TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

TransInfo

InfoRail

Komunikacyjna rewolucja w ZKG KM Olkusz
Łukasz Kimta - Opublikowano: 08.07.2008 10:12:37
Komunikacyjna rewolucja w ZKG KM Olkusz

Związek Komunalny Gmin „Komunikacja Międzygminna”postanowił zmienić na części linii komunikacji miejskiej sposób rozliczania z przewoźnikami. Dotychczas ZKG ,,KM”płacił za każdy przejechany wozokilometr ustaloną w przetargu stawkę. Wpływy ze sprzedaży biletów trafiały na konto ZKG ,,KM”. Średnio za każdy wozokilometr ZKG płacił przewoźnikom ok. 3 zł. Po zmianach w zarządzie i powołaniu na przewodniczącego zarządu Wojciecha Glenia zostały wprowadzone nowe pomysły i rozwiązania. Od lipca wprowadzono dopłaty ,,netto”za wozokilometr. Teraz ZKG „KM”dopłaca jedynie pewną kwotę. Dotyczyć będzie to linii ,,BP”( Braciejówka 458), a takie rozwiązanie funkcjonuje już od kilku dni na liniach „Ż”(Żurada –dotychczas nr 455 i 466) oraz „G”( Gorenice dotychczas 452 i 477). Na tych liniach przewoźnik sam będzie sprzedawał bilety jednorazowe z kas fiskalnych. Do pojazdu trzeba wchodzić pierwszymi drzwiami i zakupić bilet u kierowcy lub pokazać bilet lub uprawnienie do bezpłatnego przejazdu. Na tych liniach nie będzie można korzystać z biletów ZKG ,,KM”zakupionych w kiosku. Ceny biletów nie ulegną zmianie ( 2 zł. normalny, ulgowy 1.3 zł, studencki 1.0 zł). Co ważne –przewoźnicy na liniach netto nie będą pobierali opłaty dodatkowej w wysokości 0.2 zł.

Na linii „G”pojawił się od 1 lipca nowy Autosan Solina. W godzinach szczytu na tej trasie kursować będzie autobus Renault R 312. Trzeba pochwalić firmę „Sioła”, która wygrała ten przetarg za dobre oznaczenie pojazdu. Na szybach Soliny przyklejono bowiem duże, ładne literki ,,G”z oznaczeniem linii. Ponadto tablice są przejrzyste i zapewniają że pasażerowie bez problemu zobaczą w jakim kierunku jedzie pojazd.
Ostro skrytykować trzeba jednak PKS Zawiercie, który jeździ na linii „Ż”( Żurada) i „WK”(dawniej 451 - Zadole Kosmolowskie) i ZGH (nowa linia do Bukowna. Tablice przygotowane prze PKS Zawiercie są bardzo mało czytelne. PKS zamiast zamówić ładne duże tablice, wykonał je własnym sumptem w wyniku czego końcowe przystanki są zapisane za pomocą skrótu (Olkusz Orzeszko zamiast Olkusz Orzeszkowej). Ponadto do obsługi linii „Ż”, „ZGH”PKS Zawiercie przeznaczył turystyczne Autosany H10 ( 2 drzwi otwieranych automatycznie ze stanowiska kierowcy) co wywołało pewien szok wśród pasażerów. Na linie „WK”trafił za to stary jelcz m-11, który kiedyś dowoził pracowników na linii Wolbrom-Olkusz –ZGH, przejętej po upadłym PKS Olkusz.

Od 1 lipca nie wyjechał na trasę 463 firma Polcar z Mysłowic. Jak udało nam się nieoficjalnie dowiedzieć jest to spowodowane przedłużającymi się formalnościami związanymi z uzyskaniem pozwolenia. Przez pierwsze dni lipca podróżnych w kierunku Bukowna i Sławkowa woził dalej PKM Olkusz. Ale już niedługo według zapowiedzi ZKG ,,KM”na trasie pojawi się niskopodłogowy MAN NL 202.
O dalszych perypetiach olkuskiej komunikacji miejskiej będziemy informować na bieżąco na łamach InfoBusa.


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Olusz
linia
bilet
PKS
Zawiercie
Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....