TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

TransInfo

InfoRail

Kolejny pojedynek Autosan vs Solaris. W Siedlcach!
INFOBUS.PL - Opublikowano: 27.05.2019 15:00:11
fot. UM Siedlce

Ciekawy rezultat przyniosło dzisiejsze otwarcie ofert w Siedlcach. Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne otrzymało dwie oferty w przetargu na dostawę pięciu nowych autobusów klasy MIDI. O to zlecenie walczą Autosan i Solaris. O zwycięstwie może zadecydować 3,5 pkt w jednej kwestii.

Przypomnijmy, że siedleckie MPK poszukiwania dostawcy pięciu nowych "dziesiątek" rozpoczęło przed Wielkanocą. Mają to być w pełni niskopodłogowe konstrukcje z nadwoziami o długości 10 - 10,6 m, szerokości 2,5 - 2,55 m i nie wyższe niż 3,1 m. Każdy umożliwi podróż przynajmniej 80 pasażerom, w tym nie mniej niż 18 na miejscach siedzących. Przynajmniej cztery fotele muszą być dostępne z niskiej podłogi. Dostęp na pokład ma być zapewniony przez trzy wejścia w układzie 2-2-2.

Autobusy mają być napędzane silnikami diesla spełniającymi normę Euro 6. Jednostka o pojemności 6,6 - 8 l ma być mieć 180 - 220 kW mocy i osiągać min. 1070 Nm maksymalnego momentu obrotowego. Silnik ma być przystosowany do tankowania oleju napędowego z biododatkami. Będzie on zblokowany z automatyczną skrzynią biegów.

Pojazdy mają zostać dostarczone do Siedlec w ciągu 180 dni od podpisania umowy, jednak nie później niż do końca roku. Autobusy będą objęte gwarancją całopojazdową przez dwa i pół roku. Szczegółowo wymagania MPK wobec nich opisaliśmy tutaj.

Dziś, 27 maja minął termin składania ofert. Siedleckie MPK na zakupy przygotowało 5 719 500 PLN brutto. A to oznacza wycenę jednostkową w wysokości 930 000 PLN netto. Trzeba przyznać, że to bardzo wysoko jak na "dziesiątkę" z dosyć podstawowym wyposażeniem i gwarancją. Nic więc dziwnego, że obie otwarte dziś oferty mieszczą się w tych szacunkach i to ze sporą nawiązką. Jedna pochodzi od marki, która ostatnio w Siedlcach zagościła, a drugą od takiej, z którą MPK jeszcze nie miało styczności.

Tańszy jest Autosan. Jego propozycja opiewa najprawdopodobniej na 4 981 500 PLN brutto. A to by dawało cenę za jednego SanCity 10LF na poziomie 810 000 PLN netto. Nieznacznie droższą ofertę przedstawił Solaris. Ta opiewania najpewniej na 5 221 350 PLN netto. To z kolei by dawało cenę jednostkową Nowego Urbino 10,5 w wysokości 849 000 PLN netto.

Kto wygra?
Dzięki cenie, która ma 60% wagi Autosan zyskuje 2,76 pkt przewagi nad Solarisem. Pozostaje jeszcze ocena techniczna (35% punktów) oraz zużycie paliwa w warunkach testu SORT2 i emisja dwutlenku węgla (łącznie 5%). Rozstrzygnięcie wydaje się więc być na chwilę obecną sprawą w pełni otwartą.

Warto jeszcze dodać, że to nie pierwszy pojedynek Autosana i Solarisa w ostatnich dniach. Obaj producenci walczą o kontrakt na siedem autobusów klasy MIDI dla Iławy. Piszemy o tym tutaj.


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
przetarg
tabor
MPK Siedlce
Autosan
Solaris

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....