TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

TransInfo

InfoRail

Kraków rozszerza zakup Solarisów
Aleksander Kierecki - Opublikowano: 18.04.2014 17:54:20 2 komentarze
Kraków rozszerza zakup Solarisów
Solaris zamyka dostawy dla MPK Kraków w ramach kontraktu z 2011 r. na zakup łącznie stu autobusów, w tym 27 szt. w wersji przegubowej i 73 szt. w wersji standardowej. W kwietniu br. do stolicy Małopolski dojechała ostania partia 23 pojazdów. Razem z pięcioma egzemplarzami przekazanymi przez Solarisa w marcu daje łącznie sumę 28 szt., które zgodnie z umową miały być dostarczone w tym roku. Wszystkie spełniają normę emisji spalin Euro 6. Tym samym Kraków jest pierwszym miastem w Polsce, do którego została dostarczona tak duża partia autobusów z silnikiem Euro 6. A to jeszcze nie koniec. Równolegle przewoźnik skorzystał z opcji rozszerzenia tego zamówienia o nie więcej niż 50% wartości zamówienia podstawowego. Dzięki temu w trybie z wolnej ręki mógł domówić 8 szt. pojazdów przegubowych –Urbino 18. Mają się one pojawić w taborze spółki na przełomie sierpnia i września br. Będą wyposażone w ten sam silnik co „dwunastki”–Paccar (DAF) MX-11, ale o większej mocy –271 kW (370 KM). Ich łączna wartość to 10 076 000 PLN netto, co daje jednostkową kwotę 1 259 500 PLN netto za Urbino 18 z normą Euro 6. Dla porównania –koszt całego kontaktu MPK na 100 autobusów Euro 5/EEV zamknął się kwotą 92 101 600 zł, w tym koszt netto jednego autobusu 12-metrowego wyniósł 845 200 000 zł, a przegubowego –1 126 000 zł. Wszystkie nowe pojazdy są wyposażone w klimatyzację, monitoring, nowoczesny system informacji pasażerskiej (elektroniczne tablice wyświetlające trasę przejazdu oraz głosowe zapowiadanie przystanków) oraz automaty biletowe. Wymóg sprostania najwyższym standardom emisji krakowscy urzędnicy postawili też przed prywatnym przewoźnikiem, który od 1 sierpnia br. przejmie 13 linii autobusowych. Do ich obsługi Mobilis zakupi łącznie 26 szt. autobusów standardowych AMZ CitySmile 12 LF z silnikami Euro 6 (Cummins ISB6.7 Euro 6 o mocy 209 kW / 284 KM) oraz 37 szt. przegubowych egzemplarzy Mercedes-Benz Conecto LF G, także z jednostkami Euro 6 (Mercedes-Benz OM 470 Euro 6 o mocy 265 kW / 360 KM). Dzięki temu Kraków zostanie w tym roku liderem w zakresie liczby autobusów spełniających najnowszy ekologiczny standard. Łączne tego typu pojazdów pojawi się w stolicy Małopolski aż 99 szt.
Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Solaris
MPK Kraków
Kraków
  • merc – 08.07.2014

    A gdzie nowe barwy? Znowu MPK zgrywa dzieci z piaskownicy walcząc ze swym Zleceniodawcą - ZIKiT?

  • Zbigniew Rusek – 02.09.2014

    Niestety te nowe przegubowce z "nosem" mają mniej miejsc siedzących, a to jest nie do przyjęcia. Trzeba dawać więcej siedzeń w autobusach!!!

Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....