TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

TransInfo

InfoRail

Komplet gazowych Autosanów pod tyską choinką
InfoBus.pl - Opublikowano: 25.12.2019 15:00:59
Komplet gazowych Autosanów pod tyską choinką; fot. K. Bek

Wszystkie 20 sztuk autobusów marki Autosan zostało już dostarczone do Przedsiębiorstwa Komunikacji Miejskiej w Tychach, zatem producent sprawił przewoźnikowi nie lada prezent pod choinkę przywożąc ostatni pojazd 23 grudnia.

Nowa marka w Tychach

Przypomnijmy, że dostawa 20. gazowych autobusów dla tyskiego PKM odbyła się za sprawą wygranego pod koniec lipca przetargu, w którym to producent zaproponował najdroższą cenę ze wszystkich producentów lecz ostatecznie Sancity 12LF CNG wyszły po 1,007 mln netto za sztukę, pokonując pozostałych producentów (SORa i Scanię) najniższym zużyciem gazu w SORT2.

Autobusy wyposażone są m.in. w drzwi wejściowe o układzie 2-2-2, dodatkowe oświetlenie nad każdą parą drzwi, klimatyzację przestrzeni pasażerskiej, 6 szt. przesuwnych okien zapewniających naturalną wentylację, ładowarki USB, SIP firmy PIXEL, który odpowiada również za monitoring wewnętrzny pojazdów, 12 miejsc dostępnych bezpośrednio z niskiej podłogi, a także Wi-Fi. Za napęd odpowiada 8,9-litrowy silnik Cummins ISLG 6C 320 o mocy 239kW/325KM spełniający normy emisji spalin EURO 6, którzy sprzężony jest z 4-biegową skrzynią Voith.

Dla podniesienia poziomu bezpieczeństwa są to kolejne autobusy we flocie PKM Tychy wyposażone w system detekcji i gaszenia pożaru w komorze silnika. Wszystkie udogodnienia z myślą o pasażerach, tych starszych i tych młodszych. Pojazdy są objęte 2-letnią gwarancją całopojazdową a ich zakup współfinansowany jest ze środków unijnych w ramach dużego projektu pn. "Zakup nowoczesnego taboru autobusowego z napędem ekologicznym na potrzeby rozwoju transportu publicznego w podregionie tyskim".

Test by test

Efekt 17-dniowych testów w lipcu 2017 roku, autobusu który miał premierę na październikowych targach TransEXPO 2016 – możemy zobaczyć na powyższych zdjęciach, a zakupy w atrakcyjnej cenie, to kolejny plus dla producenta, który jak widać bardzo dobrze zapisał się na kartach tyskiego PKM-u.

Czekamy zatem na oficjalną prezentację i wyjazdy liniowe nowych pojazdów, ponieważ na pewno odświeżą dodatkowo flotę liczących już okrągłą setkę gazowych autobusów eksploatowanych przez tyskie Przedsiębiorstwo i czeka na kolejne, pozostałe 23 sztuki MEGA, które wyprodukuje firma MAN. O tym pisaliśmy TUTAJ
Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
tabor
CNG
PKM Tychy
Autosan
Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....