TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

TransInfo

InfoRail

Komunikacyjna rewolucja w Czechowicach-Dziedzicach
Grzegorz Macura - Opublikowano: 30.03.2011 20:39:43 1 komentarz
Komunikacyjna rewolucja w Czechowicach-Dziedzicach

W ramach projektu „Nowoczesna komunikacja w Czechowicach‐Dziedzicach –zakup autobusów oraz wdrożenie systemu zarządzania flotą”PKM Czechowice wzbogacił się o 3 sztuki Urbino 12 oraz 2 sztuki autobusów Urbino 10. Trzeci pojazd zostanie dostarczony w tym roku. W ramach unijnego projektu wdrożony zostanie system Zarządzania Flotą, w skład którego wchodzi: system zarządzania taborem transportu publicznego, system dynamicznej informacji pasażerskiej, system zliczania potoków pasażerskich oraz system monitoringu w pojazdach. W pojazdach eksploatowanych przez PKM zamontowano autokomputery wraz z oprogramowaniem i pulpitem sterowniczym kierowcy. Dzięki tej inwestycji dyspozytor może nadzorować w czasie rzeczywistym prędkość poruszania się autobus na trasie, jego lokalizację oraz kontrolować opóźnienia lub jazdę przed czasem.

System Zarządzania Flotą

Rdzeniem Systemu Zarządzania Flotą jest lokalizacja na bazie GPS wraz z przesyłaniem danych przez dowolnie wybrany system łączności (np. radio, GSM/GPRS), pozwalający na dokładne śledzenie pozycji pojazdów oraz zdarzeń, które mają miejsce podczas pracy. Wszystko to znajdzie odzwierciedlenie na mapie GIS (System Informacji Geograficznej), wizualizując faktyczną pozycję pojazdu. Dodatkowo SZF zostanie uzupełniony o system dynamicznej informacji pasażerskiej składający się z zewnętrznych tablic informacyjnych z rozkładem jazdy w czasie rzeczywistym oraz wyświetlaczy wewnątrz autobusu, które na bieżąco będą informować pasażerów o aktualnej pozycji względem trasy przejazdu, jak również o narzędzie do przesyłu informacji przez telefon komórkowy czy PDA.

W ramach SZF zbudowany został również system monitoringu wizyjnego, polegający na wyposażeniu każdego autobusu w zestawy trzech kamer wewnątrz pojazdu oraz dodatkową kamerę skierowaną przed jego czoło, monitor LCD w kabinie kierowcy i dysk twardy do zapisywania nagrań z kamer. W siedzibie PKM zorganizowane zostało centrum wizualizacji obrazu z monitoringu. W ramach projektu zainstalowane zostaną specjalistyczne urządzenia, takie jak czujniki otwartych drzwi i zliczania pasażerów, przyciski alarmowe, mikrofony i głośniki, zestawy kamer, konsole kierowcy do komunikacji i wysyłania wiadomości, tablice informacji pasażerskiej oraz automat do sprzedaży biletów. W październiku 2010 roku na czechowickim dworcu autobusowym zamontowano tablice elektroniczne.

12-metrowe Solarisy

W ramach unijnego projektu PKM Czechowice wzbogacił się o 3 sztuki 12‐metrowych pojazdów. Obecnie po ulicach miasta kursuje dziewięć 12‐metrowych autobusów marki Solaris. Każdy autobus wyposażony jest w sześciocylindrowy, rzędowy silnik z zapłonem samoczynnym firmy DAF spełniający norę emisji spalin EURO 5. Każdy z autobusów może przewieźć jednorazowo 29 osób na miejscach siedzących oraz 63 pasażerów na miejscach stojących. Kierowca posiada klimatyzowane stanowisko pracy. Autobusy wyposażono w dodatkowe zewnętrzne doświetlenie drzwi pasażerskich oraz system monitoringu. Oficjalne przekazanie Solarisów miało miejsce 20 września (dwa autobusy) oraz 1 października (trzeci pojazd). Pojazdy otrzymały numery 08, 12 i 13.

10-metrowe Solarisy

2 Października 2009 w PKM Czechowice pojawił się pierwszy 10‐metrowy autobus Solaris Urbino 10. Kolejny przyjechał na ulicę Drzymały 22 Czerwca 2010. Są one wyposażone w silnik Cummins typ ISBe o pojemności 6692 cm3 , mocy 178,1 kW , spełniający normę emisji spalin Euro 5, automatyczną skrzynię biegów. Pojazdy mają całkowicie niską podłogę, a w drugich drzwiach znajduje się platforma dla osób niepełnosprawnych. Autobusy wyposażono w klimatyzację kabiny kierowcy. We wnętrzu zamontowano system zapowiedzi głosowej oraz system monitoringu składający się z trzech kamer, w rejonie I, II, III drzwi oraz dodatkowej kamery skierowanej na przód autobusu. Wewnątrz kabiny kierowcy znajduje się monitor LCD, dzięki któremu kierowca w każdej chwili może sprawdzić co dzieje się w pojeździe. Jednorazowo w pojazdach może podróżować 71 osób, w tym 21 na miejscach siedzących. Ostatni pojazd zostanie dostarczony w II kwartale 2011 roku. Dzięki nowym nabytkom niewątpliwie podniósł się komfort podróżowania komunikacją miejską w Czechowicach. Od 2009 roku z eksploatacji wycofano 4 sztuki Jelczy M11 oraz jednego Jelcza L11. Wnioskodawcą projektu była Gmina Czechowice‐Dziedzice a realizatorem projektu Przedsiębiorstwo Komunikacji Miejskiej. Wartość projektu złożonego przez gminę wynosi 6.821.289,72 zł, w tym kwota przyznanej dotacji –4.658.357,91 zł.


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na

Sprawdź też:
Jelcz
Solaris
PKM Czechowice-Dziedzice
  • kamil – 31.03.2011

    oo solaris chyba pobije rekord sprzedarzy pojazdów w kraju. i bardzo dobrze bo to dobry pojazd,

Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....