TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

TransInfo

InfoRail

Koszalińskie autobusy z defibrylatorami. Z BO
InfoBus.pl - Opublikowano: 15.10.2020 15:00:58
Koszalińskie autobusy z defibrylatorami. Z Budżetu Obywatelskiego; fot. MZK Koszalin

Utworzenie w Koszalinie w miejscach publicznych 40 "punktów życia" z defibrylatorami AED zakłada zwycięski projekt ogólnomiejski w 8. edycji Koszalińskiego Budżetu Obywatelskiego 2021. Na jego realizację i wybranych projektów osiedlowych zarezerwowano blisko 3 mln zł.

Autorzy projektu chcą także, by część z defibrylatorów dostępna była w autobusach komunikacji miejskiej.

40 Punktów Życia

Jak poinformował w środę prezydent Koszalina Piotr Jedliński, projekt "40 Punktów Życia – defibrylatory AED w miejscach publicznych – bezpieczniejszy Koszalin" uzyskał 3028 głosów - najwięcej spośród 21 projektów ogólnomiejskich. Wartość zadania szacowana jest na 650 tys. zł.

Jedliński podkreślił, że jeśli uda się w tej edycji KBO uzbierać z oszczędności na innych projektach 20 tys. zł, to realizowany będzie też projekt dotyczący Wodnej Doliny, który uzyskał drugi wynik w głosowaniu. Wyceniony jest na 470 tys. zł, podczas gdy wartość zadań ogólnomiejskich w KBO nie może przekroczyć 1 mln zł.

Prezydent Koszalina mówiąc o zwycięskim projekcie zaznaczył, że defibrylatory, których kupno ten zakłada, będą ogólnodostępne.

-"Nie będą pod zamknięciem, wydawane na prośbę. Te defibrylatory będą mogły zostać użyte, jak tylko coś się stanie. Ten projekt ma służyć mieszkańcom" – mówił Jedliński. Zaznaczył przy tym, iż ma nadzieję, że te urządzenia medyczne nie będą niszczone przez wandali.

Z kolei Tomasz Molesztak, współautor projektu, podziękował mieszkańcom za głosy i zaufanie. "Miejmy nadzieję, że miasto Koszalin stanie się jedną z wizytówek europejskich miast, które posiadają publiczny dostęp do dobrych defibrylatorów AED. (…) Czasy pandemii pokazały nam, co jest tak naprawdę najważniejsze w życiu – nasze bezpieczeństwo. Dzięki wam (głosującym) i nam można będzie mówić o Koszalinie jako mieście bezpiecznym" – powiedział Molesztak.

Dodał, że projekt to nie tylko kupno 40 defibrylatorów, z których jeden ma być przeznaczony do bezpłatnego wynajęcia, ale także cykl szkoleń dla mieszkańców z obsługi urządzenia. Dodali, że każde użycie defibrylatora będzie monitorowane za pośrednictwem warszawskiej centrali przez najbliższe centrum powiadamiania ratunkowego.

Zaznaczyli, że każde z urządzeń wyposażone będzie w nadajnik GPS m.in. na wypadek kradzieży. Nielegalną sprzedaż ma natomiast utrudnić unikatowy numer seryjny.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
bezpieczeństwo
pasażer
MZK Koszalin

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....