TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

TransInfo

InfoRail

Koronawirus u kierowcy. Co robić? Przykład Warszawy
PAP InfoBus.pl - Opublikowano: 31.03.2020 11:00:32
Koronawirus u kierowcy. Co robić? Przykład Warszawy; fot. fot. R. Motyl / UM Warszawa

Łącznie 29 kierowców i pracowników Ośrodka Szkolenia Kierowców miało kontakt z zarażonym koronawirusem kierowcą stołecznego ZTM – poinformowała w poniedziałek, 30 marca rzecznik prasowy ratusza Karolina Gałecka.

W ubiegłym tygodniu prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski ujawnił, że u jednego z kierowców Miejskich Zakładów Autobusowych wykryto koronawirusa.

-"Wszyscy pracownicy, którzy w ostatnim czasie mieli kontakt z zakażonym kierowcą zostali poinformowani o konieczności zgłoszenia faktu ewentualnego kontaktu z osobą zarażoną do właściwej stacji sanitarno-epidemiologicznej" – zapewniła Gałecka.

Wyjaśniła, że było to 29 osób: 24 kierowców i 5 osób z Ośrodka Szkolenia Kierowców.

Miejskie Zakłady Autobusowe również przekazały informacje o zakażonym do sanepidu.

"To ta instytucja podjęła decyzję o objęciu kwarantanną poszczególnych osób oraz wykonania testów na koronawirusa" - wskazała.

Aktualna sytuacja

Gałecka zapytana przez PAP o wpływ absencji chorobowej na funkcjonowanie transportu miejskiego rzecznik podkreśliła, że w poniedziałek "na ulice Warszawy nie wyjechały tylko dwie brygady autobusowe i dziewięć tramwajowych".

Poinformowała, że na przystankach w stolicy pojawiło się więcej pojazdów Warszawskiego Transportu Publicznego niż w ostatnich dniach. Do ruchu kierowanych jest maksimum pojazdów.

W poniedziałek, 30 marca, w porannym szczycie, na ulice stolicy wyjechało 1467 autobusów, 414 tramwajów, a także pełna obsada pociągów metra (36 pociągów na linii M1 i 15 pociągów na linii M2) oraz Szybkiej Kolei Miejskiej.

-"Racjonalne podejmowanie decyzji jest jednym z najważniejszych elementów walki z epidemią. Dlatego też, wykorzystując naszą wiedzę i doświadczenie, staramy się jak najsprawniej zarządzać Warszawskim Transportem Publicznym – mówi Rafał Trzaskowski, prezydent m.st. Warszawy. – Nasze elastyczne i dostosowywane na bieżąco do sytuacji działania już przynoszą efekty. Dzięki umiejętnemu wykorzystaniu zasobów kadrowych – kierowców, motorniczych i maszynistów – jesteśmy w stanie kierować do ruchu maksimum pojazdów."

Stolica, podobnie jak inne miasta w Polsce, coraz mocniej odczuwa trudności, związane z rosnącą liczbą absencji wśród kierowców, motorniczych i maszynistów.

Mimo to, Warszawa dostosowała się do znowelizowanego rozporządzenia, wprowadzającego na terenie kraju stan epidemii. Zgodnie z jego zapisami od środy, 25 marca, w środkach transportu może jednocześnie podróżować nie więcej osób niż połowa liczby miejsc siedzących. Ograniczenia te sprawiły, że możliwości przewozowe znacząco spadły. Dla przykładu w przegubowym autobusie marki Solaris może podróżować około 20 osób (w zależności od wersji).Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
wirus
kierowca
ZTM Warszawa

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....