TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

 • Start
 • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

TransInfo

InfoRail

Komplet Mercedesów Conecto w MZA
InfoBus.pl - Opublikowano: 10.01.2018 12:44:13 20 komentarzy
Komplet Mercedesów Conecto w MZA

Koncern EvoBus zakończył dostawy 80 autobusów Mercedes Conecto dla Miejskich Zakładów Autobusowych.

45 przegubowych i 35 12-metrowych pojazdów klasy maxi przyjechało do Warszawy ze Stambułu. Autobusy przegubowe zostały przekazane do zajezdni Kleszczowa, krótsze zaś do Stalowej, gdzie zastąpią starsze wozy, Jelcze i Solarisy. 

Wszystkie nowe pojazdy są wyposażone w najbardziej zaawansowane ekologiczne silniki Daimler AG OM z normą emisji spalin EURO VI, moduł rekuperacji odzyskujący energię hamowania oraz w panele fotowoltaniczne na dachu, które doładowują akumulatory. Posiadają też klimatyzację przestrzeni pasażerskiej oraz kabiny kierowcy. Zamontowany został system pełnej informacji pasażerskiej oraz monitoring wewnętrzy i zewnętrzny. Zaplanowano oddzielne miejsce dla wózka inwalidzkiego i wózka dziecięcego, obydwa z odpowiednią podporą. W drugich drzwiach zamontowana została rampa wjazdowa.

Autobusy Mercedes-Benz jeżdżą w Warszawie od 5 lat. W 2012 roku MZA odebrały 60 sztuk takich pojazdów.

Warszawiacy mogą już korzystać z 80 fabrycznie nowych i nowoczesnych autobusów światowego koncernu – podkreśla Jan Kuźmiński, Prezes MZA. To wielka radość dla miasta i dla nas jako firmy. Nasze autobusy mają bardzo bogate wyposażenie, na dodatek nowe Mercedesy posiadają panele fotowoltaniczne oraz system odzyskiwania energii – dodaje.

Dzięki zakupom nowych autobusów MZA będą mogły wycofać najstarsze wozy. To Jelcze M121M oraz Solarisu Urbino15. Dwa takie pojazdy zostaną zachowane jako pojazdy historyczne. Będzie to najstarszy Solaris z 1999 roku o numerze 8919 oraz Jelcz o numerze 4590, tzw. "biała dama".

Będziemy też wycofywać MAN-y NG313. Ostatnie egzemplarze tych wozów wyjadą w 2019 roku – informuje Jan Kuźmiński. Wówczas w Warszawie pojawi się partia nowych autobusów przegubowych – dodaje. Nastąpi to po zakończeniu kolejnych kontraktów, które obejmą dostawy 80 przegubowych autobusów zasilanych gazem, a także przegubowych elektrobusów.

Mogę obiecać, że z każdym rokiem nasza flota będzie coraz nowocześniejsza – mówi Jan Kuźmiński.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
MZA
Mercedes
Conecto
 • STOP tureckiego szmelcu z poza UE – 10.01.2018

  Wyrazy wspolczucia.Drapia kase z UE ale kupuja autobusy poza UE. UE powinna za kare wszelkie fundusze odwolac i zadac zwrotu kasy plus surowe odsetki.

 • MobilisA075 – 10.01.2018

  Po MANach kasujemy 82 i starsze 84.

 • SPNF – 10.01.2018

  Miałem okazję przejechać się 12 metrowym egzemplarzem. Nowy autobus, a we wnętrzu trzeszczy jakby miał 10 lat.

 • Łukasz – 10.01.2018

  Niestety to prawda, trzeszczą.

 • 123 – 10.01.2018

  no co, składane na szybkości

 • dobry – 10.01.2018

  Idiotyczny rozkład miejsc siedzących i rzeźni.

 • MESIOsceptyk – 10.01.2018

  Kebaby Connecto to przestażały model na siłę pudrowany, żeby spełniać normy i SIWSy.Żenada i tyle, a trzeszczą jak cholera!

 • JELCZanin – 10.01.2018

  Stary 4590 vel. 4550 to kiedyś była ,,Biała Dama". Bo pojazd który ukrywa się obecnie pod tym numerem to zwykły seryjny Jelcz M121M, poza kiepskim stanem technicznym dużo nie wyróżniający się :(

 • xyz – 10.01.2018

  4590 to ze starego wozu nic nie zostało. Nawet silnik.

 • www – 10.01.2018

  Rozkład siedzeń w przegubach w końcu jest dobry dla stojących. Nareszcie! Ale czemu obecna dostawa trzeszczy w środku? Nawet ogrzewanie za metalową osłoną. Jak to możliwe? Dziwne, bo w nie pamiętam żeby w dostawie dla Mobilisa były takie dziwne problemy.

 • Krakusik – 10.01.2018

  Chyba w kościach Wam trzeszczy! :) albo od słuchania głupot. Autobusy jak marzenie! Posłużą ładnych parę lat. Wierzcie mnie Krakusowi, który jeździ nieomal codziennie takim autobusem od kilku lat i nie mogę uwierzyć jak nad podziw wolno te autobusy się starzeją. Właśnie dlatego do Krakowa trafią kolejne Mercedesy.

 • Krisbe – 10.01.2018

  @krakusik Ale Citaro!

 • Krisbe – 10.01.2018

  @Krakusik MPK w Krakowie chce tylko ale tylko CITARO

 • Fjodor – 11.01.2018

  Najtańszy szmelc sprzedany Warszawie za grube miliony. Nawet wykończenia porządnego nie są w stanie zrobić. Dziwne, że tak poważne przedsiębiorstwo jak MZA dało sobie wcisnąć coś takiego... :(

 • Driver – 11.01.2018

  Jeździłem ostatnio Conecto ( pracuje na Stalowej w Warszawie) i ogólnie ok , tylko kto tak zamontował gniazdo na pas dla kierowcy. Jest zamontowane pod kątem w stronę tylnej części ciała i trochę uwiera.

 • qq – 11.01.2018

  Przecież tych pasów i tak nikt nie zapina.

 • R-12 – 11.01.2018

  paskudny autobus, nie powinien stać koło Solarisa!

 • Conecto na złom – 13.01.2018

  W Złomnecto nic od początku produkcji się nie zmienia. Dalej beznadziejne skrzypiące drzwi, rozwalone wnętrze już w fabryce, beznadziejna przeszklona kabina (oryginalnie chyba prysznicowa), kolorystyka wnętrza obrzydliwie szara, nieregulowany pulpit ani lusterka (normalnie jak w Jelczu M121M). Mercedes dobił do poziomu MAZ-a, Solaris przy Conecto to jak złoty Maybach przy zardzewiałym Maluchu.

 • Sunset Shimmer – 13.01.2018

  Dlatego na Polski rynek homologacje powinno mieć tylko Citaro. Conecto powinna ona być odebrana. Jak to jest że w takim np. Rzeszowie proponują Citaro które nawet wygrało w 2012 roku. Regulowany pulpit to powinien być standard nawet SanCity to pisiada

 • ZF – 17.01.2018

  Super wozy, w Krakowie od 2014 Mobilis je eksploatuje z powodzeniem. I jakoś nic się nie tłucze, poza SIPem - tandetnym zamocowaniem w polszy wyświetlaczy SIMS!

Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....