TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

TransInfo

InfoRail

Komplet powtórek w Ostrołęce. Pora na 5 elektrobusów
INFOBUS.PL - Opublikowano: 23.07.2018 10:30:38
fot. MZK Ostrołęka

Urząd Miasta w Ostrołęce ogłosił powtórkę kolejnego przetargu taborowego. Od soboty, 21 lipca miasto jeszcze raz szuka dostawcy pięciu elektrobusów klasy MIDI. Znaczące wydłużenie terminu dostawy zwiększa szansę na zdobycie ofert.

Poprzednie ostrołęckie postępowanie na “elektryki" zakończyło się niepowodzeniem. Nie wpłynęła ani jedna oferta i w żaden sposób to nie było zaskakujące. Ostrołęka chciała otrzymać elektrobusy do 30 czerwca, co dawało teoretycznemu zdobywcy kontraktu w porywach do pół roku na realizację dostawy.

Kilka miesięcy przygotowywano nowy przetarg. Od dwóch dni “elektryczna" gra o Ostrołękę trwa od nowa. Będą to pojazdy z segmentu MIDI. Jednak nie bez szans będą producenci, którzy nie mają w swoim portfolio takich konstrukcji. Miasto wyraziło zgodę na przedłożenie wraz z ofertą raportu z testu SORT2 dla wersji dwunastometrowej oferowanego pojazdu z jednoczesnym poświadczeniem certyfikowanej jednostki uprawnionej do przeprowadzania tego rodzaju badań, iż zużycie energii dla pojazdu o długości 10 m, nie będzie większe niż otrzymane dla pojazdu 12 m.

Elektrobusy muszą mieć nadwozia o długości od 9,5 do 10,5 m, szerokości od 2,5 m do 2,55 m, wysokość maksymalną 3,4 m oraz niską podłogę na całej długości. Wysokość wejścia nie będzie pewnie mogła przekraczać 330 mm. Standardowo w celu poprawy komfortu wsiadania do autobusu, przewidziano funkcję przyklęku, która pozwoliłaby obniżyć wysokość wejścia od 60 do nawet 90 mm. Dostęp na pokład ma być zapewniony przez dwa wejścia w układzie 1-2-0.

Wydłużono czas na dostawę. Tym razem urzędnicy oczekują przekazania elektrobusów do 28 czerwca 2019 roku. To w sam raz aby otrzymać choć jedną ofertę.

Pora na warunki formalne. Minimum w zakresie zdolności finansowej to posiadanie ubezpieczenia na kwotę min. 10 mln PLN. Warunek doświadczenia urzędnicy uznają za spełniony, jeśli wykonawca udowodni, że w ciągu ostatnich trzech la zrealizował dostawę przynajmniej trzech elektrobusów. Do kompletu jeszcze wadium, które w tym postępowaniu wynosi 150 000 PLN.

Termin składania ofert mija 29 sierpnia. Zostaną one ocenione przy pomocy trzech kryteriów. Cena to maksymalnie 60% punktów. Do 30% można wywalczyć w ocenie technicznej. Pozostałe 10% jest do zdobycia za zaoferowanie elektrobusów, które zostaną wyprodukowane w 2019 roku.

To drugi z projektów taborowych Ostrołęki, który jest realizowany przy wsparciu unijnym z mazowieckiego RPO. Od tygodnia toczy się nowy przetarg na dostawę pięciu autobusów klasy MIDI z silnikami diesla Euro 6.


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
przetarg
tabor
Ostrołęka
UM
MZK Ostrołęka
elektrobus

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....