TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

 • Start
 • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

TransInfo

InfoRail

Kolejny Nowy Urbino 12 w Wejherowie [FILM]
INFOBUS.PL - Opublikowano: 13.09.2017 14:36:26 22 komentarze
fot. wejherowo.pl

Miejski Zakład Komunikacji w Wejherowie zakupił i wprowadził do eksploatacji kolejnego Nowego Urbino 12. To już czwarty autobus tego typu we flocie przewoźnika. Natomiast wszystkie 28 autobusów, które aktualnie eksploatuje MZK wyprodukowano w fabryce w Bolechowie.

Wprowadzenie do eksploatacji nowego autobusu odbyło się tradycyjnie przed ratuszem, bezpośrednio przed rozpoczęciem sesji Rady Miasta Wejherowa.

Prezydent Miasta Wejherowa Krzysztof Hildebrandt pogratulował prezesowi MZK Czesławowi Kordelowi zakupu kolejnego nowego autobusu, który poprawi komfort podróży pasażerom i usprawni funkcjonowanie komunikacji zbiorowej wmieście.

- "Cieszy nas, że to już 38. nowy autobus zakupiony przez MZK, a przy tym – 21. autobus marki Solaris i szósty autobus z klimatyzacją. Świadczy to o tym, że firma bardzo dobrze się rozwija oraz dba o bezpieczeństwo i wygodę mieszkańców" – powiedział prezydent Wejherowa,  Krzysztof Hildebrandt.

Prezes wejherowskiego MZK Czesław Kordel poinformował, że jest to standardowy autobus w Wejherowie i typowy autobus jakim jeżdżą mieszkańcy Europy. Pojazd wyposażony jest nie tylko w klimatyzację, ale także w urządzenie ułatwiające poruszanie się osobie niepełnosprawnej na wózku inwalidzkim. Posiada również kasowniki nowego typu i dodatkowo został wyposażony w urządzenie do wprowadzenia opłaty za przejazd przy pomocy bankomatowej karty zbliżeniowej.

Prezes MZK Czesław Kordel powiedział także, że nowy pojazd posiada nowe rozwiązań w porównaniu z dotychczas eksploatowanymi autobusów tej marki. Wskazywano na dobrze dobraną kompletację napędu, która kolejny raz składa się z silnika DF MX-11 spełniającego normę Euro 6 oraz sześciobiegowej automatycznej skrzyni biegów ZF Ecolife.

Ponadto podkreślano inne pozytywne cechy nowego autobusu. To przede wszystkim lepsze wyciszenie, oryginalna stylistyka nadwozia, mniejsza masa, oszczędne oświetlenie wnętrza diodami LED oraz większy prześwit drzwi wejściowych. Autobus jest klimatyzowany oraz umożliwia podróż 95 pasażerom. Dla 30 osób przygotowano miejsce siedzące na fotelach typu Kiel Centra. Aż 14 siedzeń jest dostępnych z niskiej podłogi. Co istotne zachowano przy tym zadowalające rozmiary dla wydzielonej przestrzeni dla pasażerów stojących oraz wózków.

Podczas uroczystości prezes Kordel wręczył prezydentowi miasta dwie maskotki przekazane przez dyrektora sprzedaży firmy Solaris. Maskotki-jamniki, stanowiące symbol firmy Solaris, trafiły także do rąk radnych miasta Wejherowa.


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
MZK Wejherowo
Solaris
 • Ursus rada – 13.09.2017

  Co za dużo to niezdrowo... Nie lepiej byłoby kupić Ursusa?

 • Miro Maro – 13.09.2017

  @UrsusNie, nie byłoby lepiej... Kolejny traktorski troll

 • max – 13.09.2017

  To malowanie dobre dla III generacji , IV jakoś głupio wygląda

 • Kacper – 13.09.2017

  Super!

 • Paśnik zamknięty – 13.09.2017

  Nie karmić trolla !!!

 • Misiek194 – 13.09.2017

  W czerwcu był już na bazie .dopiero teraz wprowadzają?przez3 miesiące usuwali usterki???

