TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

TransInfo

InfoRail

Krajobraz po Warbusie: Lublin opanował sytuację
INFOBUS.PL - Opublikowano: 19.07.2019 16:00:24 1 komentarz
fot. Rafał Nieściór, phototrans.pl

Lublin był jednym z trzech miast, które korzystało z usług przewozowych Warbusa. Wczoraj przewoźnik nie wyjechał na linie. Powstały spore luki w kursowaniu niektórych linii. Jednak Lublin jest pierwszym z miast, w którym sytuacja została opanowana.

O niespodziewanym zawieszeniu działalności przewozowej przez stołecznego Warbusa pisaliśmy tutaj. Przewoźnik w ostatnich miesiącach wykonywał kontrakty przewozowe w komunikacji miejskiej na rzecz trzech miast- Lublina, Elbląga i Oborników Wielkopolskich. Największa z umów była realizowana na rzecz pierwszego z miast. Warbus bowiem przy największym zapotrzebowaniu zapewniał obsługę 30 Mercedesami Conecto, w większości w wersji przegubowej.

Nic więc dziwnego, że największe problemy z powodu zejścia przewoźnika z linii odczuł właśnie lubelski Zarząd Transportu Miejskiego. Wczoraj i dziś nie zostało wykonanych ok. 400 kursów na kilkunastu liniach, na których wybrane zadania przewozowe wykonywał Warbus. Warto dodać, że stołeczny przewoźnik miał i tak wycofać się z Lublina. Powodem był spór co do zasad waloryzowania stawek z wzkm. Ze stanowiskiem Warbusa można zapoznać się tutaj, a urzędników z ZTM tutaj.

Jak jednak informuje ZTM sytuacja została opanowana. Od jutra, 20 lipca wszystko ma wrócić do normy. Do tej pory Mercedesy Warbusa można było spotkać na liniach 2, 3, 6, 10, 13, 14, 20, 26, 30, 31, 32, 39, 40, 42 i 45. Od jutra będą one obsługiwane w pełnej obsadzie. Realizację kursów po spółce przejmą pozostali lubelscy operatorzy, a więc MPK Lublin, Lubelskie Linie Autobusowe i Irex.

Jednocześnie z uwagi na sezon urlopowy i nie tylko tym spowodowane ograniczenie w zakresie liczby kierowców, spowodowało jeszcze jeden ruch. ZTM podjął decyzję o zmniejszeniu częstotliwości w dnie powszednie z 10 na 20 minut, na dwóch liniach trolejbusowych 151 i 158. Linie te w całości będą obsługiwane taborem przegubowym. Dzięki temu zabiegowi, nie ograniczono znacząco dostępności komunikacyjnej, a także możliwa była kontynuacja ciągłości przewozów, po zerwaniu umowy przez Warbusa.

Co będzie dalej i czy możemy się docelowo spodziewać nowego przetargu, który pozwoliłby wyłonić operatora na pakiet, który opuścił Warbus? Będziemy się temu przyglądać.

Jedno jest pewne. Skutki zaprzestania działalności przewozowej przez warszawskiego przewoźnika kładą się cieniem na innych prywatnych operatorów. Na pewno więc należy się spodziewać, że poskutkuje to kilkoma kluczowymi dla takich firm zmianami na rynku. Odczują to wszyscy.


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
linie
ZTM Lublin
Warbus
  • pyrlander – 20.07.2019

    Nie Oborników Wielkopolskich, lecz Obornik Wielkopolskich!

Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....