TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

TransInfo

InfoRail

Kolejny MAN z dobrej okazji w KPK Białystok
INFOBUS.PL - Opublikowano: 21.03.2019 17:00:44
fot. Kubul, phototrans.pl

Kolejny nowy autobus- choć może niekoniecznie pod względem rocznika- pojawił się we flocie Komunalnego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego w Białymstoku. To czteroletni MAN A21, bardzo zbliżony do egzemplarza, który u przewoźnika pojawił się w ubiegłym roku.

O krótkim "lwie" z mocnym jak na solówek silnikiem, bo mocy 265 kW, który trafił do KPK w ubiegłym roku pisaliśmy tutaj. Teraz dołączył do niego zbliżony, lecz trochę starszy egzemplarz. W Białymstoku jest już MAN A21 z 2015 r., który dotychczas służył producentowi jako autobus demonstracyjny.

Ex testowy MAN, który trafił do białostockiego KPK umożliwia podróżować maksymalnie 82 pasażerów. 32 osoby mogą liczyć na przejażdżkę na fotelach Kiel Ideo. Osiedm siedzeń jest dostępnych z niskiej podłogi. Wejście na pokład tego w pełni niskopodłogowego pojazdu jest możliwe dzięki trzem wejściom w układzie 2-2-2. MAN zastosował drzwi firmy BODE w dedykowanej dla niego wersji. Jest to jednak starszy wariant tych płatów, który producent "lwów" stosował do 2016 roku. Drugie i trzecie drzwi są odskokowe.

W porównaniu z ubiegłorocznym "lwem" czterolatek KPK został wyposażony w słabszy silnik. Posiada on leżący silnik MAN D2066LUH51, który spełnia normę Euro 6. To jednostka, która mimo wszystko najlepiej spisuje się w dużych autobusach. Silnik o pojemności nieco ponad 10,5 l ma 235 kW mocy i osiąga 1400 Nm maksymalnego momentu obrotowego. Jednostka napędowa krótkiego MAN-a została zblokowana ze skrzynią biegów Voith D864.6.

Przestrzeń pasażerska jest klimatyzowana prawdopodobnie za pomocą agregatu firmy Konvekta. Naturalną wentylację zapewnia tylko trzy okna uchylne oraz sterowane elektrycznie szyberdachy.

Zanim autobus wyjedzie na białosotockie linie zostanie wyposażony w system informacji pasażerskiej. Zapewno będzie on oparty na urządzeniach firmy Pixel z Bydgoszczy. Na szczegóły jednak będziemy musieli poczekać.

Obecność MAN-a w Białymstoku w ciągu ostatniej dekady była bardzo symboliczna. W 2008 roku KPK kupiło sześć Lion'sów City po bydgoskim ForBusie. Rok później we flocie przewoźnika pojawił się nowy NL283. Z kolei w 2013 i 2016 roku spółka jako pierwsza z "białostockiego komunalnego trio" wprowadziła do ruchu autobusy hybrydowe, także z logo lwa na masce. W ubiegłym roku natomiast pojawił NL363. Teraz przyszedł czas na kolejnego, choć już z nie tak mocnym silnikiem. Można więc powiedzieć jedno- białostockie KPK potrafi uchwycić dobre autobusy "z drugiej ręki". I to w bardzo przyzwoitym wieku.


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
tabor
KPK Białystok
MAN
używane

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....