TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

 • Start
 • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

TransInfo

InfoRail

Koszyce i 127 autobusów SOR
InfoBus - Opublikowano: 20.01.2014 19:39:47 6 komentarzy
Koszyce i 127 autobusów SOR
8 stycznia br. w zajezdni firmy DopravnýpodnikmestaKošice miało miejsce uroczyste przekazanie pierwszych 20. autobusów SOR z kontraktu opiewającego na zakup łącznie 127 szt. pojazdów czeskiego producenta. To doniosły moment w historii DPMK, jak i całego miasta. Dlatego w tym wydarzeniu wziął udział m.in. burmistrz Koszyc, Richard Rasi oraz oczywiście szef miejskiej firmy transportowej, JurajHrehorcak. Jak podkreślił Richard Rasi zakup 127 szt. nowych autobusów to największa, jednorazowa odnowa floty w historii miasta. Realizacja kontraktu o wartości 28,7 mln EUR rozpoczęła się już pod koniec 2013 r., kiedy do DPMK dojechały pierwsze egzemplarze marki SOR. Łącznie słowacki przewoźnik do września 2014 r. odbierze 61 szt. pojazdów SOR NB 12, 56 szt. przegubowych NB 18, 5 szt. BN 10,5 i 5 szt. EBN 10,5 (autobusy klasy MIDI zostaną dostarczone we wrześniu br.)W ramach pierwszej dostawy na koszyckich ulicach pojawiły się modele SOR NB 12 (16 szt.) i SOR NB 18 (4 szt.)W taborze DPMK zajęły one miejsce wyeksploatowanych już autobusów typu:Karosa B732, Karosa B932, Ikarus 415, Solaris Urbino 15 i Novoplan C12. To jedocześnie oznaczawycofanie z koszyckich ulic wszystkich egzemplarzy Karosa B741 i Ikarus 415, a także początek wymiany modeli Urbino 15 (na razie to tylko 1 szt.), których firma w 2000 r. zakupiła łącznie 35 szt. Ponadto w taborze koszyckiej spółki jeżdżą jeszcze dwa Urbino 12 z 2003 r. i trzy Urbino 18 z 2005 r. Dostawę nowych autobusów dla Koszyc poprzedził przetarg, w którym m.in. wzięła firma Solaris Bus &Coach. W finałowej aukcji elektronicznej polski producent zaproponował kwotę 29,3 mln EUR netto, która została przebita przez SOR ceną 28,7 mlnEUR netto. Szacunkowa wartość zamówienia została ustalona na poziomie 28,4 mln EUR, ale mimo to 16 października miasto podpisało umowę z SOR na zakup taboru –„Tak radykalna odnowa naszej floty podniesie komfort i bezpieczeństwo transportu publicznego w Koszycach. W związku z tym spodziewamy się również wzrostu liczby pasażerów korzystając z naszych usług. To z kolei przyniesie lepszy wynik finansowy DPMK, a także przełoży się na mniejsze obciążenie środowiska”–powiedział dyrektor generalnyDopravnýpodnikmesta Košice, JurajHrehorcak.
Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
SOR
Koszyce
 • Bartek – 21.01.2014

  nie wnikam w parametry techniczne itp... ale jak można coś tak brzydkiego sprzedawać! czy oni nie mają projektantów, stylistów? nie widza jakie sa trendy na swiecie... toć taki autobus ,nawet jak nowy, to psuje obraz miasta! afuj! (sorry jesli kogos urazilem, wiem ze gust to sprawa dyskusyjna ale...)

 • no – 21.01.2014

  Strachuctwo

 • xxx – 22.01.2014

  @Bartek, lepiej popatrz na AMZ CitySmile... Jak oni mogą coś takiego sprzedawac????

 • Stroke – 23.01.2014

  Fakt CitySmile prymitywne "piękno" SOR..Sorrrry PASKUDA jak mało. Ale i fanatyczny Solaris w swej niezmiennej od lat szacie, to już dawno NIC ładnego ! Proszę : Wyznawcy tej ostatniej.. Bluzgajcie na mnie.

 • solaris150 – 25.01.2014

  jeździłem tym autobusem osobiście (podczas testów ), jest to klasyczny prosty autobus, jeżeli ich usterki wieku dziecięcego zostały usunięte to śmiało polecam autobus firmą które cenią sobie prostotę.

 • Count – 27.01.2014

  solarisku150. Ja też jeździłem..I NIE POLECAM. Prostoty, ani PROSTATY też nie polecam !

Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....