TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

 • Start
 • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

TransInfo

InfoRail

Krosno wybrało dostawców 21 autobusów!
INFOBUS.PL - Opublikowano: 19.02.2018 17:00:27 3 komentarze
Krosno wybrało dostawców 21 autobusów!

Dziś, 19 lutego Gmina Miasto Krosno rozstrzygnęła trzyczęściowy przetarg na dostawę łącznie 21 autobusów. Wszystkie oferty zmieściły się w krośnieńskim budżecie i dziś jest już pewne, że kontrakty powędrują do Volvo, Autosana i MMI.

Przypomnijmy, że przetarg ogłoszono na początku października. SIWZ postępowania opisaliśmy tutaj. W pierwszej części miasto chciało wyłonić firmę, która dostarczy 11 autobusów hybrydowych. Będą to konstrukcje klasy MIDI o długości 10 – 10,8 m. Umożliwią podroż przynajmniej 76 pasażerom, w tym 25 – 28 na miejscach siedzących. Zadanie drugie to także autobusy klasy MIDI, ale z silnikami diesla Euro 6. Mają mieć nadwozia o długości 9,5 – 10,5 m i zabierać na pokład minimum 76 osób, w tym 22 – 28 na fotelach. Tych autobusów ma być osiem. W obu częściach wszystkie autobusy musza być całkowicie niskopodłogowe.

W ostatnim zadaniu szukano dostawcy dwóch niskowejściowych pojazdów klasy MIDI. Będą one napędzane silnikami diesla Euro 6. Muszą to być konstrukcje z nadwoziami o długości 6,5 – 8,5 m. Muszą umożliwiać podróż przynajmniej 33 pasażerom. 14-18 osób ma mieć zagwarantowany przejazd na miejscu siedzącym.

Magistrat ostateczny termin składania ofert wyznaczył na 14 grudnia 2017 r. Bezpośrednio przed otwarciem ofert podano kwotę, jaką miasto zamierzało przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia. Było to 30 171 900 PLN brutto. W poszczególnych częściach wycena wygląda następująco:

 • Dostawa 11 autobusów miejskich, niskopodłogowych (LF) z napędem hybrydowym, spalinowo – elektrycznym – 19 753 800 PLN brutto / 1 460 000 PLN netto za autobus
 • Dostawa 8 autobusów miejskich, fabrycznie nowych, niskopodłogowych (LF) o napędzie spalinowym – 8 856 000 PLN brutto / 900 000 PLN netto za autobus
 • Dostawa 2 autobusów fabrycznie nowych klasy MINI, niskowejściowych (LE) o napędzie spalinowym – 1 562 100 PLN brutto / 635 000 PLN netto za autobus

W pierwszym, najbardziej interesującym zadaniu jedynym oferentem było Volvo. Za 11 egzemplarzy hybrydowego 7900 o długości 10,5 m producent zażyczył sobie 19 414 197 PLN brutto. Cena za jeden autobus dla Krosna to 1 434 900 PLN netto. Od początku wyglądało więc na to, że drugie zamówienie z Polski na hybrydy klasy MIDI tylko czeka na potwierdzenie.

W drugiej części jako jedyny ofertę przedstawił Autosan. Opiewa ona na 8 550 960 PLN brutto. Oznacza to, że jeden SanCity 10LF kosztowałby Krosno 869 000 PLN netto. W ostatnim zadaniu jako jedyna wystartowała firma MMI ze Zbyszewa. Jej oferta opiewa na 1 520 280 PLN brutto. Dla Krosna zaproponowano zapewne Iveco 72C Urby. Ich cena jednostkowa to 618 000 PLN netto.

Dwa miesiące musieliśmy czekać na rozstrzygnięcie, które w zasadzie od początku mogło być jedno. Dziś domknięto wszystkich formalności i miasto oficjalnie zaakceptowało oferty przedstawione przez Volvo, Autosana i MMI. Pozostaje jedynie czekać na podpisanie umów. Wszystkie autobusy trafią do Krosna jeszcze w tym roku. 


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
przetarg
tabor
Krosno
UM
MKS Krosno
Autosan
Volvo
MMI
Iveco
hybryda
 • Klakier – 19.02.2018

  Brawo dla VOLVO, wreszcie będzie coś porządnego w Krośnie, a nie tylko ten Autosan. Szkoda że a drugiej części nie wygrał Solaris.

 • czeslaw2 – 20.02.2018

  @up: dokładnie, tylko Jamnik.

 • Klakier – 20.02.2018

  Solaris popełnił błąd, że nie wystartował do przetargu w Krośnie na 8 szt. autobusów 10.5 metra, a wygrałby prawdopodobnie z Autosanem.Wystarczy z zewnątrz sobie porównać, jaki Autosan kanciak jest brzydki, a jakie piękne Volvo czy Solaris. Solaris ma wielki minus ode mnie że nie wystartował do przetargu w Krośnie.

Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....