TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

TransInfo

InfoRail

Komplet gazowych Autosanów pod tyską choinką
InfoBus.pl - Opublikowano: 25.12.2019 15:00:59
Komplet gazowych Autosanów pod tyską choinką; fot. K. Bek

Wszystkie 20 sztuk autobusów marki Autosan zostało już dostarczone do Przedsiębiorstwa Komunikacji Miejskiej w Tychach, zatem producent sprawił przewoźnikowi nie lada prezent pod choinkę przywożąc ostatni pojazd 23 grudnia.

Nowa marka w Tychach

Przypomnijmy, że dostawa 20. gazowych autobusów dla tyskiego PKM odbyła się za sprawą wygranego pod koniec lipca przetargu, w którym to producent zaproponował najdroższą cenę ze wszystkich producentów lecz ostatecznie Sancity 12LF CNG wyszły po 1,007 mln netto za sztukę, pokonując pozostałych producentów (SORa i Scanię) najniższym zużyciem gazu w SORT2.

Autobusy wyposażone są m.in. w drzwi wejściowe o układzie 2-2-2, dodatkowe oświetlenie nad każdą parą drzwi, klimatyzację przestrzeni pasażerskiej, 6 szt. przesuwnych okien zapewniających naturalną wentylację, ładowarki USB, SIP firmy PIXEL, który odpowiada również za monitoring wewnętrzny pojazdów, 12 miejsc dostępnych bezpośrednio z niskiej podłogi, a także Wi-Fi. Za napęd odpowiada 8,9-litrowy silnik Cummins ISLG 6C 320 o mocy 239kW/325KM spełniający normy emisji spalin EURO 6, którzy sprzężony jest z 4-biegową skrzynią Voith.

Dla podniesienia poziomu bezpieczeństwa są to kolejne autobusy we flocie PKM Tychy wyposażone w system detekcji i gaszenia pożaru w komorze silnika. Wszystkie udogodnienia z myślą o pasażerach, tych starszych i tych młodszych. Pojazdy są objęte 2-letnią gwarancją całopojazdową a ich zakup współfinansowany jest ze środków unijnych w ramach dużego projektu pn. "Zakup nowoczesnego taboru autobusowego z napędem ekologicznym na potrzeby rozwoju transportu publicznego w podregionie tyskim".

Test by test

Efekt 17-dniowych testów w lipcu 2017 roku, autobusu który miał premierę na październikowych targach TransEXPO 2016 – możemy zobaczyć na powyższych zdjęciach, a zakupy w atrakcyjnej cenie, to kolejny plus dla producenta, który jak widać bardzo dobrze zapisał się na kartach tyskiego PKM-u.

Czekamy zatem na oficjalną prezentację i wyjazdy liniowe nowych pojazdów, ponieważ na pewno odświeżą dodatkowo flotę liczących już okrągłą setkę gazowych autobusów eksploatowanych przez tyskie Przedsiębiorstwo i czeka na kolejne, pozostałe 23 sztuki MEGA, które wyprodukuje firma MAN. O tym pisaliśmy TUTAJ
Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
tabor
CNG
PKM Tychy
Autosan

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....