TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

TransInfo

InfoRail

Korki na granicach. Trudna sytuacja w Jędrzychowicach
PAP InfoBus.pl - Opublikowano: 16.03.2020 11:00:36
Korki na granicy. Trudna sytuacja w Jędrzychowicach; fot. SG / AFP

Wydłuża się czas oczekiwania na przekroczenie granicy na niektórych przejściach drogowych, w ramach tymczasowo przywróconej kontroli.

Straż Graniczna prosi, aby w miarę możliwości korzystać z innych przejść, w których ruch odbywa się na bieżąco.

Poniżej, gdzie lista przejść, gdzie występują problemy + szacunkowy czas oczekiwania na przekroczenie granicy (stan na godz. 06.00):

z Niemcami:

Jędrzychowice - 5 godzin

Przez ostatnią dobę Straż Graniczna obsłużyła tutaj 12,5 tysiąca osób, ale kolejki na granicy nadal się tworzą. Podróżnych powracających do Polski jest po prostu bardzo duży. Rzecznik prasowa Komendanta Nadodrzańskiego Oddziału Straży Granicznej mjr Joanna Konieczniak poinformowała, że na wjazd do Polski przez przejściu w Jędrzychowicach na autostradzie A4 trzeba poczekać nawet 5,5 godziny.

Świecko - 4 godziny

Jak poinformowała w poniedziałek PAP rzeczniczka Komendanta Nadodrzańskiego Oddziału Straży Granicznej mjr Joanna Konieczniak: "Funkcjonariusze dwoją się i troją, pracują po 12 godzin na zmiany – sytuacja nie jest najłatwiejsza. Ludzie się denerwują, bo tworzą się korki, prosimy wszystkich o wyrozumiałość" – dodała. Rzeczniczka poinformowała, że w ostatnim czasie nie odnotowano poważniejszych incydentów ze strony podróżnych, którzy przyjeżdżają do Polski.

Tuplice - 4 godziny

Na przejściach: Olszyna, Zgorzelec, Krajnik Dolny, Kołbaskowo, Świnoujście-Garz ruch odbywa się na bieżąco

-"Na przejściu granicznym w Kołbaskowie można odczuć lekkie opóźnienie, czy spowolnienie w ruchu - powiedział PAP w poniedziałek rzecznik prasowy Komendanta Morskiego Oddziału Straży Granicznej w Gdańsku kmdr ppor. SG Andrzej Juźwiak. -"Wszyscy musimy mieć świadomość, że na pewno tego typu kontrole będą powodowały utrudnienia" – kontynuował Juźwiak. "Natomiast w interesie nas wszystkich jest, aby te osoby były poddawane kontroli i prosimy o wyrozumiałość. Na pewno ułatwieniem byłoby, gdyby podróżni ze sobą mieli już wypełnione karty lokalizacyjne. Można je pobierać z internetu" – dodał. W ciągu doby w Kołbaskowie, Krajniku Dolnym i Świnoujściu kontrolą objęto łącznie 2 266 osób i 820 pojazdów – poinformował Juźwiak. Do Niemiec zawrócono łącznie 121 osób.

z Litwą:

Budzisko - 4 godziny

z Czechami:

Gorzyczki - 4 godziny

Cieszyn - 2 godziny

Pięć godzin trwało w poniedziałek rano oczekiwanie na wjazd do Polski z Czech na tymczasowym przejściu granicznym na autostradzie A1 w Gorzyczkach (Śląskie) – wynika z danych Straży Granicznej. Oczekiwanie na wjazd trasą S52 w Cieszynie trwało około dwóch godzin. W poniedziałek rano mjr Walczak podała, że w pierwszej dobie obowiązywania tymczasowej kontroli granicznej funkcjonariusze śląskiego oddziału SG skontrolowali: 2301 osób, 756 samochodów osobowych, 606 samochodów ciężarowych, 32 autokary i 109 busów. Dwutygodniowej kwarantannie poddano 293 wjeżdżające do Polski osoby.

Kudowa Słone - 2 godziny

Rzecznik prasowa Komendanta Nadodrzańskiego Oddziału Straży Granicznej mjr Joanna poinformowała, że na przejściu w Kodowie-Słone z Czechami trzeba poczekać 1,5 godziny na odprawę. Kolejki są w obie strony, bo Czesi też prowadzą kontrole.

Na przejściach: Nowe Chałupki, Trzebina, Jakuszyce ruch odbywa się na bieżąco.

Ze Słowacją:

(przejścia graniczne: Barwinek, Chyżne) ruch odbywa się na bieżąco.

Z Ukrainą

Ruch samochodów osobowych na jedynym otwartym na Podkarpaciu przejściu granicznym z Ukrainą w Korczowej odbywa się płynnie. Natomiast na przekroczenie granicy oczekuje ok. 400 tirów. Z kolei po stronie ukraińskiej jest to 300 tirów. Do godz. 6.00 w poniedziałek 16 czerwca do Polski wjechało 4 tys. osób, wyjechało natomiast zaledwie 88 osób.

Mjr Pikor przypomniała, że rząd Ukrainy wprowadził, podobnie jak Polska, zakaz wjazdu do tego kraju osób bez obywatelstwa tego kraju (z wyjątkami). Jeszcze w niedzielę samochody ciężarowe na wyjazd z Polski czekały 38 godzin, auta osobowe 15, a autokary 11 godzin. W związku ze wzmożonym ruchem granicznym Straż Graniczna wprowadziła uproszczoną kontrolę.

Z Rosją

Jak podała PAP w poniedziałek rzeczniczka Warmińsko-Mazurskiego Oddziału Straży Granicznej kpt Mirosława Aleksandrowicz, przez ostatnią dobę do Polski przez rosyjsko-polskie przejścia graniczne wjechały 123 samochody ciężarowe i 4 osobowe. Łącznie granicę przekroczyło 141 osób, z czego na kwarantannę zostało skierowanych 13 osób, w tym 10 Polaków, 2 Rosjan z Kartą Polaka i 1 obywatel Białorusi z Kartą Polaka.

Z Polski przez ostatnią dobę wyjechało 39 samochodów ciężarowych, 89 aut osobowych oraz 4 autobusy. W sumie do Rosji wyjechało 376 podróżnych z czego większość to Rosjanie, którzy wracali do domów.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
wirus
granica

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....