 • !! – 13.09.2017

  TRAKTORSKI PODWÓJNY TROLU wynocha stąd!!!

 • a – 13.09.2017

  @misiek: bolą rączki od stukania klawiszy, bolą.

 • Antytroll – 13.09.2017

  Zgadzam się z wami chłopaki, nie karmić nawiedzonych trolli! Ale tak między nami to Wejherowo mogłoby się postarać i kupić coś innego niż zawsze, np. Ursusa. Na pewno by nie pożałowali i porównali z autobusami jednej marki które eksploatują, no nie?

 • anonim – 13.09.2017

  Dajcie se siana z tym ursusowskim syfem.

 • Kacper – 14.09.2017

  Super!

 • ! – 14.09.2017

  @antytroll: NIE.@anonim: dokładnie!

 • Ursus warto – 15.09.2017

  Bardzo często zmiana nawyków, przyzwyczajeń, dostawców okazuje się dobrą decyzją. Uzależnienie się od jednego dostawcy jest drogie, bo jest on w pewny swego monopolu i oferuje produkty po wysokiej cenie. Warto więc spróbować czegoś nowego i zamówić autobus, który oferuje najlepszy stosunek jakości do ceny czyli Ursus.

 • Miro Maro – 15.09.2017

  Twoja egzystencja na tym portalu polega na wychwalaniu w niebiosa Ursusa i pisaniu o tym, że lepiej byłoby ''zamienić'' Solarisa na Ursusa, bo ''oferuje najlepszy stosunek jakości do ceny'' i o tym, że Solaris ''się zaraz popsuje...hmm ciekawe kiedy będą żałować tego wyboru''. Czy mógł byś tą egzystencję zakończyć, bo np ja tu takich nie potrzebuję.

 • Ursus pogląd – 15.09.2017

  Niestety z przykrością muszę stwierdzić że nie zadośćuczynienie twojej prośbie o zakończeniu egzystencji. Póki co cieszymy się w Polsce swobodą wypowiedzi i ja mam pełne prawo z niej korzystać. Podobnie mogę reprezentować pogląd, że autobusy Ursus są obecnie najlepsze na rynku.

 • Miro Maro – 15.09.2017

  @Ursus poglądA jeśli tak pragniesz tej merytoryki to powiedz dlaczego sądzisz, że autobusy Ursus są najlepsze. Żeby było jasne, ja wcale nie jestem żadnym ''solarisowym'' trollem'', ani przeciwnikiem Ursusa.

 • Fjodor – 16.09.2017

  Panowie z Ursusa, z czym do ludu? Nie potraficie wykonać 5 szt. czy 10 szt. autobusów na czas. Kroją was karami już nawet dostawcy z tytułu nieprawdłowego montażu podzespołów. Autobusy nawet nie wyruszyły na miasto a już wymagają poprawek. To są FAKTY, a nie jakieś widzimisię trolla typu: Ursus najlepszy na świecie. Dajcie przykłady w czym najlepszy, bo na razie to puste i kłamliwe słowa. No chyba, że mówicie najlepszy w partoleniu autobusów i kontraktów - w istocie to fakt.

 • !!! – 16.09.2017

  SKOŃCZCIE SIĘ ZADAWAĆ Z TYMI OPŁACONYMI TROLAMI SPAM BOTAMI TRAKTORA

 • Solbus – 18.09.2017

  Solbus

 • Ursus daczego – 18.09.2017

  Dlaczego każdy pochlebny post dla Ursusa to "puste i kłamliwe słowa"? Czy nie dostrzegacie ogromnego postępu w rozwoju firmy, która ma szansę stać się potentatem nie tylko na polskim, ale i na europejskim rynku autobusów? Która dzięki eksportowi swoich produktów przyczyni się do wzrostu polskiego PKB?

 • Miro Maro – 18.09.2017

  @UrsusWidocznie trolle, które myślą, że pisząc zupełne bzdety na temat Ursus poprawią jego reputację, ale niestety dla ciebie kolego to tak nie działa, a wręcz odwrotnie.

Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....