TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

 • Start
 • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

TransInfo

InfoRail

Krosno i 13 nowych autobusów. Minibusy od MMI i MIDI-debiut hybryd Volvo!
INFOBUS.PL - Opublikowano: 15.10.2018 16:00:21 3 komentarze
fot. MKS Krosno

11 nowoczesnych autobusów hybrydowych volvo i 2 autobusy klasy MINI zasiliły tabor MKS i wyjechały w czwartek, 11 października na ulice Krosna i ościennych miejscowości. Wszystko to za sprawą wspólnego projektu pn. "Rozwój transportu niskoemisyjnego na obszarze Miejskiego Obszaru Funkcjonalnego Krosno" realizowanego przez miasto wraz z Chorkówką, Korczyną, Miejscem Piastowym, Wojaszówką i Krościenkiem Wyżnym. Z tej okazji samorządowcy spotkali się na wspólnej konferencji poświęconej realizacji projektu.

"Modernizacja taboru autobusowego jeszcze nigdy nie była w naszym mieście prowadzona na tak szeroką skalę – wymieniamy niemal połowę mocno wyeksploatowanych autobusów, które zastąpione zostaną nowymi, nowoczesnymi i niskoemisyjnymi pojazdami. Zmodernizowana zostanie infrastruktura przystankowa oraz zbudowany zostanie nowoczesny peron na dworcu autobusowym w Krośnie" – powiedział Piotr Przytocki Prezydent Miasta Krosna.

"Nasze partnerskie gminy już realizują bądź będą realizować w najbliższym czasie zadania inwestycyjne związane z budową i przebudową infrastruktury służącej obsłudze publicznego transportu zbiorowego. Wszystkie dostarczone dotychczas autobusy już od wczorajszego popołudnia są dostępne dla mieszkańców Krosna i gmin ościennych. Efekty realizacji projektu w postaci nowych, komfortowych i bezpiecznych autobusów z pewnością sprawią, że korzystanie z publicznego transportu zbiorowego stanie się jeszcze bardziej efektywne, a przy tym znacznie przyjemniejsze" – dodał prezydent.

Wszystkie autobusy marki Volvo oraz Iveco wyposażone zostały w nowoczesne udogodnienia: klimatyzację, elektroniczną tablicę prezentującą przebieg linii, system zapowiedzi głosowych informujących o aktualnym oraz najbliższym przystanku, porty USB umożliwiające doładowanie urządzeń mobilnych, niską podłogę ułatwiającą poruszanie się po pojeździe (w przypadku Iveco niskie wejścia) oraz specjalnie wydzielone miejsca dla osób poruszających się na wózkach inwalidzkich.

Autobusy wyposażone są w bramki liczące pasażerów, a dla większego bezpieczeństwa podróżnych przestrzeń autobusów jest monitorowana.

Łącznie zakup mały Iveco od MMI i hybrydowych Volvo 7900 kosztował Krosno 20 934 477 PLN brutto. Jeden mniejszy autobus od pomorskiej firmy kosztował 618 000 PLN netto. Z kolei koszt pozyskania debiutującego w Polsce spalinowo-elektryczne 7900 w wersji MIDI wyniósł 1 434 900 PLN netto.

W ramach projektu do Krosna dostarczonych zostanie jeszcze 8 niskoemisyjnych autobusów Autosan SanCity 10LF. Kontrakt miasta z producentem "bocianów" opiewa na 8 550 960 PLN brutto. Oznacza to, że jeden SanCity 10LF kosztowałby Krosno 869 000 PLN netto. Na te autobusy jednak przyjdzie trochę poczekać, gdyż ich producent wyłapał pewne opóźnienie.

Dzięki realizacji wszystkich wszystkich dostaw tabor krośnieńskiego MKS zostanie wymieniony prawie w połowie. To dzięki dofinansowaniu unijnemu dla Krosna i gmin partnerskich, które wynosi 85% wydatków kwalifikowanych. Całkowita wartość projektu wynosi 38 547 566,70 PLN, natomiast wydatki kwalifikowane to kwota 32 136 925,54 PLN. Wartość dofinansowania z Unii Europejskiej z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego wynosi 27 316 386,63 PLN.


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
tabor
Krosno
UM
MKS Krosno
Volvo
MMI
Iveco
hybryda
 • Roburt – 15.10.2018

  Barwy/malowanie powala, w końcu coś oryginalnego!

 • Zdzich – 15.10.2018

  Ładne malowanie.

 • czeslaw2 – 16.10.2018

  BARDZO ładne!

Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....