TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

TransInfo

InfoRail

Kościerzyna zamówiła 5 autobusów Isuzu Citibus 9LE
INFOBUS.PL - Opublikowano: 23.08.2018 14:00:44
Kościerzyna zamówiła 5 autobusów Isuzu Citibus 9LE

I po zakupach autobusowych w Kościerzynie. 10 sierpnia miasto podpisało umowę z firmą BUSIMPORT PL na dostawę 5 autobusów Isuzu Citibus 9LE. Pojazdy zostaną przekazane najpoźniej do 10 lutego 2019 r.

Zacznijmy jedna od historii zakupu. Kościerski przetarg ogłoszono w drugiej połowie kwietnia. Miasto celowało w pojazdy klasy MIDI. Miały to być konstrukcje z nadwoziami o długości 8,5 – 10 m (+- 2%). Każdy z nich ma umożliwiać podróż przynajmniej 60 pasażerom. Nie mniej jak 18 osób ma mieć zapewniony przejazd na miejscach siedzących. Dopuszczono aż cztery warianty układu drzwi. Mogą to być wejścia w układzie 2-2-0, 1-2-0, 1-2-1 lub 2-2-1. Szczegółowo wymagania wobec nowych nabytków opisaliśmy tutaj. Wymagano, aby autobusy pojawiły się w Kościerzynie w ciągu maksymalnie sześciu miesięcy od podpisania umowy.

14 czerwca upłynął termin składania ofert. Miasto na autobusowe zakupy przygotowało 4 000 000 PL brutto. Oznacza to, że za jeden pojazd urzędnicy początkowo byli w stanie zapłacić maksymalnie 650 406,50 PLN netto. Z czterech ofert, które tego dnia otwarto tylko jedna zmieściła się w tych szacunkach.

Pierwszą przedstawił Autosan. Opiewała ona na 4 858 500 PLN brutto. Wydaje się, że dla Kościerzyny producent zaoferował pojazdy SanCity 9LE. Jeden został wyceniony na 790 000 PLN netto. Drug i jednocześnie najdroższym oferentem był Ursus. Chciał on zarobić 5 295 150 PLN brutto. Jeden autobus zaproponowano Kościerzynie w cenie 861 000 PLN netto. Najprawdopodobniej to model CS10LF.

Trzecią i jednocześnie jedyną mieszczącą się w kosztorysie ofertę przedstawiła firma PeterBus z Warszawy. Chciała ona sprzedać miastu autobusy Temsa MD9LE za 3 718 044 PLN brutto. Jeden został wyceniony na 604 560 PLN netto. Nieco droższa oferta została przedstawiona przez firmę BUSIMPORT PL z Gierłatowa. Za dostawę pięciu Isuzu Citibus 9,5LE chciała zainkasować 4 005 802,50 PLN brutto. Jeden autobus kosztowałby 651 350 PLN netto, a więc minimalnie powyżej szacunków.

Pozostało czekać na ruch po stronie miasta. Niespełna półtora miesiąca trwało poszukiwanie dodatkowych pieniędzy oraz ocena ofert. Od 24 lipca znane było rostrzygnięcie przetrgu. Tak jak przypuszczaliśmy Kościerzyna postawiła na Isuzu Citibus 9,5LE. BUSIMPORT PL zedeklasował Autosana i Ursusa ceną, a PeterBusa dzięki maksymalnie punktowanej czteroletniej gwarancji.

10 sierpnia miasto podpisało umowę z polskim dealerem Isuzu. Zgodnie z jej warunkami piątka Citibus'ów 9LE trafi do Kościerzyny najpóźniej do 10 lutego. Jednak ze względu na niewygórowane wymagania miasta w kwestii wyposażenia dodatkowego niewykluczone, że stanie się to nieco szybciej.

To kolejny zamówienie z Polski na autobusy marki Isuzu. Na początku roku Swarzędzkie Przedsiębiorstwo Komunalne odebrało piątkę pojazdów również z rodziny Citibus 9LE. Z kolei w czerwcu Głuszyca spod Wałbrzycha postawiła na dwa takie autobusy. Jednak bez wątpienia najbardziej prestiżowa jest podpisana 2 tygodnie temu umowa z łódzkim MPK na dostawę 24 egzemplarzy Novocity Life. Może ich jednak być znacznie więcej.


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
umowa
tabor
Kościerzyna
UM
Isuzu
BUSIMPORT PL

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....