisanych wcześniej różnią się tylko długością (przynajmniej 11,5 m) oraz pojemnością (minimum 90 pasażerów, miejsce siedzące dla nie mniej niż 25). Autobusy liniowe muszą spełniać normę przynajmniej EURO4. Przez cały okresie obowiązywania kontraktu pojazdy podstawowe nie mogą być starsze niż 10 lat.

Jednak nie tylko obsługą przewozów zajmie się zwycięzca przetargu. Będzie on musiał na czas trwania kontraktu wdrożyć system informatyczny, do którego będzie miał wgląd zamawiający. Ma on umożliwiać lokalizację pojazdów, kontrolę punktualności kursowania oraz pomiar pracy przewozowej.

Umowa będzie obowiązywała przez trzy lata. Urzędnicy założyli, że wybrany operator rozpocznie realizację swoich zadań wraz z początkiem września. Kontrakt będzie realizowany do wyczerpania wartości umowy. Jego szacunkową wartość zamawiający określił na 8 346 681. Daje to stawkę jednostkową 6,96 zł/wzkm netto. Do złożenia ważnej oferty konieczne jest spełnienie kilku ważnych warunków formalnych.

Po pierwsze należy wpłacić wadium, które w tym postępowaniu wynosi 200 000 zł. Na taką samą kwotę określono minimum w zakresie zdolności finansowej. Ponadto wymagana jest polisa ubezpieczeniowa o wartości nie mniejszej niż 500 000 zł. Warunek doświadczenia określono jako wykonanie w ciągu ostatnich trzech lat przynajmniej jednej usługi przewozowej w ramach komunikacji publicznej. Referencje mają poświadczać, że oferent wykonał przewozy na poziomie minimum 400 000 wzkm.

Termin otwarcia ofert Urząd Miejski wstępnie wyznaczył na 3 stycznia 2017 r. Na wybór zwycięzcy zamawiający dał sobie do 60 dni. Oferty będą oceniane na podstawie trzech kryteriów. Do 60% uzyska najtańsza ważna oferta. Do 30% zdobędzie ten, kto zaoferuje realizację usług najmłodszymi autobusami liniowymi. Wreszcie 10% można zyskać za zadeklarowanie wprowadzenia do ruchu wyłącznie pojazdów z klimatyzacją przestrzeni pasażerskiej.

Obecnie operatorem prawie wszystkich wymienionych połączeń jest konsorcjum spółek Sevibus i Dolnośląskich linii autobusowych. Czy nastąpi zmiana? Niewykluczone. Pierwsze tąpnięcie już nastąpiło.


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Wrocław
Sevibus
DLA
 • krokodyl – 30.11.2016

  Witam, wygra najpewniej WARBUS bo ma najlepszych kierowców . O czym świadczą dochody miedzy innymi gminy Miękinia. Da dobrą cenę oraz nowe Autobusy a tym samym przegra DLA ze swoimi trupami.

 • me – 30.11.2016

  "Obsługa liniowa ma być zapewniona przez pięć autobusów. Siedem typu B ma mieć długość co najmniej 9 m. [...]Ponadto urzędnicy wymagają trzech autobusów typu C."To w końcu ile ich ma być? Redaktor co miał z matematyki w gimnazjum?? :P

 • jausz wąs – 20.12.2016

  Wiecie cos wiecej na temat likwidacji linii 130 ?

 • Aligator – 02.01.2017

  Nie dziel skóry na niedzwiedziu KROKODYL,to że nie kroją kasy na lewo nie znaczy,ze sa najlepsi.

 • mieszkaniec Psar – 03.01.2017

  Przez ostatnie lata mamy Sevibus i DLA , i życzę wszystkim innym takiej punktualności i grzeczności obsługi, szkoda by było stracić tak solidnego przewoźnika.

Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....